Kenge Moj - Juliana Pasha & Ervis Behari - Nata finale - Vizion Plus
744,374
Reddit
www.vizionplus.tv
facebook.com/kengemoj
instagram.com/kenge_moj
instagram.com/vizionplustv
facebook.com/VizionPlusTV
twitter.com/VizionPlusTV

Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor i vitit starton ne Vizion Plus duke bere bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare.
Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
Eshte ne prestigjin dhe mundesite e nje televizioni kombetar dhe prestigjioz si Vizion Plus per te realizuar nje projekt kaq te madh, I cili merr persiper te beje historine e kenges shqiptare, qe ne gjeneze e deri ne ditet tona.


------------------------------------------------------------------
Subscribe: algone.info...

Komente
 • Kam minutes Mat
  Kam minutes Mat

  Ju lumt gaja

 • Lili Arapi
  Lili Arapi

  Orkestra me e mirw dhe elvisi dhe juljana nuk ngopemi qe ju degjojm gjith diten na kenaqey

 • Elioze
  Elioze

  U kendoft zemra Zoti u bekoft

 • Baki Dosti
  Baki Dosti

  Te lumte goja o djale se na kenaqe

 • Gerta Thanasi
  Gerta Thanasi

  Vertet a do mi shohesh syte moj nena ime, 4 vjet pa e takuar 😔

 • Ritvan Rrapi
  Ritvan Rrapi

  Ah mos vdekshit kurre.ju dhe kenget popullore Shqiptare. Poshte hajdutet e qelbesirat e korruptuar ,qe se lane Shqiperine te ecte perpara.rrofshin traditat tona.kaq kisha un.

 • Luan Berberi
  Luan Berberi

  te petkryer

 • Fatima Ismaili
  Fatima Ismaili

  🌟🌟👏👏🇦🇱

 • Anxhela sinani❤❤
  Anxhela sinani❤❤

  Ervis doja shum te beja nje kenge me ty❤❤❤❤e derroj shum

 • Ανδέας Μήτσης
  Ανδέας Μήτσης

  Ju lumte ajo goja qe te dyve visi super❤️

 • ꧁Ald' daa꧂
  ꧁Ald' daa꧂

  Do na mungoj ky emision 😑😑

 • erxsi-fan
  erxsi-fan

  Oh sa kenaqem kur i degjoj nk ngopem bravo bravo o yje

 • Margarita Thatcher
  Margarita Thatcher

  Visi ta befte zoti rrugen drite kudoqe te hedhesh hapin dukesh djale flori dhe me talent te persosur

 • Anduela Laho
  Anduela Laho

  na kenaqet

 • Ina Dinellari
  Ina Dinellari

  Super interpretim nga dy bilbilat e shqiperise , na kenaqet ! Super edhe orkestra e ka qare fare ! Zoti ju bekofte ! 🙏🏻

 • Lel Lmao
  Lel Lmao

  Na kenaqet shpirtin ,ju jeni ilaci i kovid19

 • soiung toiue
  soiung toiue

  Ju lumte gojaaaa ju kendofte zemra.

 • Lirie Hyseni
  Lirie Hyseni

  Jeni yjet e kenges shqiptare bravo bravo

 • Yetta Sulaj
  Yetta Sulaj

  Dueti me i bukur ❤️❤️shkelqeni qe te dy 🌍🌍Kombinimi zerave ne menyre perfekte bravo urime 🙏🙏te metejshme . Ju dua shume 🌍🌍

 • Veri Nako
  Veri Nako

  Juljana kengetare me shume klase.!

 • Albeta Zervo
  Albeta Zervo

  Bravo bukur

  • soiung toiue
   soiung toiue

   ervis per zerin qe ke mos vdeksh kurr 👏👏👏 bravo dhe per kanalin vizion plus qe transmeton njerez me vlera per publikun

 • Veri Nako
  Veri Nako

  Shume bukur! Juljana pazzesca kendon me shume klase brava.!

 • Emiljan Bajrami
  Emiljan Bajrami

  boboooooooooo e keni cmend skenen edhe un qe jam shikues me cmendet sa bukur kendoni

 • Melaize Dervishaj
  Melaize Dervishaj

  Shume bukur te kenaq shpirtin fantastike

 • bcvbb hyui
  bcvbb hyui

  Ervis kush te njeh e di ca njeriu madheshtor je vllacko,te pershendes👋❤️

 • elison lici
  elison lici

  Juliana Ervis na kenaqet me kto kenge jeni te persosur bravo

 • Zivko Zivko
  Zivko Zivko

  Никад није касно

 • Sonila
  Sonila

  Na kenaqet 💃💃💃me.keto keng Ju kendoft zemra gjithmon

 • Bardha Zhurda
  Bardha Zhurda

  Këngë e valle në jetën tuaj

  • bcvbb hyui
   bcvbb hyui

   kuptimin e fjales.

