Ylli Baka & Agron Llakaj - Miniera e floririt (Official Video HD)
436,910
Reddit
Facebook: facebook.com/ArkivaShqip
Instagram: instagram.com/arkivashqip/

Teksti: Arben Duka \u0026 Agron Llakaj
Muzika: Klodian Qafoku
Fotografia: Arber Shehu
Klarinet: Renato Liçi
Kitare: Elton Muçi

Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/2NmHst...
iTunes: music.apple.com/us/album/mini...

Komente
 • agent stig baby
  agent stig baby

  Hi

 • S__L__T TYBE
  S__L__T TYBE

  Shume.kenge.ebukur.

 • fier tiran
  fier tiran

  Atje larg e kam Nenen 😍😍

 • gjoka soni
  gjoka soni

  O Gone ...po kot Dole nga profil yt si humorist 😅

 • Filippos Cani
  Filippos Cani

  Bravo shume kenge bukur 👏👏

 • Jurgen Vela
  Jurgen Vela

  bravooooooo

 • Julia Kalluci
  Julia Kalluci

  Shqiperia jone e bukur🔥

 • Daniel Aris
  Daniel Aris

  🔥🔥🔥

 • Riza Barruku
  Riza Barruku

  Agron Llakaj, nje djale Shqipërie, nje legjendë e gjalle e Arti tone Kombetar. Patriot dhe i dashur. Respekt pa fund 🙏❤

 • Jemi 1
  Jemi 1

  Me mungon o Memaliaj im

 • Bonn Quito
  Bonn Quito

  U zuri dhembi buke tani dhe beni si nostalgjik,po tu ripen edhe njeher veshet ne minera ta shikonit sumatriçen sa do i kendonit

 • DADO DADO
  DADO DADO

  Shqiperi o vend I mjer 30 vjet qe te kam dhjer te kam dhjer e te kam permjer me kta idiotet e mjer

 • Lindita Rira
  Lindita Rira

  Super...

 • Enena Senka
  Enena Senka

  Bravo ju lumt 👏👏

 • Ana Anushka
  Ana Anushka

  AAAAAAAAA sa bukur ! Agroni i paska shtuar lezetin.

 • Daniel Muskal
  Daniel Muskal

  bravo ylli baka agron llakaj respekte

 • Emiljan Hokja
  Emiljan Hokja

  💪👍

 • InstegramSHQIP
  InstegramSHQIP

  Qenga qytet I bukur mes lumit si eka emryn qyteti??

 • Sander Kaci
  Sander Kaci

  Respekte per ju mjeshtra

 • Benz Boy
  Benz Boy

  Respekte Ylli baka dhe agron llakaj nga saranda

 • Tone Seio
  Tone Seio

  KISHA 20 E CA VITE QE SE KISHA PARE ME KETE VEND NE 1998 ATY ME GRABITEN MI MOTEN TE GJITHA LEKT DHE MAKININ ME KANE GJELLUAR ME KALLASH PASKAN DALE MALLKIMET E MIA E SHUM TE TJERVE ......

 • Frroku alban Frroku
  Frroku alban Frroku

  Gjithmon esht bukur ti kendosh vendlindjes tende, super.

 • eniola
  eniola

  💃💃💃💃💃ju kendofte shpirti per gjithe jeten👏👏👏

 • Olger rama
  Olger rama

  Arben Duka legjenda❤️

 • Sokrat Xhemali
  Sokrat Xhemali

  Vendlindja dhe vuajtjet nuk harroen kurre,bravo bravo jeni patriote me vlera.

 • Flora flora
  Flora flora

  Ska gje me t'bukur se kur i kendon vendlindjes balten qe ti ke shkelur balta ne vendin tend sikur mjalta ket ja din vleren vetem ata qe jan ne gurbet 😥

 • marieplayroblox deusch
  marieplayroblox deusch

  Respekte pa funteeeeee

 • CARPEDIA UK
  CARPEDIA UK

  A more Agron leshi. Bone dhe ti kenge.

