Kenge Moj - Petrit Lulo & Maya | Kolazh - Duetet e kengeve tradicionale - Vizion Plus
10:00
658,320
Reddit
www.vizionplus.tv
facebook.com/kengemoj
instagram.com/kenge_moj
instagram.com/vizionplustv
facebook.com/VizionPlusTV
twitter.com/VizionPlusTV
@Vizion Plus TV @Vizion Plus Live
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor ben bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
#kengemoj #vizionplustv #kengatradicionale #duete
------------------------------------------------------------------
Subscribe: algone.info

Komente
 • xhiulia xhoxha
  xhiulia xhoxha

  Fantastico ❤❤👏👏

 • Shenvalentin 2021
  Shenvalentin 2021

  Shum bukur bravo Maja dhe Petrit jeni shum te Mir

 • Αναστασια Σκουπρα
  Αναστασια Σκουπρα

  BIRBIL KE QENE BIRBIL DO NGELESH

 • Valentina Vidhi
  Valentina Vidhi

  Me shplodh., Me qetson kenga jote bilbil......

 • Mimoza Spahiu
  Mimoza Spahiu

  Çar të thuash për ju? Na kënaqët,jeni kaq të mirë të gjithë,një harmoni e shkëlqyer me njëri- tjetrin!

 • Hyre Fistaj
  Hyre Fistaj

  Ju lumte goja dy artiste te medhenj Na kenaqet Bravo te madhe Sa bukur qe u shkon zeri Respekte

 • Bbb Vbb
  Bbb Vbb

  u kendofte zemra.jeni te mrekullueshem.jeni legjenda e kenges popullore

 • Vladimir Lamcaj
  Vladimir Lamcaj

  Ju faleminderit per kenaqesine qe na dhuroni!!!

 • Tatiana Limaj
  Tatiana Limaj

  Laberia qendron mbi te gjithe , e ka bekuar zoti , deti dhe mali , ishulli dhe gadishulli kanga dhe vallja , mikpritja , burreria , fisnikeria ujet e kulluar , mishrat e pjekura ne hell , furkat qe tjerrin , fyelli , klarineta , mjalti i kulluar i maleve , dhalla e e gjalpi i fresket .Dua te vdes aty , te mart ajer Llogorai te shoh Korfuzin nga afer .

 • Arben Mucaj
  Arben Mucaj

  Bukuria e kenges se jugut eshte me bukur, kur kendohe nga ju .na kenaqet .🙏

 • Arjola Maka
  Arjola Maka

  😍😍😍

 • Kiku Hajdari
  Kiku Hajdari

  Mali mushet me rrush po jo me ze.ju ja u ka fale zoti bravo.🌟🌟

 • Kostandin Puleri
  Kostandin Puleri

  Bilbili i Gjirokastres 🇦🇱Ju lumte goja🧿

 • Erion Ngjeliu
  Erion Ngjeliu

  cfare zeri na e bone mishin kokrra kokrra

 • Isa Kociaj
  Isa Kociaj

  Jane te dy te pa arritshem. Din te interpretojne me mjeshtri te gjitha kenget e vjetra popullore qe populli kishte kohe pa degjuar Jane te shkelqyer

 • Rosela Muskaj
  Rosela Muskaj

  Yyyyjje

 • Sute Bejo
  Sute Bejo

  Mrekulli.je.Maja

 • Mirela Bombaj
  Mirela Bombaj

  Ju lumte goja qe na kenaqet ju falenderojm,

 • NO NAME
  NO NAME

  Dy superzërat e jugur të SHQIPËRISË.edhe njëherë treguat atë që jeni. TË PA ARRITSHËM.përshëndetje nga kurbeti

 • V Dh
  V Dh

  Bilbili i Gjirokastres dhe labja e Vlores. Krenar per ju

 • Kimete Haxhija
  Kimete Haxhija

  Yllllll fare

 • Clirim Miska
  Clirim Miska

  Super keng bravo petit me majen super

 • Dhimiter Xhoga
  Dhimiter Xhoga

  13 Prill te OQEANIT me ju dhe VATANIN jetoj ! ju lumte Goja te gjitheve- *ARES dhe FARES*. 85 vjerari *Guri Naimit* D. Nga Toronto..(COVID-I izoluar). me lente gjalle te festoj 25 Majin *Dite e Naimit* mes Dangellise Naimjane*!