 • Mixalis Kurra
  Mixalis Kurra

  Shume bukur suksese

 • Ornela Xhemal
  Ornela Xhemal

  Po me te mir sbesoj se ka bravo njesha

 • Mevlut Gremi
  Mevlut Gremi

  BRAVO JENI TE BREKULLUSHEM.

 • Myzejen Moli
  Myzejen Moli

  Shume bukur duet i mrekullushem 👏👏👏

 • Erlind Haxhiaj
  Erlind Haxhiaj

  ervis per zerin qe ke mos vdeksh kurr 👏👏👏 bravo dhe per kanalin vizion plus qe transmeton njerez me vlera per publikun

 • Lola Dashi
  Lola Dashi

  Ju lumté goja, jeni té mrekullueshém mrekullueshém mrekullueshém shuuuummmm té dy 😍😍😍😍😍❤️❤️❤️❤️❤️❤️Pérshéndetje nga Italia ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 • Choco Jumbo
  Choco Jumbo

  Një bravo të madhe për Ervis Beharin..na kënaqët me këtë kolazh..

 • asioe kiou
  asioe kiou

  Sa here te Degjoje Mbaresi te Uroje MIRESIA ty per Jete Le te Shoqeroje

 • Arta Cani
  Arta Cani

  Pik e lotit kur të bjer moj nëna ime. Haber nga unë do të sjell moj nëna ime.

 • meri jaho
  meri jaho

  Bravo❤💙

 • anxhelo jonuzi
  anxhelo jonuzi

  Ju kendofte zemra , se na kenaqet

 • Александр Кузьмин
  Александр Кузьмин

  Доброго дня.

  • asioe kiou
   asioe kiou

   Zemra ju gendovte

 • Jonnie Joni
  Jonnie Joni

  Hello from creece rispek

 • Wellnes MIND
  Wellnes MIND

  Kjo eshte orkestra me e mire sot per sot ne Shqiperi.i ke ne dispozicion te improvizojn ca te duash Jazz, ,Alternative dhe Popullore .Jane te pa pare profesionista me plot kuptimin e fjales.

 • Dallandyshe Kahuqi
  Dallandyshe Kahuqi

  O ju kendof te zemra Mos vdekta kurre muzika shqiptare 💃💃👌❤️🌟🌟Juliana pasha salezet ka ziti te gezofte o juli me shpirt e zemer te uroj nga Italia me respect 🌟💋👋

 • Aurora Malsia
  Aurora Malsia

  Nese doni te humbisni kg per arsye shendetsore dhe estetike, me ndiqni nga ky kanal ku po le komentin, Aurora Malsia. Pervec informacionit mbi dieten, do te postoj here pas here dhe keshilla mbi stomatologjine!

 • Marsilda Dervishi
  Marsilda Dervishi

  Bravo ju kendofte zemre 🔥🔥super

 • G L
  G L

  DUETI ME I MIRE NDOJ HERE NE SHQIPTARI 👏🏻👏🏻 ZERA TEPER BUKUR TE KOMBIMUAR JU LUMT 🌟🌟

  • Tushi Kamolli
   Tushi Kamolli

   i6

  • Gezim Noreci
   Gezim Noreci

   Ju lunte goja suksese

 • Eva Shkira
  Eva Shkira

  Shume super kenga 😍 Me beri shume pershtypje ai tipi ne minuten 1:22 duket sikur do i gjuaj asaj vajzes😂😂

 • Blerina Kadiu
  Blerina Kadiu

  Juliana je një yll, nuk besoj që ekziston ndonjë artiste nga veriu që arrin t'i këndojë aq bukur perlat e muzikës se jugut sa ti. Ky Ervisi pastaj është thjesht fantaaaaaaastik. Na kënaqët të dy, u këndoftë zemra gjithmonë! 🥰😍

  • ori capo
   ori capo

   Jeni perla te muzikes shqiptare na kan munguar shum keto kenge na kenaqet

 • julian melengu
  julian melengu

  Shum bukurrr ju lumte goja 🏅🏅🏅🏅

  • julian melengu
   julian melengu

   👏👏

 • Leda greca
  Leda greca

  Bravoo na kenaqet me zerin tuaj

 • Miri Alliu
  Miri Alliu

  Na kenaqet bravo😌👏👏

 • Diana Telegrafi
  Diana Telegrafi

  🇦🇱🙏❤️Dueti Mrekullueshem 🔥Shkelqeni si dy 💥⭐️Yjee Divaa 🍁Juliana 💥Artisti 🔥Ervisss 💥Kerceni shumee shumeee bukuroo 👗Fiustani 👗Shkelqen Bravoooo 👍Orkestra e Mrekullueshmee 🎷🎼🎺Ju kemi ne ❤️Zemerr❤️