  • Στεφανος Λακας
   Στεφανος Λακας

   Duket qe te pelqen preshi

 • Roza Roza
  Roza Roza

  Po Memaliaj ka ngel Shkretetire 😒😒😒🙋‍♀️

 • Toni Sei
  Toni Sei

  UJI XHAM ORE

 • Erinda Luga
  Erinda Luga

  Kur lexova titullin mendova se ishte nje kenge tjeter per Metën.

 • Ilia bekogianni
  Ilia bekogianni

  Ju lumt goja👏 Vjosa vazdon dhe post ne Mallakaster. Beni nje kenge edhe per Mallakastren ❤️

 • Valbona Sulejmani
  Valbona Sulejmani

  Vend i bukur te pakten 1 her ne jet duhet vizituar

 • jimmys SHKELQIM mantse MANCE
  jimmys SHKELQIM mantse MANCE

  HALLALL 📌

 • Elsa Rista
  Elsa Rista

  Ju lumte goja .shum kenge prekese .

 • Klodian Elezi
  Klodian Elezi

  Memaliaj Tepelena atje ku gjemon pushka edhe pena 🥺❤ nostalgji

 • Albert Gjerga
  Albert Gjerga

  Kur bej ruge te gjata me nxirni mallin me kete kenge me behet ruga avion sikur hidhem me Koke te shkembi balenes e dal te kasapana U kendoft zemra gjithmone prsh nga lafshoku

 • Danis Danis
  Danis Danis

  Shuume bukur ju lumt goja🥰🥰

 • DANJELA THIMO PENO
  DANJELA THIMO PENO

  Bravo Ylli & Goni ju kendofte zemra jini te preferuarit e mi vendlindja nuk harrohet kure jini të paarritshëm bravo 🌟🌟👏👏👏

 • Julia Dra
  Julia Dra

  Jeni te mrekullushem

 • Tzena Isla
  Tzena Isla

  Mos vdekshin kurr keta zerat qe i kan dhen muzikes shqiptare kaq vler ..na kenaqni shpirtin ..kur na mer malli per token ton degjojm ty Yll

 • Diana Sevdari
  Diana Sevdari

  Bravo ju lumt goja dhe mendja per keto vargje per kete qytet te vogel po me vlera

 • Edmond Dosti
  Edmond Dosti

  Hallall ja u befte zoti capajevat e xhaxhajt

 • Andi And1
  Andi And1

  Mire ylli..po dhe agroni u bo kongetar🤦🏻‍♂️

  • Andi And1
   Andi And1

   @kamela Shehaj spo ngel me njeri pa u bere 😂😂me shume ka kengetare sesa degjues😂😂

  • kamela Shehaj
   kamela Shehaj

   Prit kur t behesh dhe ti😂😂😂

 • Jimi J
  Jimi J

  Jam nga Veriu por tashi po e shof sa Mrekulli qenka Memaliaj.Gjynaf sa potencial paska per Turizem.E rrethume nga ai lum madheshtor duhet te ishte plot Restorante,Hotele me pamje.Duhet te terhiqej Turizmi me Programe Muzikore,Kulinarine e zones,Ato pallatet e vjetra te ktheheshin ne Hostele,Te krijohej muncia e Hiking neper male,Rafting me anije te vogla.Pse jo the nje teleferik i vogel.Gjynaf sh vend i bukur

 • Katerina Fabio
  Katerina Fabio

  Qyteti Memaliaj ❤️ Agron Llaka &Ylli Baka ...nje bashkpunim i bukur per 1 keng qe sdo ket kurr vdekje ...!!

 • Suzana Vangjeli
  Suzana Vangjeli

  Kenge E Mbrekullueshme!

