Shaliani - Vendlindja (Official Video 4K)
02:46
684,677
Reddit
Official instagram: instagram.com/shalianii/​
Official facebook: facebook.com/toli.tolii.7​
instagram.com/flowmusic.ent​
Available on :
Spotify: open.spotify.com/album/66czIhaiwnSu7pZ3CiKau9
iTunes: music.apple.com/us/album/vendlindja-single/1565381929
Lyrics : Shaliani
ProdBy :Floriant Salihu
STUDIO : FLOWMUSIC
Ork :Vedat Lushtaku
VIDEO : FlowPRODUCTION

Komente
 • It's me
  It's me

  Oh Shalian pasha zotin 100 000 klikime nga nena ime i ki 😅😂

 • Elvana Kurti
  Elvana Kurti

  BRAVO MA I FORT PER KENG EDHE MA TMIRA /😍😘😘😘😍😗

 • Gani Shaqiri
  Gani Shaqiri

  Big ups from the albania , we love you here 🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Selman Parallangaj
  Selman Parallangaj

  Kenga ma e mir Respekt

 • Charming nowhere to hide
  Charming nowhere to hide

  THIS LOOK AWESOME!!

 • Sofije Zeneli
  Sofije Zeneli

  👌😍

 • Agime Vrenezi
  Agime Vrenezi

  Veq per para hallall zoti te rujt shaljan

 • lenci hamolli
  lenci hamolli

  Vec shume suksese edhe shendet t'e uroj! As qe diskutohet LIke pa e degjuar fare sepse ti nuk zhgenjen, respekte!

 • Maja pogba
  Maja pogba

  Krejt boten me shetit s'ta flladit shpirtin si vendiinda jote. Shume e vertet

  • Charming nowhere to hide
   Charming nowhere to hide

   233 dislike pse?

 • Dorian Ju
  Dorian Ju

  Te lumt 🥲

 • Atdhe Kroni
  Atdhe Kroni

  Ai qe ka ndjenja e kupton mire kete keng !

 • Bes Neziri
  Bes Neziri

  Bravo vlla hallall te koft per kto fjal me ven qe i thu fjal shume prekse. I vetmi kengtar qe shpreh realitetin ne ven ton. Hallall te koft 👏🏻 ma ke thy shume zemren me ket kang 💔😢😢

  • Joanna
   Joanna

   bravo lum nont xhitka bu

 • Adriatik Llozi
  Adriatik Llozi

  ❤❤❤👏👏👏👏👏🤲

  • Joanna
   Joanna

   Te lumte se neve ne diaspore me keto kenge po na merzite shume 😥😥 te lumte Avdi Dreshaj Zvicerr

 • Marta Lushaj
  Marta Lushaj

  Zemra te Knofte e Zoti te Ruajte me Krejte Familjen Pershendetje nga Italia💯👍👍🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • SHQIPE Cib
  SHQIPE Cib

  Rama ik

 • Arlind ibraimi
  Arlind ibraimi

  Prshendetje nga Zvicra Respekt shaliani

 • vegim neziraj
  vegim neziraj

  Bravo🙏🇦🇱

 • soinhu foitu
  soinhu foitu

  Bravo rrespekt nje za i paster si loti. Na ki prek thell ne zemer lot me shkojn i kam perjetu vet te gjitha qa thu.😢😭Jam ne mergim ma shum se 35 vite.

 • SABIT Ismaili
  SABIT Ismaili

  😭😭😭😭te lumt per kengen bravo suksese nket keng e ndjej veten te përshëndes Nga Tetova

 • Jim Byl
  Jim Byl

  Ti je nr 1 qdo keng e jotja e veqant per zemrat e shiptarve ku do qe jan Respekt 🙏🏻🙏🏻

 • Xhemsi Da
  Xhemsi Da

  👍👍respect bravo 😭

  • soinhu foitu
   soinhu foitu

   Bravooo.

 • Ab bd
  Ab bd

  😂😂🤮🤮🤮🤮

 • Hello Bro
  Hello Bro

  233 dislike pse?

