Sali Berisha duhet të japë dorëheqjen - Monolog nga Ylli Rakipi në "Të Paekspozuarit" - MCN TV
05:39
71,232
Reddit
#yllirakipi #tepaekspozuarit #mcntv #saliberisha #lulzimbasha #partiademokratike

Komente
 • Shpetim Muci
  Shpetim Muci

  O Ylli RAKIPI mos thuaj qe SALI Berisha RREZOJ komunizmin. A kishte sali Berisha forcë që të rrëzonte bustin e diktatorit. Në atë kohë kur Shqipëria ishte komunizem, nuk flisje dot një fjalë të keqe kundër komunizmit sepse të arrestonin të shpini në burgun e spaqit. E si na doli sali Berisha kaq i fuqishëm qe RREZOJ bustin jo jo jo. Ylli RAKIPI. NUK rrezoshe busti aq kollaj sa thua ti. POR sistemin komunist (. ISH SHOKU RAMIS ALIA KRYEMINISTËR.) DH ky njeri e këthevi sistemin e. PKSH. Ky njeri është Lidership. Që dha urdhër sa Liali Berishës. Azem ajdari dhe sindikatat e punëtorëve. Që sistemi i Komunizmit e kethevi në DEMOKRACI. SHQIPËRINË. PA URDHËR IN E KËTIJ kush kishte bythe të rrëzonte komunizmin në atë kohë. Sa te thoshnje një fjalë kundër komunizmit të vinte policia të arrestonte. E një herë (. O YLLI. RAKIPI.) Njerzit në kohën e komunizmit nuk Benje një pordhe dot sepse të vite të arrestonte policia. Dhe na është lider SALI BERISHA NA PASKA MUNDUR KOMUNIZMIN E PPSH. ESHTE PËR TË QESHUR O. YLLI RAKIPI SA HERË E KE THËNË. QE SALI BERISHA ESHTE LIDER QË THYEU KOMUNIZMIN ESHTE PËR TU QESHUR ME KËTO FJALË QË PO THUA 100 HERË ME NJE EMISJON.

 • Koplik Shkoder
  Koplik Shkoder

  Bravo rrespekte shyqyr qe po tregon nje te vertet por kete e Kan marre vesh te gjith tashi!

 • geronimo geronimo
  geronimo geronimo

  Qe Saliu e ka privatizu PD e kemi kuptuar po ti ku ishe deri dje o Ylli. Te gjith njelloj jeni edhe ju lajmet sipas interesit te xhepit i krijoni, edhe partite politike PD, PS, LSI. Te gjith nje llum,

 • Spartak Dede
  Spartak Dede

  O RAKI KTHEJE ME UZO , SE TE KAZENE. TE .KA ZENE. TY POR E PIRA..JOTE..NUK MUND TE ZERE TE TJERET. HAJE CORBEN SE TE BEN MIRE , POR PER. VETEN TENDE.

 • Genc Tato
  Genc Tato

  Luli i mire - 1 milion euro pasuri duke punu si perkthyes

 • MARTE Vladi
  MARTE Vladi

  Edi Rama nuk e ka rrëmbyer po e ka fituar me punë

 • maku mak
  maku mak

  PD u kriju nga studentet e 90-S Por u pushtu nga sigurimi shtetit

 • MAXI HUSKY
  MAXI HUSKY

  EDI ramen e don i gjith populli shqiptar , sali berisha esht nje idiot i fliqt dhe i koruptum.tfala nga maqedonia

 • Fiks Fare
  Fiks Fare

  Ylli Rakipi na habite , deri dje e doje Berishen me shum se Mark Marku hahahahahaa. ..ta beri me sy pushteti Rames dhe ty .

