KENGE MOJ - Vaske Curri dhe Juliana Pasha - 23 Mars 2021 - Nata Përmetare - Show - Vizion Plus
07:36
427,219
Reddit
www.vizionplus.tv
facebook.com/kengemoj
instagram.com/kenge_moj
instagram.com/vizionplustv
facebook.com/VizionPlusTV
twitter.com/VizionPlusTV
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor i vitit starton ne Vizion Plus duke bere bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar. Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim. Eshte ne prestigjin dhe mundesite e nje televizioni kombetar dhe prestigjioz si Vizion Plus per te realizuar nje projekt kaq te madh, I cili merr persiper te beje historine e kenges shqiptare, qe ne gjeneze e deri ne ditet tona.
#kengemoj #vizionplustv #natapermetare
------------------------------------------------------------------
Subscribe: algone.info

Komente
 • dasar toli
  dasar toli

  Ju lumte goja na kenaqet zoti ju dhente jete e shendete duet i shkelqyer Bravoooo

 • Manuela Cika
  Manuela Cika

  Unike kengetar te mrekullueshem

 • Albert Hysa
  Albert Hysa

  Juliana pasha te lumt goja se ekeqar kete kenge nje ze temrekullueshem nake kenaqur urime urme nga kazakistani

 • Barie Koprencka
  Barie Koprencka

  Vaske curri per jet te jeteve zeri jot dote mbetet neper breza ipa zevendesushem je bibili i kenges popullore

 • Roland Bregasi
  Roland Bregasi

  Ju lumte goja

 • Klajdi Zeqaj
  Klajdi Zeqaj

  Bravo

 • Astrit Cela
  Astrit Cela

  SA ELEGANTE JE JULANA KËNDON ME SHUMË PASION ME VASKË CURRIN DO TË KËNAQËSH VASKË CURRIN

 • Tefta Kaci
  Tefta Kaci

  Kenge shume te bukura te kenduara nga Vaske curri dhe Juliana Pasha....u lumte goja ...ne kete kohe na duhej nje program i tille. Bravo vllezerve Laco kudo qe punojne japin kenaqsine e shpirtit tone.Urime dhe pune te mbare.mezi presim diten e marte te degjojme ' Kenge Moj'

 • Violeta Kureta
  Violeta Kureta

  Shume po shume bukur Juliana dhe Vaske curri Bravo!♥️👍👍

 • Teferi Binjakaj
  Teferi Binjakaj

  Q

 • Liljana Cekrezi
  Liljana Cekrezi

  Kenga Permetare eshte Perle ! Por dua te theksoj qe po intrepretohet mbrekullisht bukur edhe nga te rinjte.Bravoooo Juliana je e mbrekulkullueshem, se V Curri po e po...Flm, per kenaqesine qe na sillni ! Mezi presim te vije e marta te ndjekim Kenga Moj...🌹🌹

 • Seri Jace
  Seri Jace

  Si ka mundësi një qytet kaq i vogël , me shum vlera ...Suksese Përmetarve .

 • alfred coha
  alfred coha

  PO KTA 104 QE NUK E KAN PELQYER ÇFAR K JAN KETA!? A NUK JAN SHQIPTAR KETA ROM ARIXHINJ!?

 • alfred coha
  alfred coha

  JEPI O PERMET O I PARI I TOSKERIS MADHESHTORE. OOOOOOHHHHHHHH 🖤❤🖤❤🖤❤🥇😊⭐☀️🌟☝️⚡🌠

 • Gazmir Mehmeti
  Gazmir Mehmeti

  Dueti me i mire qe kam degjuar komplimenti per zerat qe keni

 • Lori Al
  Lori Al

  Shum bukur juljani këndon përmetarçe bashkë me artistin e math vaskë curin Bravo

 • Mira Salla
  Mira Salla

  Juljana kengetarja ime e preferuar bravo

 • lilian profti
  lilian profti

  Na kenakni me zerin tuaj te mrekellueshme ju uroj nga zemra shendet dhe lumteri

 • Daut Metlli
  Daut Metlli

  Bravo zoti te jap shndet te shkon ky kolazh he yyll

 • Dashi Hazizolli
  Dashi Hazizolli

  Juljana je e paarritshme!