 • flamur murseli
  flamur murseli

  respect👍👍

 • Xhelal Bytyqi
  Xhelal Bytyqi

  Konga

 • Xhelal Bytyqi
  Xhelal Bytyqi

  Shum emire

 • Avdi Dreshaj
  Avdi Dreshaj

  Te lumte se neve ne diaspore me keto kenge po na merzite shume 😥😥 te lumte Avdi Dreshaj Zvicerr

 • Snko Vdves
  Snko Vdves

  bravo lum nont xhitka bu

 • Kosovo 2018
  Kosovo 2018

  👍👍🥲

 • Visit Albania
  Visit Albania

  👈🇽🇰🇦🇱👐

 • Mensur Braha
  Mensur Braha

  Sa her endegjoj me përmallon ike textet nr 1 Te pershendes nga zemra shalian Nga gjermania e mallkume🙄😪

 • Joanna
  Joanna

  Zoti te rujt presim edhe me shum keng nga ty se sikur na qmall kur i degjojm kenget tua suksese

 • fatmir C1
  fatmir C1

  Zoti trujte 🙏🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Edonit Lipovica
  Edonit Lipovica

  💕💕❤️❤️

 • Nobody Burgen
  Nobody Burgen

  Uh... I don't speak this language. I don't even really listen to music. ... Why was this reccomended to me? ...Help.

  • Nobody Burgen
   Nobody Burgen

   @Joanna nuk e kuptoj shqipen

  • Joanna
   Joanna

   shum njerz e harojn vendlingjen e vet sepse atyre ju duket me I mir qyteti se sa ati ku eshte rrit😔

 • Kujtim Zymeri
  Kujtim Zymeri

  Bravooo.

 • Mirishah Shkembi
  Mirishah Shkembi

  Te lutem a ban ni kong per babin e vdekur

 • Altinn Krasniqi
  Altinn Krasniqi

  💔

 • Liridon Liridon
  Liridon Liridon

  Suksese . Toli Shalihani💪🇦🇱

 • Arjeta Sallauka
  Arjeta Sallauka

  Na knaqe zemrat me muzike dhe tekste! Te lumt 🍀

 • Driton Zogaj
  Driton Zogaj

  Respekt

 • bofooit gojo
  bofooit gojo

  M'ke kthy mbrapa në kohë 🙏🏻👏👏👏😢

 • Xhemal Lutfiu
  Xhemal Lutfiu

  hallall te qoftt

 • mentor zejnullahu
  mentor zejnullahu

  Pom myt mu kjo keng,qe 2 vjet jetoi ne zvicer po me duken si 200vjet.

 • Albnor Ramadani
  Albnor Ramadani

  Hallall bablok 🥲❤️

 • Arber Krasniqi
  Arber Krasniqi

  Shum respekt

  • bofooit gojo
   bofooit gojo

   BRAVO, zemra t'knoft gjithmon e jet, kenget tua kan gjithmon nje mesazh realiteti qe ne zemer te therr

 • Meti Romantik
  Meti Romantik

  See you again, 😥 Wir sehen uns wieder, 😥 Takohemi përsëri., 🤔😥🤲💔 Sa shokt mu vranë për ket tokë more njerëz, sa e veshtir është të thuresh vargje në dhe të huaj për shokët e idealit, eh sa sa her jetova me vdekjen, tuj ra nëpër prita natën e diten, atje n-kufi tash e 22 vite bohen me 24 maj 1999, saher vijn datat e rënieve te bashkluftarve, mqahet 💔-ra prej malli e merzis, te gjitha tmirat e zotit i kamë asgjë smë mungon se mallin secili kemi me lon një ditë, me mungojn shumë shokët e vendlindja si dikur se tani jeta atje nuk po më ngreh me shku si para ca viteve, jan prish njerzimi tmerri i zotit, qysh kemi jetu para lufte; Me pak jemi knaq, Tash me shumë dojm me plas., Te lumt o djal me kto tekste te ndjeshme qe po i këndon shtresave tona qe është e dhimbshme realitet i hidhur, te uroj shëndet jet të gjat e suksese treja.,👏👌🤔 Meti 💪UÇK💪Strellc Zvicer. 🇦🇱🤝🇽🇰🤝🇨🇭

 • bardhec Uka
  bardhec Uka

  O shaljan ky zani tjetr sesht i joti aesht duet zeri gjavit apo i ismet begjeti ndoshta esht krejt i yti.