 • Paro Vejzati
  Paro Vejzati

  🙂🙂🙂🙂

 • Maria Marulka
  Maria Marulka

  2 florinj jeni njeri me I mire se tjetri ❤ju dua shum te dyve. Respekte .shendet paçi❤

 • Fieri Fieri
  Fieri Fieri

  Bravo, super kenge. Vertete zera spektakolar, nuk perseritet me ky duet, kjo harmoni zerash e tingujsh. Jeni artist te kalibrit botror. Zdi me ke tju krahesoj, sme vjen ne mendje asnje artist qe tju perngjaj. Te dy jeni krye rropq..a e ato rropt megjithe kenget tuaja se na keni hapur k..in . Ky kokqoshja kendon me theks grek kurse ky fispredha do i fus turinjt gjithandej tpuuuu

 • Festim Festim
  Festim Festim

  Eh memaliaj , rrofshin kenget qe te kujton qe ekziston se te tjeret te kan harruarrr

 • Kur Legjenda
  Kur Legjenda

  Agron bythlepirsi i politikes Turp te kesh Mos genje vendin tend dhe popullin shqipetar se te njohin se kush je.

 • Vlore Vlore
  Vlore Vlore

  Bravo 👏

 • Flora Gusha
  Flora Gusha

  DY YJET E JUGUT E TER SHQIPERISE. KRENARI KOMBETARE SI PERSONA DHE NE KARIEREN PROFESIONALE JENI TE MREKULLUESHEM .JU DUAM SHUME .MERITONI DASHURI DHE RESPEKT POPULLOR.❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 • Louiza Hida
  Louiza Hida

  Bravo bravooo

 • Jeta Koka
  Jeta Koka

  Braviiiiiiiiiiiii 2 artista

 • Entela Seiti
  Entela Seiti

  Bravoo👏👏👏👏

 • Gezim Ajdini
  Gezim Ajdini

  Ju kendofte zemra te dyve shume bukur vendelindja mbetet vendelindje bravo per dedikimin

 • Albana Kociu
  Albana Kociu

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!🙏🙏🙏👏👏👏👏

 • Ernest Facja
  Ernest Facja

  Respekte Artista ❤

 • Fatbardha Behaj
  Fatbardha Behaj

  Braaaavoooooo nk ka si ju ,krenaria e shqiperis

 • SANDOKAN TIGRIS
  SANDOKAN TIGRIS

  Jam nga Burreli kjo kenge me pelqen jasht mase,,respekte per jugun

 • Selman Haxhiaj
  Selman Haxhiaj

  Bravo 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Adrian Illyrian
  Adrian Illyrian

  Te dy keta kan punuar ne minjerat e Memaliajt 🙂 bravo per kengen

 • manjola korriku
  manjola korriku

  O gone je me mire so aneja lerja kengen yllit se nuk I mban dot 6 kunguj nen nje sqetull.

  • manjola korriku
   manjola korriku

   @iksi dyfisht PO ti ia bere gjellen gruas . Kujdes mos.e djek se ha dajak pastaj mor daje

  • manjola korriku
   manjola korriku

   @iksi dyfisht jam pa pune

  • iksi dyfisht
   iksi dyfisht

   ik se tu dogj gjella ty . lerja komentet te papunve

 • Inter Mondiale
  Inter Mondiale

  Dy artista te medhenj jane bere bashke,ju lumte goja👏👏👏

 • Marjana Didi
  Marjana Didi

  Ju lumte goja 🙏❤💙💚

 • You don’t know me bitch
  You don’t know me bitch

  Kenge koti ,nuk me pelqeu fare, ky ylli kot fare

 • Bledar Nanaj
  Bledar Nanaj

  Suksese

 • Aurel Vrapi
  Aurel Vrapi

  Kjo Atedhedashuri duhet tna mekohet pasi po humbim ardhmerin e Kombit tone ...ju pergezoj perzemersisht nga Koreja e Jugut

 • Jimmy K
  Jimmy K

  Bravo cuna vendlindja eshte parajsa me e madhe qe kemi ne jete,komplimentet me te mira per yu zoterinj

 • Elona Dine
  Elona Dine

  👏👏👏👍👍👍

 • Belba Belba
  Belba Belba

  Suksese shume bukur bravo me zerin tuaj te bukur 👏👏👏👏👏👏

 • sandokan zyka
  sandokan zyka

  🦅🦅🔥🔥

 • Alim Gega
  Alim Gega

  E iku ajo koh qe kishte pun per te gjith po tani nuk ka pun dhe po vriten njerzit sikur te jen zoq lum per zerin ylli dhe imadhi agron 👍