 • Shkëlqim Gjoni
  Shkëlqim Gjoni

  👏👏👏 Të na vijnë anash 😉, muzikën dhe këngëtarët i kemi fantastikë dhe të paarritshëm. 👏👏👏

 • Artur Zizolli
  Artur Zizolli

  Ju kendofte zemra

 • Festim Debrova
  Festim Debrova

  👏👏👏👏👏👏👏

 • Marenglen Hoxha
  Marenglen Hoxha

  Vaske curri nuk kapet dot juliana pasha ne kte duet esht dobet shum

 • Piera Matteoni
  Piera Matteoni

  Juljana pasha je nr.1. Te gezofte perendia , me 2 binjake . Vajza si Altini e djali si ty

 • editr
  editr

  Mrekulli.

 • Petrit Kapaj
  Petrit Kapaj

  Bravo 👏👏👏.

 • Prifti Angli
  Prifti Angli

  Super duet, ju kendoft zemra

 • Idris Lusha
  Idris Lusha

  Shumë zemra ngrihen peshë,pse nuk i bëjnë punët e tjera kaq bukur ?!?!

 • George Xhumari
  George Xhumari

  Keto jane Kenget Shqipetare . Ashtu si kercejme Vallen e Napolonit dhe vallen e Tropojes dhe te Kukesit 😪 sory I get emmotional .Ashtu si kndojme Lule boren shkodrane .apo serenatat Korcare .kengen Kavajse Vika Deti tallaz tallaz ,apo te usta Muratit ..O zambaku i Prizrenit .apo Pogonishten came Qershia mbi torte .kenget e Permetit .Rrofshi qe na lumturuat Dhe Gezuar pashken Ju pershendesim nga larg Jemi krenar sepse ju Kemi Yje .

 • Flora Caci
  Flora Caci

  Zëri brilant i Vaskë Currit i pa zëvendësueshem jetë e shëndet na hoqët stresin Bravo

 • Dark_Demmon_15
  Dark_Demmon_15

  ⭐⭐⭐🌹🌹🌹

 • Andrea Goga
  Andrea Goga

  Jeni me të mirë të Shqipërisë

 • Maksut Lako
  Maksut Lako

  Dyshja me zë më të ëmbël që po dëgjojm.po zgjoni edhe të vdekurit nga varri. Bravo..Ju e meritoni....

 • Drita Kaci
  Drita Kaci

  Jeni zera te mrekullueshëm te muzikes popullore na kenaqët me këto kengë të bukura🔥🔥🔥🙏

 • Vjollca Xhelili
  Vjollca Xhelili

  Si goja zemra ju kendofte se ba kenaqet

 • George Xhumari
  George Xhumari

  Si i Krishter Nuk kam te drejte qe te gjykoj kend .por thjesht dua te di ato qe shfaqen mos pelqim pse ? .c fare ka me Kenget e Permetit qe nuk i ka pelqyer . Specialistet e kenges kane arritur ne perfundimin qe Nese Perlat e Italise jane Operat .Perlat e Shqiperise dhe te greqise Jane Kenget Popullore .Nese nuk ju pelqen kenga Popullore .mos i shihni por qe ti votoni kunder nuk me duket e drejte

 • Latif Bora
  Latif Bora

  Kenge qe ia vlen ti degjosh plot embelsi dhe natyralitet, Respekte pafund per te dy juveeeeeeeee ju ruajteee zotiiiiii

 • Funky Guest House & Adventures
  Funky Guest House & Adventures

  Juliana Pasha dhe Vaske Curi ju dhente zoti shendet

 • Funky Guest House & Adventures
  Funky Guest House & Adventures

  Perle

 • Ylli Telha
  Ylli Telha

  Më bukur nuk bëhet u lumtë goja u këndoft zëmra

 • Luan Hoxha
  Luan Hoxha

  Julumt

 • Mixalis Kurra
  Mixalis Kurra

  Shume bukur suksese

 • arben basha
  arben basha

  Bravo një urim nga zemra ju lumtë goja

 • Lume Hoxha
  Lume Hoxha

  Suuuuuuper🤩🤩🤩🤩🤩

 • Domeniko Kokonozi
  Domeniko Kokonozi

  Bravo 👏👏👏👏👏👏👏👌

 • Klea Hoxholli
  Klea Hoxholli

  Zemra ju kendofte ❤❤

 • Fredi Tona
  Fredi Tona

  OOOOOOOHOHOHOHOHO!!!!!!!!!!!!!!!!!! KJO MUZIKË ËSHTË ILAÇI I SHPIRTIT!!!