  • Yetta Sulaj
   Yetta Sulaj

   Me pelqen komenti tend te dy shkelqejne vezullojne Juli ❤️🙏kercen i jep lezet kenges je me e mira e dashur se bashku me Ervisin qe te shoqeron yll i bukur ❤️❤️

 • Jorgo Mulla
  Jorgo Mulla

  Shum bukur juli ervis

 • Redi Hamolli
  Redi Hamolli

  Zemra ju gendovte

 • Redi Hamolli
  Redi Hamolli

  🎆🎆🎆🎆🎇✨✨

 • Redi Hamolli
  Redi Hamolli

  ❤❤❤❤❤❤❤❤

 • Redi Hamolli
  Redi Hamolli

  🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

 • Aldo Vlore
  Aldo Vlore

  O Ervis je nje djale I shkelqyer CDO Nene do te donte nje djal si ti me vjen keq per mamin tende qe nuk te pa qe ti je bere njee bilbil I rrall edhe ajo krenare eshte per Ty qe je bere artist suksese respekt e NGA...... VLORA

  • NO NAME
   NO NAME

   QqQqWbjkdfifkfk

  • Valentina Zheku
   Valentina Zheku

   Djem te tille ne 100 vjet vijne. Lum familja dhe nena qe nuk u gezua dot per ket djale qe kan ritur. .zoti te bekofte te dhente vetem miresi. ..

 • ΚΩΣΤΑΣ ΠΟΤΣΗΣ
  ΚΩΣΤΑΣ ΠΟΤΣΗΣ

  6

 • Sife Sife
  Sife Sife

  Bravo Elvis behari të dyve 🥰🥰👏🥰🥰👏🥰🥰

 • Adriatik Saliaj
  Adriatik Saliaj

  Duet më të bukur për sa i përket muzikës popullore nuk kam dëgjuar kurrëëë, ju faleminderit nga zemra!

 • drita Cerekja
  drita Cerekja

  🎷🎸🎹🎺🎻🥁🎤🎤🎵🎶🎼💡💡💡💡💡💡💡💡💡💡💡💡💡📱📝super

 • drita Cerekja
  drita Cerekja

  🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞

 • drita Cerekja
  drita Cerekja

  Super 🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🎤🎤👑👑Bravo Tutto super orchestra 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 • drita Cerekja
  drita Cerekja

  Bravo golden 🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟💐

 • BESO UKA
  BESO UKA

  Shumë bukur Juliana, por a e kujton ajo se kush i ka mësuar notat e para të muzikës në klasën e parë ?

 • Gabaj Shpetim
  Gabaj Shpetim

  Ky ervisi kendon me shum shpirt Juliana yll akoma zoti u bekoft.....Ca' orkestre super suksese

 • Parim Disha
  Parim Disha

  Ju lumte gojaaaa ju kendofte zemra.

 • Nela Dhoraj
  Nela Dhoraj

  👏👏👏🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Aftolina Selamaj
  Aftolina Selamaj

  Na kenaqet. Bravo ,na mbushen syt me lot nga malli ,pershendetje nga kreta.!!

  • Sife Sife
   Sife Sife

   @guesthouse Niko figje mallaka pas na gamisis mallaga

  • guesthouse Niko
   guesthouse Niko

   @Sife Sife q1111111p Q

  • Eglantina Hoxhaj
   Eglantina Hoxhaj

   @Landi Roland k n bm

  • Sife Sife
   Sife Sife

   @Landi Roland po ç'far është .ore se ke bër uuu

  • Sife Sife
   Sife Sife

   @Landi Roland po çfar is më thuaj se qenke çmëndur duke bër zemra

 • Aldo Vlore
  Aldo Vlore

  Jeni te mbrekullushem me harmonii me njeriu tjetrin bravo dhe suksesene karieren tuaj te kenges duhe Tu jepet cmim I pare padiskutim ju na kernaqet shlirtin ju p sh need NGA vlora...