 • Ledi Kanani
  Ledi Kanani

  Faleminderit Ylli dhe Agron per kete kenge shume te bukur per qytetin tone , qe e dua dhe e mbaj gjithmone ne zemer.❤❤❤

 • Besnik Fejzo
  Besnik Fejzo

  Jeni me te miret po presim per nje bashkounim tjeter per tepelenen kesaj radh😂😎🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🏅

  • Besnik Fejzo
   Besnik Fejzo

   Sa me pelqen kjo kenge

 • Anxhela Anxhelaziraj03
  Anxhela Anxhelaziraj03

  Shume ebukur kenga😙😙😙😙

 • cuni prej kuksi
  cuni prej kuksi

  Ju kendoft zemra djema rrespekt nka KUKSI

 • Daniel Aris
  Daniel Aris

  2:05 🔥

 • djalingatropoja
  djalingatropoja

  Shume kenge me vend e me domethanje! 100 % SHQIP 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱Rrespekte .

 • Bobi Hysaj
  Bobi Hysaj

  Cfar pasurish te braktisura njerz pa pun dhe me shum halle gjynah ti lesh keto vende ne harres ju lumt goja Artista se vetem ju mendoni për vendin ton 👌👌👌

 • Marjanthi Caushaj
  Marjanthi Caushaj

  Ju lumte goja . Na kenaqet. Te preperuarit e mi si aktor dhe si kengetar . Te rroni 1000 vjet.

 • Briktu Lucy
  Briktu Lucy

  🎍🎋🎄💮💗🎋🎄🧩😆✨🎋🎄🌙🌠 *Zoti e tregoi dashurinë e Tij ndaj nesh duke dërguar Birin e Tij Jezu Krishtin, i cili vdiq dhe u ringjall prej së vdekurish për të na dhënë jetën e përjetshme.* *Ai gjithashtu premtoi të shërojë trupin tuaj.* *Nëse rrëfeni me gojën tuaj Zotin Jezus dhe besoni në zemrën tuaj se Zoti e ka ringjallur prej së vdekurish* *Ai do t'ju japë jetën e përjetshme* *((shiko lart në qiell dhe pyete atë))*

 • veiz caka
  veiz caka

  Bukur👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

 • Μαρία Βεΐζης
  Μαρία Βεΐζης

  🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥bravo

 • Elisabeta Dionisi
  Elisabeta Dionisi

  Jam mbese nga libohova por e KAM vizituar disa here kur isha e Vogel zoti ju dhente shendet dhe jete

 • ALKANO ELezI
  ALKANO ELezI

  Mo's u plakshit Kurr ishalla ❤️👑👑

 • Julio Espana
  Julio Espana

  Agron llakaj ikon gjithmon ne zemrat e shqiptaris legjenda humorit shqiptar ♥️🔥

 • Bobi Boss
  Bobi Boss

  ku jane memaliotet like kush esht memaliot.

 • artur asameni
  artur asameni

  Nje shprehje popullore thote kur behen bashke 2 leber ja nisin kenges por kur behen bashke 3 leber une them gjini vend ku te futeni

 • Sia Ira
  Sia Ira

  1 Ylli kemi me kete ze Bilbili

 • Nia Cuni
  Nia Cuni

  Ju këndoftë zemra në emigrantëve na mungon shumë toka jonë ❤

 • Diana Meleq
  Diana Meleq

  Bravo e qate

 • Diana Meleq
  Diana Meleq

  Shume bukur nje dyshe e shkelqyer nostalgji ju kendofte zemra

 • Fabian Muco
  Fabian Muco

  Te lumte bytha o gone

 • Violleta-Elpida Mpallatzia
  Violleta-Elpida Mpallatzia

  ❤❤

 • Silvana Malaj
  Silvana Malaj

  👏👏👏👏

 • PROVA TEKNIKE YOUTUBE
  PROVA TEKNIKE YOUTUBE

  🔥

 • PROVA TEKNIKE YOUTUBE
  PROVA TEKNIKE YOUTUBE

  Kenge e kenduar me shpirt.

Faqja Tjeter
TIKA - QELE
2:49
2 mln