 • Fredi Tona
  Fredi Tona

  NJË BRAVO E MADHE PËR MJESHTRAT E KLARINETËS!!!

 • Flutra Tatani
  Flutra Tatani

  Juljana je shum e mire..te la shum lezet ..kur kendon dhe kercen..te lumt ❤

 • Ardit Mecani
  Ardit Mecani

  V a s k e #1

 • O. Bani
  O. Bani

  Ju kendofte zemra!

 • mirela arapi
  mirela arapi

  Ju kendofte zemra

 • Joana Majko
  Joana Majko

  Mua më pëlqejnë shumë shumë këngët përmendte po shumë ama më bashkë curin është i paparë fare kam shumë do kisha shumë dëshirë ta dëgjoja nga afër nerta nga saranda e bukur

 • Franci Bregu
  Franci Bregu

  Ju lumtë goja na kënaqet 👏👏👏👏

 • Zapata Zapatino
  Zapata Zapatino

  Permeti, vatra e artit dhe e kultures se vertet. Respekte per popullin e Permetit.

 • Fatos Bame
  Fatos Bame

  Bilbili shendet Kanarine me nje djale

 • Mimoza Baxhija
  Mimoza Baxhija

  Na kenaqet o kengetare te mbrekullueshem Juli ti i kendon te gjitha trevat je e mbtekullueshme te kane lezet edhe kercimet qe bene je e madhe

 • Zhuljeta Shore
  Zhuljeta Shore

  Vaske curri mos vdeksh kurre. Bravo dhe juliana ju perqafoj

 • Zhuljeta Shore
  Zhuljeta Shore

  Zemra ju kendofte na kenaqet shpirtin. Mos vdekte kurre kenga popullore.

 • En Su
  En Su

  E kenga permetare si vet permeti i bukur i mir i thjesht gjith ijeshi bravo vask curri

 • Selena Koci
  Selena Koci

  Juliana i qan edhe kenget e jugut,dhe pse eshte nga veriu.Shume bukur te dy zerat.Bravo

 • shkelqim mehmetaj
  shkelqim mehmetaj

  bravo vaske e juljana shume bukur

 • Astrit Cela
  Astrit Cela

  JULJANA TI KËNDON PO DO TË LUMTUSH ME SHUMË RESPEKT PËR VATH CURRIN SI VETERAN bravo të lumtë goja bravo

 • Kozeta Zaimaj
  Kozeta Zaimaj

  Jeni kengetaret me te mire ,me pelqeni shume 😘😘

 • Ronaldo sulejmani
  Ronaldo sulejmani

  Edhe kta cunat e orkestres te gjith si Boba kta kitaristat mjeshtra basisti mjeshter

 • Ornela Demo
  Ornela Demo

  te mbrekullueshem Vaske Curri dhe Juliana Pasha. Pervec kollazhit fantastik qe sollet, na transmetoni energji positive nga syte qe ju shkelqejne ne kte interpretim. Kombinim shum i bukur zerash.

