Mariola & Jurgen Kacani - O ju djem që çatë detin (Official Video 4K)
04:16
636,494
Reddit
Facebook: facebook.com/ArkivaShqip
Instagram: instagram.com/arkivashqip/
Teksti nga 01:06 - ZAHO BALILI
Orkestrimi: Vani Rushiti
Klarinet: Maldin Avduli
Video By: Folklorit.tv
M.U.A: Sageri
Styling: Blerina Ceraku Bc. Designer
Gelosia Jewelry
Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/5wPnOIEi54D43dIm4Pv76O
iTunes: music.apple.com/us/album/o-ju-djem-q%C3%AB-%C3%A7at%C3%AB-detin-feat-jurgen-kacani-single/1551328431

Komente
 • Jannahmazing!
  Jannahmazing!

  nice thank you to share

 • anxhela Denis 06.07.2019
  anxhela Denis 06.07.2019

  Thjesht super keng na preket 😭😭😭

 • Polikseni Seni
  Polikseni Seni

  Te kedofte zemra

 • Gaming YT
  Gaming YT

  Nostalgji per ne qe jemi neper kurbet dhe degjojm kte keg faleminderit qe na kujtoni se kurbeti sesht i leht per asnje.

 • Gazmend Xhafa
  Gazmend Xhafa

  O zot se na bete te qajme se e kemi te gjithe shpirtin plage..😥.ju kendofte zemra😰😰

 • almida driza
  almida driza

  🥺🥺❤

 • Erieta Shaipi
  Erieta Shaipi

  Bravooo ju lumt goja super kenge

 • Entela Lulja
  Entela Lulja

  Un kendoft zemra na bet me te qare po dhe na kenaqet me zerin tuaj te embel jeni yje

 • ujori ujori
  ujori ujori

  Zemra ju kendofte

 • melinda ndreca
  melinda ndreca

  🥰🥰🥰🥰🥰🥰

 • HEIDDEN MUSIC
  HEIDDEN MUSIC

  E keni qare me lot kete kenge. Ju lumte goja. Na prek shume kjo kenge ne qe jetojme ne emigrim. 😢😢😢

 • antonio plepi
  antonio plepi

  Ju kendofte zemra na perlotet

 • Viktor Lika
  Viktor Lika

  Ju lumtë goja

 • Luljeta Spaho
  Luljeta Spaho

  Shume prekese.Mjere ato nena qe u helmuan ne femijet e tyre .Mjere dhe ato gra qe rriten femije jetim 😥😥😥😥😥.Ju lumte goja jeni shume te mire.

 • Xhulja Xhuli
  Xhulja Xhuli

  😭😭❤❤

 • gerta kollcinaku
  gerta kollcinaku

  E paski qar kete keng Bravo sukses pa fund per te dy moter e vella Por kurbeti na largoi dhe kjo pandemia na shkateroi.

 • Shpresa Selimi
  Shpresa Selimi

  Fantastike si keng nje bravo te madhe

 • Blerina Buzi
  Blerina Buzi

  U lumt te dy si moter e vlla shum keng e bukur❤❤💞

 • Blerina Buzi
  Blerina Buzi

  Shum keng e bukur

 • Je S
  Je S

  Sh bukur kendon !

 • Izet Qamili
  Izet Qamili

  Nje prsh nga mua izet qamili nga risilia e vlores.ndodhem ne emigrim.edhe sa sa e degjova kete kenge nuk ri dot nje dite pa e degjuar.bravi qe te dy moter e vella.shume bukur.teksti fantastik.complimenti.

 • Elton Salihaj
  Elton Salihaj

  Super 😘🌹

 • Elton Salihaj
  Elton Salihaj

  Bravo 🤗🤗🤗❤️❤️❤️🌹🌹🌹

 • Fredi Mojallia
  Fredi Mojallia

  JU FALEMINDERIT DHE PER KENGET QE KENDONI NA KUJTONI GHITHMON NENAT DHE SHQIPERIN

 • Blerina Vata
  Blerina Vata

  O bilbilat e shqiperise ju kendofte zemra po qaj para se ato te nisen jo vetem djemte po dhe vajzat Ju kendofte zemra

 • Alti Alti
  Alti Alti

  Yje te lindur na kini kenaqur

 • Blerina Deda
  Blerina Deda

  Super keng bravo ju kendoft zemra u ndam per se gjalli

 • Marsila Memaj
  Marsila Memaj

  Ju bëftë zoti mbarë këngë e paçi gjithëmon

 • Vefi Lutaj
  Vefi Lutaj

  Ju kendoft zemra

 • Vasilika Hida
  Vasilika Hida

  🤗🤗🤗🤗🤗🤗👍👍👍👍👍👍

 • Vasilika Hida
  Vasilika Hida

  Ah more,cna bete te qajme,sa nenave shqiptare ju kane thare syte nga lotet,dhe care zemra nga malli, per femite qe kane ikure ne kurbete, the nuk edin se ku jane,ah moje SHQIPERI qe dhe sote,,,kullone gjake nga plaget qe te hapen,dhe akoma po te hapin,,,,