 • Shnajder Serjani
  Shnajder Serjani

  Po te doje luli te te hape nje parti te re te quhet parti (SA.LU) partia sali luli dhe tna lere partine tone qe e kemi krijuar me gjak . PD nuk eshte prona askujt por eshte e jona e demokrateve. Pse me elbasan nuk vajti luli me salen ti dilnin balle banditeve po dolem me demokratet e vertet dhe po paguajme me gjak kush po e mbron pap leken qe i ngelen femijet pa baba dhe kushedi sa do rrijne ata femije pa baba. Tell lutem sa lu na lini me hadhin tone respecte demikrateve

 • Ivan Gjoni
  Ivan Gjoni

  PD jan hajduta dhe vrases more ylli ska shans qe ta mari PD edhe kur te vdesi sala .

 • Xhuljan Hulio
  Xhuljan Hulio

  Bravo 👏 je i madh

 • Gjergj Brunga
  Gjergj Brunga

  ,,,, E VERTET ,,,,,

 • Zef Tefa
  Zef Tefa

  besoi se ylli rakipi kur don me dit din ma mir se kush do tieter ket monolog duhet ta bate dekada ma par do shifshim se ku do ishte shqypnia sot po eka nimue berishen né rrugen e ti kriminale

 • fatjon dule
  fatjon dule

  Cne I erdhi goja ktit kulishit te sales kto I dinim me koh dhe ti I dije apo Jan prish interesat

 • Doni Isufi
  Doni Isufi

  👏👏👏

 • Vasil Cani
  Vasil Cani

  Eshte nje fjale e vertete qe ze shume vend . Rakipi fole drejt.

 • Osumi Osumi
  Osumi Osumi

  I sherbeve me zll te madh duke mo e kuptuar sekush eshte Berishame gazeten Albania.!!Mbas 30 vje ve piken mbi I .!! Tanie mori fera uraten.!?

 • Fadil Tairi
  Fadil Tairi

  Komunizmin nuk e rezoi partia Demokratike,por lejizja studentore ku benin pjes si:Majko,Fino,Meta,Rama,Hajdari...PD pastaj u themelua....

 • Feriz feriz
  Feriz feriz

  Fituan bandat

 • Bonna Bona
  Bonna Bona

  Bravo

 • blue beach
  blue beach

  Berisha eshte diktator e komunist i qelbur se leshon ate zyre per rinine per njerez me shkolle per te ardhmen e vendit por jo kjo tregon se kush jane komunistat ne Shqiperi plaku Mere qe nga strofulla e tij e PD do te komandoje e te krijoje gjakderdhje ytttttt plehra politikan mashtrusa

 • Helloou Bitch
  Helloou Bitch

  saliu nk duhet t largohet se ai esht lezeti ✌

 • Capricorn 17
  Capricorn 17

  Ky esht burrmaskara.por berisha dhe basha duhet te largohen patjter.n.q.s.nji fije dinjitet nuk duhet te aarijn ti heqin me protesta.boll.deri ketu ishit.je masakrut p.d.

 • Ruzhdi Alitjaha
  Ruzhdi Alitjaha

  PD,ka me Shku drei ne 10 deputet ne te ardhmen Sikur LDK e Is komunisti Jugossllav.edhe Sala komunist Jugossllav esht edhe ky nuk largohet nga politika se komunist asht...

 • Erion berdica2002
  Erion berdica2002

  Sigurisht qe z.Basha nuk eshte si edi rama dhe nuk duam qe te fitojme zgjedhjet me metodat e tij.Ju z.Rakipi vazhdoni te shkruani e flisni per ramen si atehere kur me porosi te tij nga Vienae mbrojtet per hapjen e portes se liqenit artificial te Tiranes dhe ndodhen permbytje ne Tirane.Na e keni thene vete.NE NUK DUAM NJE KRYETAR TE P.D. HAJDUT E BLERES VOTASH si rama.

 • Taku Baxhella
  Taku Baxhella

  O ylli sa i sigurt je ti se do ta beje berisha kete e para dhe luli pse ke dashur te jesh kukull loder neduart e tjetrit

 • aladin
  aladin

  deri dje, po ky gazetar , ylli rakipi e quajti Z. Edi, Edi diarreja, sot e nderroi pllaken se po e sheh qarte rrjedhen e jetes...