 • Rajner Feimi
  Rajner Feimi

  bravo birbilat e jugut ju kendofte zemra

 • luli luljeta
  luli luljeta

  thote nenja jane krushq

 • Jona Jona
  Jona Jona

  😡😦😡

 • 1995samos
  1995samos

  shume te thjeshta gjerat ,,, j e n i t e m b r e k u l l u e s h e m ju lumte na kenaqet shpirtin

 • Alex Gjyshi
  Alex Gjyshi

  Nje pershendetje orkestres te jashtezakonshem me vlonjatin Altin llaka i ritur ne shkollen e muzikes naim frasheri

 • maksim sota
  maksim sota

  Artista lindin dhe nuk behen...BRAVO

 • zejmona zeni
  zejmona zeni

  ze mahnites

 • Laura Laura
  Laura Laura

  O te miret e vendit Tim tundet skena lum ne per ju ⭐⭐🇦🇱🙏

 • Mira Cobo
  Mira Cobo

  Pacit jete te gjate ju dy brilant et qe shqiperia Na kujtuat kohen e shkuara ne mungesen te babit Tim qe e pelqen te dhe kur shko te ne cdo dasem e kishe ne zemere sa here qe e degjoi ne i tube me ngjalle nje djesi pere shum mall ke fa cumbushe mai plote me rushe nje vencati respekt pere te dy qovshit gjithmon me keto kenge qe Na hqni merzit in malli qe kemi pere vendi tone

 • Roza Roza
  Roza Roza

  Sa Emocione Sa Kenaqesi 👏👏 Jeni Mbrekullia e Laberissssssss👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🖐

 • Nico Banushi
  Nico Banushi

  Gjigandi kenges popullore petrit lulo, respekt

 • Alban Cekoja
  Alban Cekoja

  Shum bukur ju kendoft zemra ! Jeni tpazvendsushem ! Bravo per kte organizim te mrekullushem dhe per orkestren fantastike 🤗👏👏👏

 • Aliraj Florian
  Aliraj Florian

  Cfar te thuash per kete intepretim ! Thjeshte te mrekullushem

 • Emiliano Emini
  Emiliano Emini

  Mbrekulli 👏👏

 • Roza Roza
  Roza Roza

  O Zote sa te mire dhe te Mbrekullushem qe jeni 🙏🙏 Shendete dhe jete te keni se na jipni dhe ne gexim dhe hare ⭐⭐⭐nga nje Emigrante 🙏🙏🙏🙏⭐⭐⭐🖐🖐🖐🖐🖐🖐

 • bledar muho
  bledar muho

  Nji super kolazh .nga keta dy zera te vecante.bravvvvvvo

 • Aurent Cala
  Aurent Cala

  E ke mbyt o Lorenc Cunaj

 • Klau Pashaj
  Klau Pashaj

  Si quhet ai Klarinestisti?Shume bukur,e ka djegur fare🙏👍👌🇦🇱

 • sulo tiran
  sulo tiran

  te kndoft zemra petrit e maja jeni duet qe te ngroni zemrn

 • Bardha Zhurda
  Bardha Zhurda

  Kenge e valle e paci gjithmon

 • Odhise Hyso
  Odhise Hyso

  Te vetmit qe te heqin stresin dhe te bejn te qash nga kenaqesia

 • dhurata Dhurata
  dhurata Dhurata

  o zot ca.magjie , perla e jugut muzika kengetaret orkestra ,bravo ju kendoft shpirti na kenaqet🙏🙏🙏

 • Zapata Zapatino
  Zapata Zapatino

  Mjaft me kenget popullore. Kemi nevoje dhe per muziken e lehte te festivaleve deri 1990. Nuk duhet ti harrojme.

 • Αλεξάνδρα 13
  Αλεξάνδρα 13

  O juuu lumte goja ❤️❤️❤️❤️

 • Arta Kuske
  Arta Kuske

  Wir lieben euch wie eh und jeh...ein grund die militaerindustrie aufzuruesten ....daddy hat viel bunker aufgebaut....nachdem er gutzeit prinzip kennenlernte...sie wollen krieg im friedensnamen hat er gesagt....diese wanzen....