 • Ardian Lumani
  Ardian Lumani

  I love you from Ardian Lumani from Dandenong

 • manuel kulli
  manuel kulli

  Bravo 👏👏👏👏

 • Sadi Balla
  Sadi Balla

  Ju jeni thesar, lum ne qe ju kemi. Ju kendofte zemra. Shume bukur

 • priam janji
  priam janji

  bravoooo... jeni super artista

 • Gentiana Goxha
  Gentiana Goxha

  Ju kendoftè zemra e suksese tè keni gjithmon😥🥰🥰

 • Dimitris Kod
  Dimitris Kod

  Gezim, krenari dhe lote. Ne qe jemi larg Atdheut, keto kenge te bukura, na prekin shpirtin, zemren njekohesisht na frymezojne e na bejne me te forte. Ju uroj gjithe te mirat shqiptareve kudo ku ndodhen. .

 • Iljaz Qepaballiu
  Iljaz Qepaballiu

  👏👏👏👏 shum kenge e bukur....komplimenti

 • Eli Cela
  Eli Cela

  Ju kendofte Zemra na bet te qajme se i kemi njerzit e dashur ne gurbet 😭😭😭😭😭

 • Etleva Berbiu
  Etleva Berbiu

  😢😢😢🙏🙏🙏

 • Ola Baku
  Ola Baku

  😘😘😍🤗super kenge ju lumte goja

 • Bruna Lici
  Bruna Lici

  Ju kendofte zemra

 • Magdalena Moukai
  Magdalena Moukai

  Bukur ju kendofte zemra gjithmone. Krenoemi o yje.

 • Najo Najo
  Najo Najo

  😢😢😢😭

 • Vlora Tulumtdora
  Vlora Tulumtdora

  Ju kendofte zemra kudo qofshi te dyve si moter e vella......

 • Lumturi Vela
  Lumturi Vela

  Bravissimi 👍

 • nikolin marvataj
  nikolin marvataj

  Dy zera te mrekullushem, ju kendofte zemra

 • tori anxhi
  tori anxhi

  super kenge te rrenqeth mishin kur e degjon...fiks per realitetin e shqipetareve qe jane ndare neper bote 😭😭😭

 • Jeta Marta
  Jeta Marta

  Bravo super kenge 👏👏🌟🌟

 • agim hoxha
  agim hoxha

  Super kenge bravo 👏🏻👏🏻👏🏻

 • Anisa Seda
  Anisa Seda

  Bravo super si gjithmon

 • Majlinda Fannin
  Majlinda Fannin

  Zeri ketij djalit , qenka me te vertete i vecante ... bravo !!!!

 • Monda Ag
  Monda Ag

  A kurbeti i mallkur ndoshta na shtoi te mira materiale le te themi po na.thau syte per prinderit

 • Blerina Demiraj
  Blerina Demiraj

  Shum bukur lumsi kush nuk e ka jetuar kurbetin na qan shpirti per vendin ton😪🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Jusuf Nasif
  Jusuf Nasif

  Respekte nga rruga e rre 😂🤘

 • Istrefi epa
  Istrefi epa

  💔😔😭😭

 • Shpresa ballolli
  Shpresa ballolli

  Vetem te mir te keni te mrekullushm 💕😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔🇱🇷🌏🇦🇱😔💕

 • Alda Begaj
  Alda Begaj

  Super kenge

 • Nertila Golemi
  Nertila Golemi

  Bravo🙏😘😘

 • Nertila Golemi
  Nertila Golemi

  Super kenge🙏sapo e degjova u preka shum!Ne qe jemi jasht shipris na mungojn keto kenge😘😘

 • Xhulia Zylali
  Xhulia Zylali

  Super kenge bravo jurgen mariola

 • Maro Ress
  Maro Ress

  Bravo

 • Alex Mouzakiotis
  Alex Mouzakiotis

  🙌

 • marsela Balli
  marsela Balli

  Bravo super rrrrr

 • Moza Hila
  Moza Hila

  Aman na mbushet me lote shume prekese

 • Nurie Thomo
  Nurie Thomo

  ooo sa bukur o zot sa me rrenqethi

 • Pandeli Topllari
  Pandeli Topllari

  Ju kendoft zemra per shqiptaret qe kane emigruar

 • bocoy noiu
  bocoy noiu

  T'ju haj zemren ❤

 • Bosi Bosi
  Bosi Bosi

  Me besoni o njerezpo me vdes babi nuk i del shpirti se nuk vjen dot motra e vogel na greqia po vian me shpirt

 • Esmeralda Lamcja
  Esmeralda Lamcja

  ca kenge ju kendofte zemera juve 👏👏👏😒😒bravi

 • Lindita Nasufi
  Lindita Nasufi

  Ju këndoftë zemra, motër e vëlla ,lum nëna që u ka.