 • aladin
  aladin

  mire qe te erdhi goja o ylli rakipi. Me ne fund..., me mire vone se kurre. Ju, media beni nje pune te PISTE aty ne Shqiperi, po tani qe e pate qe e fitoi Z. Edi juve po ju zgjidhet gjuha...

 • Gero Gero
  Gero Gero

  Shyqyr qe fole një her tamam o kok bole

 • Tina Bonheur
  Tina Bonheur

  Pse nuk e hoqet me kohe ju kte sali berishen,qe sot te kishte votuar populli per Partine Demokratike pse e lat kaq vone apo keni pasur frike turp tju vije juve

 • Luli Shkullaku
  Luli Shkullaku

  Pabesia ...zgjedhjet pa rival nepotizmi trashegimnia e partis mungesa e vizjonit ben ate qe populli te var bidonat ....po ska rivalitet do presim te rritet zaho.......

 • Gjergj Brunga
  Gjergj Brunga

  🤙🖐🖐🖖👌

 • Artur Alushi
  Artur Alushi

  Shumica e ketyre komenteve jan pa vende miqte e .Ky Rakipi ka ber namin kunder Rames dhe tashti e ktheu per interesat etij dhe nesre do mar ne intervist dhe edin duke i lepir bythen

 • Berti D.
  Berti D.

  Demokracine e duam ,po nuk u futen ne burg 1 AI we hapi PIRAMIDAT DEPOT E ARMEVE GERDECCI 21 JANARIN ,,,,,CADRAT DJEGJEN E ZYRAVE TESHTETIT . ::::: CURCILLI KA THENE : E KALUARA E KEQE NUK DUHET ::::: HARUAR :::::: SEPSE AJO perseritet DHE SHQIPERIA NUK E DO ME KETE USA dheEU :: LIGHI MBI TE GJITHE NHELLOI

 • Isuf Disha
  Isuf Disha

  Edhe nje roman te kishe shkrua per PD ne 5 minuta i the gjithça BRAVO Rakipi ,ne fakt ti je i math por nuk don.

 • Ymer Siqeca
  Ymer Siqeca

  O Ylli!!! Jam shprehur qe ne 1994-en kur zuri me shkop gome ish te perndjekurit politike nga greva e urise. Sali Berisha nuk ishte domokrat por nje i emeruar nga blloku i kuq qe mos te kishte te djathte ne Shqiperi.

 • Berti D.
  Berti D.

  Degjo O

 • Shefqet Hasimaj
  Shefqet Hasimaj

  Komunizmin nuk e rrezoi Berisha, Komunizmi Ra sepse nuk patì Sukses Ekonomik, sot komunistet jan me mir se kurr fal Berishes,

 • Shefqet Hasimaj
  Shefqet Hasimaj

  Berisha e kreu misjonin e Gorbacovit, tashti eshte mjaft I lumtur!!!!!

 • Artan Blloshmi
  Artan Blloshmi

  Shyqyr qe fole nje her nje te vertet👏👏

 • niko correj
  niko correj

  Ke të drejt plotësisht.

 • Ymer Bejleri
  Ymer Bejleri

  Ke folur ashtu sic esht po deri dje ke folur steprapthi

 • Zana Thanasi
  Zana Thanasi

  Eshte e para here qe te ndegjoj te flasesh si burre I forte por Edi Rama fitoi me merte

 • Violet Violet
  Violet Violet

  Ka shum demokrat qe nuk votojn asni parti dhe jan te zhgenjyer nga pd

 • Kroki
  Kroki

  PPSH shkatroi Shqiperin me bindje se eshte tu be te miren per Shtetin Sali Berisha shkatroi Shqiperin me deshir per ta shkatruar Shtetin

 • André Cela
  André Cela

  Lider demokrat roje e note ne koperativat buqsore hajde democrazia hajde kesaj i thone qe ne shqiperi behen te gjithcka jeriu ben jeri dhe ijorance zoti giornalista

