KENGE MOJ - Nata finale - 8 Qershor 2021 - Show - Vizion Plus
191,968
Reddit
www.vizionplus.tv
facebook.com/kengemoj
instagram.com/kenge_moj
instagram.com/vizionplustv
facebook.com/VizionPlusTV
twitter.com/VizionPlusTV

Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor i vitit starton ne Vizion Plus duke bere bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar. Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim. Eshte ne prestigjin dhe mundesite e nje televizioni kombetar dhe prestigjioz si Vizion Plus per te realizuar nje projekt kaq te madh, I cili merr persiper te beje historine e kenges shqiptare, qe ne gjeneze e deri ne ditet tona.


------------------------------------------------------------------
Subscribe: algone.info...

Komente
 • Aurora Auri
  Aurora Auri

  Po vdiqa e dikush me do te gjalle, (nese e) me sillni kete cunin me klarinete e keto kenge se cohem direkt!!

 • Sonila Sheshi
  Sonila Sheshi

  Nje 👏👏👏👏 per te gjithe…. jeni te mrekullushem , na kini kenaqur pa fund sidomos moshen e prinderve (60)!! Klea je si shpirt 💕

 • Anila Feto
  Anila Feto

  Na kenaqet bravo

 • Kristina Rudi
  Kristina Rudi

  Edhe drejtusja emisjonit na kenaqi burat e djemte me cicat perjashte Nje BRAVO te madhe meriton te jem si ty e heq fare ate cfarcaf qe e ke hedhur dil fresk fare Sa e bukur je alamet vajze vishesh skandal sa turp

 • Vjollca Mero
  Vjollca Mero

  Nje dyshe fantastike Ju lumte goja Juli dhe Ervis👏🏽

 • arbereshi arbereshi
  arbereshi arbereshi

  Ermira ylllllllll 🌹🌹🌷🌷🌷🌷😢😢😢😢😢😢😢humbën artistët, humbën,, Shqipëria loton për ju,, 🌺🌺🌺🌹🌹🌹🌹🌹🌹🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 • arbereshi arbereshi
  arbereshi arbereshi

  Ermira si gjithmon,,, e mbrekullueshme, ylll që rrall do të vin, megjithse Shqipëria gjithmon nuk ka mungesën e artistëve, lindin perdit, kjo të paktën është trashëgimia jon kombëtare,,, 🌺🌺🌺🌹🌹🌹🌹🌷🌷🌷🌷❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺kra yje që nuk shihen kurr jan pasuria më e çmuar jon kombëtare,,,,,

 • arbereshi arbereshi
  arbereshi arbereshi

  Sa bukur kemi një pasuri që rrall e gjen në bot,,, ju lumt Artista këngëtar, orkerstrimi i mbrekullueshem, ju uroj shendet lumturi sukse kudo që të jeni,, ju pershendes nga Gjermania ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌷Maja si gjithmon shkëlqen,, te gjith të shkëlqyer,,, cfar pasurie që ka kombi yn,,,, 🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷

 • Be Ha
  Be Ha

  Juliana dhe Ervis Behari ini të paparë!! Artistë të vërtetë!! Ju këndoftë zëmra❤️❤️❤️

 • Fatmir Kastrati
  Fatmir Kastrati

  Jam i mrekulluar me orkestren! Bravo Quna!

 • erigent backa
  erigent backa

  Ermira babaliu zeri i vecante bravo korca love u

 • erigent backa
  erigent backa

  Aurel the best e ke qar fare pershendetje nga Australia👍👍👍😄😄

 • Alma Topi
  Alma Topi

  Ermira babaliu yll kenget e saj emocionuese e adhuroj

 • Armis toska
  Armis toska

  Era gjigandja e muzikes popullore

 • Vjollca Doraci
  Vjollca Doraci

  Jeni te mire te gjithe bravo

 • mia mia
  mia mia

  🌟🌟🌟🙌🙌🙌Era të lumt goja

 • puriziosa malkonso
  puriziosa malkonso

  Kjo Juliana ja futi fushes

 • Elis Lamaj
  Elis Lamaj

  ec te vdeksha albano kapllani krenaria e patosit bravo 👏👏👏👏

 • rudina rudina
  rudina rudina

  Cdo nate e bukur me kengetare te shkelqyer por vecoj Aurelin per menyren si ben ndarjen karakterin dhe i jep kenges nuancat e veta kjo e ben artistin unik te ketij spektakli, gjigand aureli