 • Argyro Vasili
  Argyro Vasili

  Super kenge! Vetem po te kesh gur ne vende te zemres sdo ta ndjeje kete kenge qe e kendojne keta yje, as nje here se dogjoj deri ne fund, se kujtemet e kurbetit na kane shkaterruar.

 • dondon257 has123
  dondon257 has123

  Bravo

 • bora _ bora
  bora _ bora

  Super 😢💜💜💜

 • Rexhina Hysenllari
  Rexhina Hysenllari

  ❤️❤️

 • Olti Vlora
  Olti Vlora

  Bravo respekt 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Erlind Sinani
  Erlind Sinani

  ❤️

 • Erlind Sinani
  Erlind Sinani

  😭😭😭

 • Dajana Mone
  Dajana Mone

  👏👏😍😍

 • Gazmend Malaj
  Gazmend Malaj

  ju kendoft zemra jeni me te miret ❤❤🎤🎤

 • Renata Kamami
  Renata Kamami

  Oh sa prekse Kur degjoj kete kenge mendoj me lot né sy per vellezerit e mi dhe 😢dhe per persona qé I dua shume

 • Tane km Sulo
  Tane km Sulo

  Kenge epaci

  • Tane km Sulo
   Tane km Sulo

   Na kujtuat ato kohe te kaluar a dhe te pa harruara rrofshi

 • anisa ahmetaj
  anisa ahmetaj

  Ju lumte me rrenqethet mishi kokrra. Kokrra kur ju ndegjoj ju kendofte zemra e paci jete

 • Salida Koromonj
  Salida Koromonj

  Sa e degjova ne tik tok e hapa direkt bravo na bete per te qare shum e bukur ...

 • Elona Ferdi Dervishi
  Elona Ferdi Dervishi

  Bravo 👏👏

 • Mirela Xhafa
  Mirela Xhafa

  ⭐⭐🌹🌹🌹🌹🌹

 • Ar Rildi
  Ar Rildi

  kurbeti eshte me i rend per vajzat e reja te martuara e me femij te vegjel dhe u largohen burrat ne kurbet e mbeten vetem

 • seeni gzty
  seeni gzty

  Ju lumte goja e keni qare kete kenge. @Zaho Balili i pavdekshem, tekstet e tij do kendohen brez pas brezi

 • blu blu
  blu blu

  Ju lumt Goja qe e kendoni me shpirt. Sa Nena jane qe presin femijet e tyre e i dhemb shpirti qe edhe sot e kesaj dite presin me shpresen ti vijne... vec zemra e shpirti i nenes e di dhimbje per femijen... Ehhh ky emigrimi i mallkuar ...

 • Valbona Dikellari
  Valbona Dikellari

  Ju lumte goja. Nuk ka fjale per ta pershkruar. Exelent job

 • Paola paola
  Paola paola

  Zot ca dritherime bravoo

 • Malvina Lamaj
  Malvina Lamaj

  Bravo 🤗🤗

 • Ilir Muka
  Ilir Muka

  Super kenge 😍😍

 • Astrit Buci
  Astrit Buci

  Une jam nga Veriu por i pelqej kenget e te gjitha trevave shqiptare, e verteta eshte qe une kur filloj te degjoj kenget nga jugu ju jeni me te preferuarit dhe ju uroj cdo te mire dhe sa me lart Bravo per kengen prefekte si gjithmone 😊

 • ori alliu
  ori alliu

  Kush esht ne kurbet e kpt kte kenge 😢

 • AZET LAMCJA
  AZET LAMCJA

  Ne. Qershore. Te 2000. Kam kaluar otranto si shum bshkombasit e mi, Ju falenderoje nga zemra suxsese

 • Fabjola lagesira
  Fabjola lagesira

  Ju kendofte zemra na iku jeta ne kurbet😥

 • Luli Veizaj
  Luli Veizaj

  Bravoooo superrrr e keni qar me lot

 • Enso lela
  Enso lela

  Super kenge kjo eshte kenga e vlores dhe e vlonjateve👏👏👏

 • Leda Merko
  Leda Merko

  Lu lumte goja kam qare kur e degjova mu kepute shpirti 👏🙏

Faqja Tjeter