 • Ahmed Behrami
  Ahmed Behrami

  💙💙💙

 • Skopje shkup
  Skopje shkup

  shum njerz e harojn vendlingjen e vet sepse atyre ju duket me I mir qyteti se sa ati ku eshte rrit😔

 • butti fdft
  butti fdft

  rrotullohet🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Zhuljeta Shabani
  Zhuljeta Shabani

  Sa prekese kjo muzik bravo urime per kenget qe nxjerr kenge per rinine e sotme 😓😔

 • Fatlum Xhemajli
  Fatlum Xhemajli

  Hallall tkoft shum muzik e mir 🔥🔥🔥🔥

 • Bekim Skenderaji
  Bekim Skenderaji

  Ah Shalian Shalian....!!!...zemren na e shkrumoj ky gurbet...!!!.. na preke me kete kenge mu ne zemer ..!! Paq jete te gjate e zoti te rujt o Shalian..!!👋👋

 • Murat Istogu
  Murat Istogu

  Kjo keng me ben te 😭😭😭😭😭😭😭😭😭 pa ndal

  • butti fdft
   butti fdft

   SUKSESE per TER JETEN vlla I dashur

 • sami rashiti
  sami rashiti

  Shuuuum e qelluar t'lumt...

 • com
  com

  Zmr tknoft o vlla mishi kokerr mu ba...mke çu nvenlinje me men itash zoti trujt ty...gjith e cila kang ma e bukur se shoqja....tu gzoft zmr ty ishalla vllau jon shaliani👆👍💖😭😭💞💎💞💎

 • dardan dauti
  dardan dauti

  👍

  • vliduu zeeb
   vliduu zeeb

   Big like 👍

 • Flamur Derkillaa
  Flamur Derkillaa

  Suksese ne te ardhmen shum me vend kenga

 • Mehdi Hamiti
  Mehdi Hamiti

  BRAVO, zemra t'knoft gjithmon e jet, kenget tua kan gjithmon nje mesazh realiteti qe ne zemer te therr

  • vliduu zeeb
   vliduu zeeb

   brravo tè koft shalian shum respekt pèr ty shum ì fort je

 • Ermal Delija
  Ermal Delija

  A ska me vend tanin edhe zogjt e malit kendojn me bukur

 • Ismet Palushi
  Ismet Palushi

  Ksai i thon kenge shqipe dhe pasterti

 • Sefer Ziberi
  Sefer Ziberi

  shum e mir vallahi

 • Florim Tahiri
  Florim Tahiri

  E bre Shalian qe mbane me lot, e mkalle ne zemer. Allahu kurr mos te humbt te kendoft zemra edhe shpirti gjithmon. Te lumet ne qe te kemi, e qe deri sot qka ke kendu te gjitha kan qen realitet.

  • Florim Tahiri
   Florim Tahiri

   @Sebahat Busi flm shu per pershendetjen dhe rrespektin. Gjithashtu jeni te pershendetur dhe te rrespektuar. E ket legjenden ton e ruajt Allahu gjithmon

  • Sebahat Busi
   Sebahat Busi

   Pershendetje Po ke te drejt I Nderuar se e kam ndegju te kosov show qe qka shrine dit Te perditshme I bon kang dhe shum me pelqenjn gjithmon knagat e ti sidoqoft ju Pershendes kudo qe jeni Respect ✊

 • kreshnik biba
  kreshnik biba

  Te kendoft zmra

 • ed_ ghost1067
  ed_ ghost1067

  Bashk keng e qellume tlumt

 • orizare orizare
  orizare orizare

  tung

 • vliduu zeeb
  vliduu zeeb

  Bravo rrespekt nje za i paster si loti. Na ki prek thell ne zemer lot me shkojn i kam perjetu vet te gjitha qa thu.😢😭Jam ne mergim ma shum se 35 vite.

 • Dr Ze
  Dr Ze

  SUKSESE per TER JETEN vlla I dashur

 • Dr Ze
  Dr Ze

  SUKSESE 😭😭😭😭per gjith neten

 • Luljeta Tafilaj
  Luljeta Tafilaj

  😥😥😥😥🤲🤲🤝🇩🇪🇦🇱

 • bardhec Uka
  bardhec Uka

  O shum keng prekse por ralitet shum edhimbshme vendlindja te lumt oshaljan.