 • GOKU. ALBNIA🇦🇱
  GOKU. ALBNIA🇦🇱

  MENGADAMOJNUSE.SENAPRISTHJET SEDHENDRIZDOTICOILEKET THOJEPERTY MOJNUSE

 • GOKU. ALBNIA🇦🇱
  GOKU. ALBNIA🇦🇱

  UN.NUK.PO.SIKONAJENUSENEVALLE

 • Entela Mustafaraj
  Entela Mustafaraj

  🤍🤍

 • Nadire Stankovic
  Nadire Stankovic

  ☝🕋☝🕋☝🕋☝🕋☝🕋☝🕋❤❤❤❤❤❤⚘⚘⚘⚘⚘⚘🦜🦜🦜🦜🦜🦜🐓🐓🐓🐓🐓🐓🍇🍇🍇🍇🍇🍇🥭🥭🥭🥭🥭🥭🥤🍰🥤🍰🥤🍰🥤🍰🥤🍰🥤🍰✌✌✌✌✌✌✈🤚🤚🤚🤚🤚🤚💯💯💯💯💯💯PERSHENDETJE VLLAZEN EDHE MOTRA SHUM BUKUR PO KENDONI ZEMERA JUVE KENDOFT GJITHMAN EJET SHUMMMMMM BUKUR ZOTI MADH JU RUJT PREIJ GJDO RREZIKUT AMIN AMIN AMIN AMIN AMIN AMIN VLLAZEN EDHE MOTRA MIR UNDIGJOFSHIM MIR UPAFSHIM NE VENDLINDJEN TON AMIN AMIN AMIN AMIN AMIN AMIN NGA UNE DUSHI BYTYQI NGA AUSTRALIA VICTORIA

 • Eri Bufazi
  Eri Bufazi

  Bravo me këtë kolazh na kerrnaqet të dy super këngëtar ini Bravooooooooooo 👏👏👏👏👏👏👏💐💐💐

 • arian xhelili
  arian xhelili

  Brava juli e ke qar pa ty nuk e di si do ishte na kenaqet un e kam par mbi 20 her kte kolazh dhe nuk ngopem bravi bravi bravi jeni te papar

 • Anelisa Saliaj
  Anelisa Saliaj

  Ju kendoft zemrea 😊😊

 • Artian Beqiraj
  Artian Beqiraj

  Shum bukur ju lumt goja zoti ju bekoft jeni artista

 • Enkelejda Bilibashi
  Enkelejda Bilibashi

  O sa u kenaqa ju pershedes nga mascusteri amarik

 • Zoi Makri
  Zoi Makri

  Ju kendofte zemra qe te dyve na kenaqet. Aman se na ka marre malli per nje dasem. ❤🇦🇱❤🇦🇱❤🇦🇱❤

 • Aleksandros Biras
  Aleksandros Biras

  Ju LUMTE GOJA DHE ZEMRA PER KETE KENAQESI QE NA JEPNI. NGA ZEMRA JU UROJME GJITHE TE MIRAT. DJEMTE E ORKESTRES SE PA LODHUR JANE TE PAPARE. PER PARAGOGJINE RESPEKT DHE MIRENJOHJE.

 • Valentina Zheku
  Valentina Zheku

  Ku ka me bukur se kaq. Ju lumte goja. Na fiket qe mbaroi ky program kaq i bukur e shifshim me kenaqesi artiste te mbrekullueshem dhe prezantuesja me kinge klea huta thank u per ket mbrekulli.

 • kalia komanaku
  kalia komanaku

  Bravo Juliana dhe Ervisi ,GOD bless BOTH of you GUYS, Pershendetje nga ANGLIA, ❤🙏🙏💯🙏🙏💯🙏🙏❤✨❤✨

 • Klejdi Borakaj
  Klejdi Borakaj

  Ka lezet keng jo shaka 🥺😍😍😍🤩👍👍👍

 • Marsela Daja
  Marsela Daja

  Ju lumt goja te dyve ❤❤🌹⚘🌹⚘

 • Holidays in Crete
  Holidays in Crete

  🤗🤗🤗🤗🤗

 • Ornela Xhemal
  Ornela Xhemal

  Po nje bravo te madhe se na kenaqet ini te mrekullushem

 • Kimete Haxhija
  Kimete Haxhija

  Ju shkoftë jeta duke kënduar dhe ne duke na gëzuar.

 • five stars
  five stars

  🔥👨‍🚒🚒🧯 👏👏👏👏

 • Fier Fier
  Fier Fier

  Bravo ju lumte goja jeni super Ervis Behari dhe Juljana Pasha ❤❤🧿🧿

 • arian xhelili
  arian xhelili

  O ervis ma kenaqe shpirtin hallall ta befte zoti te uroj suksese te metejshme

 • Naun Ranxha
  Naun Ranxha

  06h7h

 • Terezina Mucllari
  Terezina Mucllari

  Bravo na kenaqet 👏👏👏👏

 • Qeribare Lamaj
  Qeribare Lamaj

  Bravo te dy Ini artista te mrekullushem

 • Arta Alla
  Arta Alla

  Spektakli qe nuk e kamlen pa e pare asnjeher cdo jave u kendoft shpirti gjithmon te dyve

 • Gabaj Shpetim
  Gabaj Shpetim

  Ne emigrantet na kenaqet shpirtin pershendetje nga Italia bravo kenge moj orkestra super

 • Fredi Muhameti
  Fredi Muhameti

  Bravo ju kendofte zemra urime nga USA

 • Klisart Hila
  Klisart Hila

  Bravo ju kendofte zemra na kenaqet ju pershendesim nga USA

Faqja Tjeter