 • Paviola Hoxhaj
  Paviola Hoxhaj

  Super zera

 • Edlira Jakupi
  Edlira Jakupi

  Bravooooooo♥️♥️

 • Mimosa Salij
  Mimosa Salij

  Sandokan e cerentola ju pergezoj nuk kA fjal mrekullisht edhe orkestra flmn edhe vizion plusit

 • Nuredin Korreshi
  Nuredin Korreshi

  Zeri i Petrit Lules eshte ze i mrekulushem i nje bilbili te vertete mai epoka shqipetare ze te tille do mbetet ne shekuj e ne shekuj .

 • Zaja Rlton
  Zaja Rlton

  Lol uy6666

 • Stelios Troka
  Stelios Troka

  The dislikes are from jealous Serbs

 • sofia simoni96
  sofia simoni96

  Petrit je unik 🔝👑 zeri jote mrekulli Bravo na kenaqet 👏👏👏👏👏

 • Egla Kamperi
  Egla Kamperi

  Zemra ju kendoft dy zera brilant 👏👏Bravo Jugu

 • Mikel Hysaj
  Mikel Hysaj

  Duke degjuar ju te dy largohet COVID! Jeni hilac I zemres!

 • Mikel Hysaj
  Mikel Hysaj

  Jam rritur me kenget e Petrit Lulos, o zot sa emocjon....Gjithashtu Maja me kenaq shpirtin 💖.Jemi krenare per ty 💖.Duet qe nuk harrihet kurre, ushqim me nota muzikore! ✋✋✋✋👏👏👏👏👏

  • Spiridoula Rrapushi
   Spiridoula Rrapushi

   Te pakte na mbeten keget se dasmat i mori Korona qe t'i Mari ne ball ata qe e nxoren koronen prishen gjith gezimin njerezor duke ndaluar buzqeshjen e popullit duke na vulosur gojen me.mask.dhe.na.kthyen.nga..njerez.ne.kafsh.pershendetje nga.verolinua Gjermania jasu.petrit patrioti.me.ta.orea Tragudhja

 • erinda sulaj
  erinda sulaj

  Eh cna kenaqet zemren ju lumte goja Respekte !!

 • Fredi Yzeiraj
  Fredi Yzeiraj

  O. Cajup. Ibukur. O. Madheri. E. Madhe. O. Figur. E. Pa. Zvendesushme. O. Kus. Babaja. E. Vlores. O. Me. Te. Miret. E. Perndis. Ju. D. Sh. O. Roj. Fort. Nga. Athina

 • Zani i mirè
  Zani i mirè

  RESPEKTE nga Shqipèria e Mesme me pèrzierje nga Jugu , pèrshèndes babain timè me kèto kèngè u rrita dhe me ISON LABE e vetmja PASURI e madhe qè mè la babai im

 • Liljana Allkaj
  Liljana Allkaj

  👏👏👏ju lumte goja jeni sera qe nuk vijne me

 • Serxho Vlore
  Serxho Vlore

  Keta Jan nje shat e laberis petrit i birbil i i kenges gjirokastrite dhe jo vetem💪💪🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Gobaj Dnak
  Gobaj Dnak

  O petrit legjenda yll maja zoti u bekoft

 • Flora Gusha
  Flora Gusha

  Orkester e papare.Profesionista mjeshtra.

 • Pranvera Duka
  Pranvera Duka

  Je i pa arrt’shem Petrit Lulo Nje duet me Mayan i persosur

  • Kaco Cela
   Kaco Cela

   mjalt

 • Flora Gusha
  Flora Gusha

  DUET I MREKULLUESHEM. JENI TE PAPERSERITSHEM O SA TE BUKURA jane kenget Shqiptare Nga jugu ne veri.PERLA TE BALLKANIT JU KENDOFTE ZEMERA O ARTISTA.❤️❤️❤️❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱PETRIT LULO. MAJA RESPEKT VLERESIM YJE.

 • Margarita Thatcher
  Margarita Thatcher

  Maja je pragmatika diva e skenes shqiptare dhe pak eshte dhe Para Pera je dhe yll shume e bukur

 • Gigi Gigi
  Gigi Gigi

  Bravo..bilbilat e jugut.respekt

 • Besa Serjani
  Besa Serjani

  Na kenaqet zemrat dhe na sheruat shpirtrat.Jeni te pavdekshem.