  • vliduu zeeb
   vliduu zeeb

   👍👍

 • Festim Bilalli
  Festim Bilalli

  brravo tè koft shalian shum respekt pèr ty shum ì fort je

 • Amigo S
  Amigo S

  Big like 👍

 • Jehona Braha
  Jehona Braha

  Bravo keng e bukur👍👌🤲

 • Mimoza Hajdari
  Mimoza Hajdari

  Bravo qishtu esht

 • Mexhidfe Rahmani
  Mexhidfe Rahmani

  Te lumt shaljan je ma imiri veq vazhdo se na knaq zemren me ksi tekse shum te qellura zemra tknoft elumja nena qe tka zoti te ruajt te shperbleft veq vazhdo karieren mosu ndal te pershendes shum nga zemra xhida klm

 • LLapjani
  LLapjani

  na myti gurbeti zoti e mallkoft :( djegun per atdhe jem na ka vdek shpirti dhe te huj

 • Sadri Helshani
  Sadri Helshani

  👏👌

 • Bastri Lala
  Bastri Lala

  Shaliani na ke knaq me kto kenge te kendofte zemra sado larg botes me shku si vendlindja jote nuk ka te rujte zoti 👏👏👏👏👏👏👏👏

 • Sait Masllani
  Sait Masllani

  Aunu,.1m.htxj2i nheucu gewu1

 • Id Di
  Id Di

  Bravo toli nr 1 je👌👌💪💪💪

 • Diti Panxha
  Diti Panxha

  😘😘😘😘

 • laskin riubn
  laskin riubn

  Zoti te rujt presim edhe me shum keng nga ty se sikur na qmall kur i degjojm kenget tua suksese

 • Sazan Balla
  Sazan Balla

  Bravo shum kenge e bukur dhe Reale

 • Visit Albania
  Visit Albania

  👍👍

 • Fida Mustafa
  Fida Mustafa

  😭😭😭😭😭

  • Fida Mustafa
   Fida Mustafa

   Dhshz dvzbsisjsz, the first 33 teams to win over a year in a row

  • Fida Mustafa
   Fida Mustafa

   She was the first to be a long term starter in a long term recovery from

  • Fida Mustafa
   Fida Mustafa

   ❤❤❤❤❤❤❤❤😭😭😊😊

 • art alba
  art alba

  Te kan lezet kenget. Te gjitha i ke fiks👌👌💫💫💫

  • laskin riubn
   laskin riubn

   😞😞😰😰

 • shani yan
  shani yan

  Kosovës tem ja kam harru erën , gati 1 vit sja kam qel gjyshit derën 😥

 • Melek Ljimoni
  Melek Ljimoni

  Allahu trujt inshallah se valla je tu na boh tok neve gurgeqart qe sjena qaty vendlindje me kto hite te fundit veq perpara 👍👍🇩🇪

 • Isufi Bajram
  Isufi Bajram

  Ka Qe 2vjet me rradh Skam qen ne vendlindje Po shumm um ka mar madhi mehr Pa mat Burkrin qyten gjilani

 • Gjelbrim Pulaj
  Gjelbrim Pulaj

  Rrespekte krejt kenget me dmth 🇦🇱🇽🇰

  • shani yan
   shani yan

   O zemra te knoft bre se malli per atdhe kurr nuk heket

 • europa welt
  europa welt

  👍🏼

 • sva sva
  sva sva

  LLAPI legjend e Gjall

 • Hajrije Biçaku
  Hajrije Biçaku

  Një super këngë , një këngëtar kaq i talentuar merr kaq pak shikueshmëri , një injorancë si ajo e lulit e cimit arrin në nje milion shikueshmëri 🧐 Per tu ardhur keq sinqerisht por gjithsesi shum suksese , si gjithmonë këngët e tua përherë te arrira dhe emocionuese 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

 • benyamin binici
  benyamin binici

  Osmanlı bu topraklarda hüküm sürdüğünü hemen anlayabiliyor insan. Kültürel yapımız bile aynı .🇹🇷🌿🌸

 • Ardijab Syla
  Ardijab Syla

  🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲😘😘

 • benyamin binici
  benyamin binici

  Çok güzel söylüyor adam , Türkiye’den Selam olsun sizlere . Sizleri çok seviyoruz ❤️. 🇹🇷

 • AS3T MUSIC
  AS3T MUSIC

  Kingiu gjithmon ralitetin ne keng

 • RikiTaki Records FM
  RikiTaki Records FM

  Aiiiiiiiiiiuuuuuu

Faqja Tjeter