 • Ilir Koci
  Ilir Koci

  Ju lumt goja te dyve na kenaqet vaske mos pac vdekje kurrrrrrr

 • Lorenc Tanushi
  Lorenc Tanushi

  Vetem nje pytje kam shume me kane pelqyer kenget e te gjitheve artisteve por kengetaren me te bukure qe ka shiperia Poni perse nuke i bete ftes ne kenge mojerespekte 🇦🇱❤❤🇪🇺❤❤

 • Leonora pasho
  Leonora pasho

  M dzxx Z

 • Isuf Morea
  Isuf Morea

  Vizion Plus na ka dhene perla, e ngriti ne nje nivel te jashtezakonshem muziken popullore

 • alket biliman
  alket biliman

  NA KENAQE O PERMETI YNE

 • Jonus Melaj
  Jonus Melaj

  Jemi krenar qe jemi permetar ju kendoft zemra

  • Jonus Melaj
   Jonus Melaj

   Edhe kjo juljana kendoka super kenget tona bravo

 • Rudin Mekolli
  Rudin Mekolli

  Zemra ju kendofte gjithmone

 • Alketa Mbroci
  Alketa Mbroci

  Te Mbrekullueshme te Mahniteshem😘😘

 • Naime Shehaj
  Naime Shehaj

  Ju lumte goja me zerin e bukur ❤

 • Manushaqe Germenji
  Manushaqe Germenji

  I madhi Vaske Curri qe sjelle pranvere edhe ne dimer me zerin e tije si bilbil respekte 🌟🌟🌟🌟🌟

 • Artan Kodrasi
  Artan Kodrasi

  Bravo bravo se na nxorrete malline

 • Gazi inoks
  Gazi inoks

  Ke qene lezeti i asaj mbremje moj Juliana ... zoti te kenaqte ne jete ashtu si na kenaqe ne permetaret ate nate 🙏🏻

 • Astrit Cela
  Astrit Cela

  TË LUMTË GOJA JULJANA VASKË CURRI NA KËNQNI SHPIRTIN

 • Manjola Lico
  Manjola Lico

  Zemra ju kendofte se na kenaqet suksese

 • Jetmira Ninga
  Jetmira Ninga

  Suuuper ju lumte o bilbila na kenaqet👏👏👏🌹🌹

 • Emiljano Hasani
  Emiljano Hasani

  Ju lumte goja te dyve oo birbila jeni te vecant ⭐⭐✨

 • Albana Dimo
  Albana Dimo

  Ju lumtë bravo zemra ju këndoftë👏👏👏👏🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌼🌼

 • Shaho Shahaj
  Shaho Shahaj

  Ju kendoft zemra o bilbila te juvut jeni te medhenje

 • Xhevair Qevani
  Xhevair Qevani

  I perkryer bashkpunimi bravo ju lumte goja

 • Laberi Lar ne flori
  Laberi Lar ne flori

  Nostalgji per keto kenge ju limte goja

 • Anita Stafa
  Anita Stafa

  Kenaqesi tu degjosh..

 • Ardit Hoxha
  Ardit Hoxha

  A ju kenoft zemra e shpirti.cme kenaqet me kto keng🤗opa opaaaa🔥🔥🔥

 • Tatiana Cuka
  Tatiana Cuka

  Na kenaqet zemra ju kendofte dy kengetare te peferuarit e mi

 • Virsion Prifti
  Virsion Prifti

  Kapo lavoro

 • Astrit Cela
  Astrit Cela

  SA LEZET TË KA KËNGA ME VASKË CURRIN JU LUMTË GOJA

 • ajda Belishova
  ajda Belishova

  Tomi engjell ju jeni Djalli

 • Ferzilet Dani
  Ferzilet Dani

  Ju lumte goja

 • Natasha Mihali
  Natasha Mihali

  Bravo vizion plus , bravo vëllezrit Laço , bravo orkestra e mrekullueshme ! Super 🌟 Vaskë Curri , qershia mbi tortë Juliana me këngët përmetare . Zoti ju dhëntë jetë të gjatë të gjithëve dhe ju këndoftë zemra ashtu si goja !!👏👏👏👏👏👏

 • Bledar Mehmeti
  Bledar Mehmeti

  Super

 • Linda Balliu
  Linda Balliu

  Sa bukur o zot bravo juliana

 • Albjon Boci
  Albjon Boci

  Ju kendoft zemra dhe qofshit ikonat me te mir te muzikes permetare 🤗🤗

 • Tasim Ruko
  Tasim Ruko

  Shume bukur te dy ju lumte goja!

 • zana ana
  zana ana

  Super bravo shqipet ❤💃👏👏

Faqja Tjeter