 • Margarita Thatcher
  Margarita Thatcher

  Ato qe kercejne prapa dy gjigandeve te skenes shqiptare dropi pak respekte Jane dhe si lopa kodres

 • Leonora Hoxha
  Leonora Hoxha

  Te paperseritshem🇦🇱🇺🇸

 • Baftjar Hatija
  Baftjar Hatija

  O yjet e jugut na keni kenaqur me kengen rrofshit sa malet lart e me lart suksese

 • Marjana Ana
  Marjana Ana

  😍👏👏👏

 • Eva Rriska
  Eva Rriska

  Bravooooooooooooo😙🥰🥰🥰

 • Shyqyri Hakrama
  Shyqyri Hakrama

  Mire e thote Maja,o Petrit o i miri jone ska njeri qe ste degjon.

 • Sandra Stathi
  Sandra Stathi

  Bravo

 • Dizo Sako
  Dizo Sako

  Mos vvdekshi kurr o bilbila

 • Brunilda Koci
  Brunilda Koci

  Maya Alickaj,je monument kulture,duhet te mbrohesh nga shteti , te gezofte Zoti o mbreteresh e kenges

 • Μοζα Καραγκιόζη
  Μοζα Καραγκιόζη

  Ju lumte goja

 • Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri
  Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri

  Bravo petrit shoku im

  • Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri
   Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri

   @xhek kanani να σαι καλά φίλε

  • xhek kanani
   xhek kanani

   Γειά σου Κώστα καλογερε Αιδονι της Ηπείρου ❤️🙏🙏

 • Gobaj Dnak
  Gobaj Dnak

  Rrofshi sa malet na kenaqet zoti u bekoft o legjenda

 • markela Tsailaki
  markela Tsailaki

  Ajo we ndien cdo njeri kur ju degjon, nuk munde te pershkruhet me fjale. Jeni vete mrekullia jeni vete perjetesia. Krenaria e kombit

 • Elbasan Tirane
  Elbasan Tirane

  Të lumtë. Goja o bilbil i. Gjirokastrës

 • Valbona Kociraj
  Valbona Kociraj

  Oppppaaaa Petrit dhe Maja per keto kenge na nxoret Mallin nuk Ka si ju yllet e polifornis Labe braaaavoo

 • Erion Haska
  Erion Haska

  Gjirokastra edhe Vlora ❤️🇦🇱

 • Viron Alushaj
  Viron Alushaj

  Bravo

 • etmond sefa
  etmond sefa

  Ju kendofte zemra se na kenaqet na shtuat jeten 🔥🔥🔥🔥

 • Katerine Ndreko
  Katerine Ndreko

  9

 • Albana Doraci
  Albana Doraci

  Nuk i kuptoj fare ketaqe bejn dislike Maja dhe petrit jeni yje

 • CHANEL ONE
  CHANEL ONE

  Digjeniii me te miret🔥🔥🔥

 • Roza Roza
  Roza Roza

  3,4,2021 👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 • Xrstina azemi
  Xrstina azemi

  Mbrekulli

 • Avdi Hoxholli
  Avdi Hoxholli

  SUPER...👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 • af solar
  af solar

  O zot sa te bukura jane kenget tona por akoma me te bukura behen per ne qe jemi emigrant o zot jane mrekulli e vertet. Ju kendoft zemra !!!

 • Entela Xhelili
  Entela Xhelili

  Bravo na kenaqet te dy birbilat e jugut !!!!

 • silvana cekrezi
  silvana cekrezi

  Ju lumte 😍😍😍

 • Elvis bocaj
  Elvis bocaj

  Te dy bilbilat e shiperise❤🎶❤...qe u kemi gjitmon ne zemrat tona...❤💎❤💎

 • Mersin Malaj
  Mersin Malaj

  Ju këndoftë zemëra që na knaqët o bilbila

 • Lina Hoxha
  Lina Hoxha

  Bravo te dy jini bilbila na kini kernaqur me kenge qe keni bere na kini maniture me kengen bravo bravo..

Faqja Tjeter