 • Kuti Samsung
  Kuti Samsung

  Bravo gjigand gjigand gjigand

 • Fadil Gjana
  Fadil Gjana

  Bravoooo ZYlli per keto qe fole sote .te kame share dhe kritikuar gati 2 vjete.sepse e dija ne qfar e gjendje eshte PD. por ti me shoket tuaj shume vone e keni kuptuar.sepse ju keni partiak interessash .jo per demokraci te kulluar

 • Jakov Sollomoni
  Jakov Sollomoni

  BERISHA ESHTE HAJDUT ,KRIMINEL E VRASES SPIUN I SERBEVE SEPSAE EDHE GRUAN MUMJE E KA jUGOSLLAVE qERROHUNI MASKArenje nje here e pergjithmone

 • Gezim Delilaj
  Gezim Delilaj

  Sali Berisha eshte tja beshe gjyqin ne mes te tiranes

 • Tessi Mus
  Tessi Mus

  Hahahahahaha 👏👏👏👏👏👏😂😂😂😂😂😂😂

 • Sotiri Gkika
  Sotiri Gkika

  Para zgjedhjeve RA...KI...P. Pas zgjedhjeve YLL...I.

 • Dona Donika
  Dona Donika

  Ai se me vjen ndot ti ze emrin ,duhet te jepte dorheqje qe atehere kur dha urdher te perdorej arma per te shtypur protestat paqesore te shaiptarve per te drejtat etyre dhe me von vijon shperberja e shtetit me hapjen e depove te armatimit etj etj

 • nastradini max
  nastradini max

  Ku ishe me pare ti o koqe kanari qe flet si i vjeli pas kofinit ti je nje reaksionar qe ske parti pa ide ashtu siç eshte pd ku te dal qyli sipas teje kur lind djale eshte i imi kurse vajze i thua mbaje je i neveritshem._________________________genova ________________________italy.

 • Xhelo Sejko
  Xhelo Sejko

  Here pare qe bie dakort me kte budallain

 • Kastriot Katsi
  Kastriot Katsi

  Per her te par te degjova te flasesh me korektesi dhe pa ekstremitet.Si duket ke marr leje nga partia te flasesh pa doracka dhe pa mllef per kundershtaret politike."BRAVO"

 • Aleks Burgaj
  Aleks Burgaj

  Po nuk jep dorheqje ai gjelbanik si kriminel duhet puashkatuar por ka disa shtasa shqipetar si e done prape

 • Agron Bardho
  Agron Bardho

  Akoma del ne ekranet TV. Ike ike Nuk je per kete pune

 • jurgen troka
  jurgen troka

  SHIKO NE KAMERA O YLLI

 • Al Hasan
  Al Hasan

  Bravo Z Rakipi kesaj radhe ke folur si duhet.

 • Albgrid
  Albgrid

  PD është partia e shqipëtarëve, nuk e krijoj Saliu o plerë! E krijuan shqiptarët pasi u vranë me mijëra njerëz në komunizëm, edhe këtë parti të shqiptarëve e bleu Saliu në 90 duke asgjësuar çdo lider të PD gjatë gjithë kësaj kohe!

 • Albgrid
  Albgrid

  Ankohen demokratët për vjedhjet kur Saliu dhe Luli vodhën zgjedhjet, bashkinë e Tiranes, Shqiptarët, KQZ Mediat edhe e bëri Arben Ristanin deputet të PD. Edhe kujtoni se shqiptarët do e harrojnë se kush plera janë akoma përballë, edhe që sot kanë vjedhur vetë edhe akuzojnë të tjerët!

 • Gjergj Brunga
  Gjergj Brunga

  KY NDJEK SHEMBULLIN E ENVERIT : POR KURRE SASHTE I AFTE SI XHAXHI ,,,

 • Edison Nothorius
  Edison Nothorius

  Po' keni te drejte 💯👌 veste ne Shqiperi do Zoti 🙏🙏🙏 Amen amen Edo e do populli mos ja keput kote kedo te veme ty comuniste

 • Safet Veizaj
  Safet Veizaj

  O legen rakipi ,e ktheve pllaken tani ,a cfar ban leku,trego sa te dha rama o bythqir.Popull qe genjehet me 50 mije lekshe,te degjenerum.

 • Bes Bau
  Bes Bau

  JU LUMTE ZOTI RAKIPI 👍👍👍JENI MODERATORI ME I MIRE NE SHQIPERI.. NDOSHTA DHE ME I MIRI NE GJITH BALLKANIN.. JU LUMTE DHE ZOTI JU BEKOFT 👍👍👍🇦🇱🇦🇱🇦🇱SALIU E SHKATROJ SHQIPERINE DHE CDO GJE TE SHENJTE SHQIPTARE.. DUHET TE ZHDUKET NGA POLITIKA SHQIPTARE..

 • Spartak Dede
  Spartak Dede

  NJE .PRALLE QE DUHET TE NA I TREGOSH DY HERE NE DITE , NJE HERE NE . MENGJES KUR SA NA DEL GJUMI , DHE HEREN EDYTE NE DARK ,PARA SE TE BIEM PER GJUM , QE TE FLEME REHAT .....NGA MENGJEZI NE DARK DHE. NGA DARKA NE ZABAH... PEALL QE. TE LEHTESON , GJUMUN NE 24 ORE. BRAVO.....RAKI PI , LAFONTEN I KOHRAVE MODERNE. NA KENAQET, ME .PERALLAT E BUKURA PER TRUSTET E LULELAKRES ,PD,PS,LSI E DREQI ME BRI. DHE BREHTI DO JU KET ZILI PER. KET REKLAM QE BENI TANI NE KETE DEREXHE. .....SHQIPERI

  • Lefter Qalliaj
   Lefter Qalliaj

   JES .

 • Playboy TV
  Playboy TV

  Bravo kefol shum mir

 • RTSH Shqip
  RTSH Shqip

  Shyqyr që fole një herë siç duhet

 • Halim Bregu
  Halim Bregu

  Sot ke Folur Tamam si Gazetar Kjo eshte Fjala Juaj e Mbar Ky Duhet te Jet Modeli i nje Gazetari Jo Gjithmon Andej nga Era ta Mari

 • Renato
  Renato

  Je fol si BURRAT BOLL ME ME POLITIKEN E VJETER ✌️✌️✌️✌️🇦🇱🇦🇱🇦🇱💪💪👍

 • Meri Minga
  Meri Minga

  O ylli rakipi tani pe Sabaun ti per sali berishen qe te ike

 • daku08
  daku08

  Fiks fare

 • Ilir Vlora
  Ilir Vlora

  Rakipi kjo deklarate behej nje muaj para jo tani mgjth me mire vone se kurre

 • kol popaj
  kol popaj

  Kurre nje here tjeter nuk ke fole drejt vetem sot

 • Ahmet Malevija
  Ahmet Malevija

  Po kerkon dicka qe nuk mund te ndodhe

 • Stelio SS
  Stelio SS

  PD ka per te fituar kur te largohet berisha , basha dhe gjith matrapazet e vjeter.

 • nik paradiso
  nik paradiso

  Bravo ai esht ber me Keq se enver hoxha

 • Arjanit Shqipetar
  Arjanit Shqipetar

  Me ne fund e the o ylli

 • Fabiola Live
  Fabiola Live

  Bravo 👏👏👏👏.Hera e pare qe te deggjoj.me kenaqesi. Kjo eshte e verteta.

 • Glen80 Elezi
  Glen80 Elezi

  Kur ka ngel monologu per nje karrocier kooperative.!!!

 • Gjeto Macaj
  Gjeto Macaj

  Sali berishes nuk i falet qe nuk i shperblej te presekutuamit por po i shperblen rama shu kan dek pa i marr leket sales nuk i falet qe vandosi 8 vjet shperblim per te pushkatuarit si e gjukoni ju ...mendoni per ket shtres ....qe kan met jetima

 • SUPPORT INFO
  SUPPORT INFO

  Me ne fund të gjithë Sufllaqexhijte komente pozitive per Ylli Rakipin (Kadriun) apo nuk quhet me Kadri ky?

 • ardian kryemadhi
  ardian kryemadhi

  Ķe te drejte! Jam emigrant dhe demokrat i 90-91 po nuk do votoja pd pikerisht per kete.

 • Gj.Kastrioti
  Gj.Kastrioti

  Po ta kishit thënë më përpara këtë për saliun ai ndoshta nuk do të ishte më aty, prandaj jeni të gjithë fajtorë që një fantazëm antidemokratike dhe antishqiptare ekzistonë edhe falë fajëve të juaja!

 • Lirjan Avrami
  Lirjan Avrami

  Deri die e mbroje o legen burr tani na pranoke realitetin

 • Bobi Vlor
  Bobi Vlor

  Kur akuzon ramen e shajn komunistat e shkerllym

 • Kastriot Voci
  Kastriot Voci

  Qa bani ju per udjenc pupupu ta kishe salen aty nuk fo ma

 • Besnik
  Besnik

  PO SHYQYR QE FOLE NJEHER TE VERTETETN PE SALI VRSESIN

 • Luan Shehu
  Luan Shehu

  Luli dogje shqiperin per Salin

 • leli tropi
  leli tropi

  Pasi u dakortsove me Ramen...

 • Shqipetar Atdhetar
  Shqipetar Atdhetar

  Shume vone e ke kuptuar o Rakipi! Ku ishe para zgjedhjeve? Kur dashit i bien koqet nuk i afrohen me delet!!

 • Arber Vajkali
  Arber Vajkali

  Po a do të japin këta dorëheqjen? Nuk e kanë atë kulturë , atë dinjitet, nuk kanë aspak dhëmshuri , dashuri dhe respekt për popullin e tyre. Ata shqipëtarët i kosiderojnë si dele.Saliu , çifti Meta, por edhe Basha( edhe pse është disi më ndryshe nga ata) nga varfanjak janë bërë të kamur , bëjnë një jetë komode. E gjitha kjo në saj të pushtetit . Hiqeni nga mëndja se japin dorëheqjen. Përsa i përket akuzës se Rama me bandat ka blerë dhe vjedhur votat është një avaz i vjetër dhe ishëmtuar që s'të bën nder ty dhe të tjerëve që e thonë . Z. Rakipi , nuk e kuptoni që bëheni qesharak? Tallet Shqipëria me ju.

 • Lido Tilo
  Lido Tilo

  Dikur e ka then namik hoti qe vetem plumbi e zbret saliun nga kali po ne s besonim

 • Arber Vajkali
  Arber Vajkali

  Z. Rakipi! Bëre një monolog interesant. Kishte aty shumë dritë e shumë hije.. Të kërkosh sot mbas 30 vjetësh dorëheqjen e Saliut është shumë e vonuar. Ky njeri duhej qëruar nga politika që në vitin e zi 97 që ti e të tjerë si ti i shërbyet me shumë zell. Është përgjegjësi qëndror për shkatërrimin dhe çuarjen e Shqipërisë drejt katastrofës më të madhe në histori. Morali qytetar dhe njerëzor kërkon ( ashtu si kudo në botën e qytetëruar) , humbësit duhet të japin dorëheqjen.

 • Refat Fier
  Refat Fier

  Tani I ke ren pikes z Rakipi

 • Test Blu
  Test Blu

  Kur te jape doreheqje Berisha tani qe (ndoshta) po vjen rreziku i hetimeve te shkeljeve 30 vjeçare !?

 • Battles Games
  Battles Games

  Sala e do per vete

 • Battles Games
  Battles Games

  Po kushe e ben kete

Faqja Tjeter