 • Gona GoRoNo
  Gona GoRoNo

  Na keni kenaq me ket emision fantastik.kto jan keng per te ndegjuar👍🏼bravo,ne qe jemi ne gurbet na hapet zemren❤️

 • Amela Kora
  Amela Kora

  Shyqyr qe pame nje prezantuse orgjinale se te gjitha i ka mbytur botoksi Do na mungoje shumeee KENGE MOJ

 • Fitnete Haxhiu
  Fitnete Haxhiu

  Jeni shume te mire Mua me vjene shume keq qe u mylle spitakli kenge moje Keni qene 8 muaj. Si yjet dhe si mbreteresha💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖

 • Lindita Tringa
  Lindita Tringa

  Bravo se na kenaqet.te vazhdoni te beni spektale te tilla.bravo.ose ju lumte alla Shqiptarce.💖💖💖💖💖🎵🎶🎤🌹🌹🌹🌸🌸🌸🍀🍀🍀🌼🌼🌼🌻🌻🌻🌺🌺🌺🌷🌷🌷🌷.bukur sh. bukur.❤❤❤👍👌.

 • Βαλεντίνα Tv
  Βαλεντίνα Tv

  Klarinetisti dhe saksafonisti me i mire qe kam degjuar deri me sot 👏👏👏👏❤❤❤❤

 • skyler cela
  skyler cela

  Na kenaqet shpirtin na shtuat jeten zoti ju bekofte te gjitheve

 • Evisa Bogdani
  Evisa Bogdani

  Supper!!!! Sa bukur te ridegjosh zerin e mrekullueshem te Ermira Babaliu.

 • Merita Okse
  Merita Okse

  Eranda ke qene. Je dhe dote mbetesh po ajo capkene. Na kendofsh 100 vjet. Qofsh e bekuar dhe e gezuar. Eranda dhe Klea dueti shum i mir e i bukur

 • Erida Kabashi
  Erida Kabashi

  Kishte vite pa u bere nje spektakel me vlera! Dhe ky ishte i tillle:qe te kenaqte shpirtin! Meritoni nje bravo te madhe dhe uroj te rikthehet sepse jam e sigurte kush e ka pare & degjuar e ka shijuar shume!

 • Souzana Dervishaj
  Souzana Dervishaj

  Te gjitha netet e Kenge Moj ishin fantastike njera me e bukur se tjetra. Ju falenderoj pa fund.

 • lirim nuredini
  lirim nuredini

  Komplimente për orkestrën!e përkryer

 • Sylejman Ahmeti
  Sylejman Ahmeti

  Mos na harroni. Respekt.

 • Ermira Osmani
  Ermira Osmani

  Ermira Babaliu ze I vecante

 • Dhurata Rinxhi
  Dhurata Rinxhi

  Juljana kendo kenget e vendit tend te kan lezet e ndeze atmosferen

 • Dhurata Rinxhi
  Dhurata Rinxhi

  Vetem 1 petrit lulo e kendon mengadale valleno

 • Vjollca Mero
  Vjollca Mero

  Ju lumt goja se na relaksuat me kete emision kaq te bukur qe nga prezantusja Klea Huta dhe te gjithe kengetaret dhe orkestra fantastike bravo 😘

 • Mimoza Mara
  Mimoza Mara

  Ju lumte goja te gjithve do na mungoni shume klea je e pa artshme bravo pershendetje nga larg 💖

 • Kadife Lusha
  Kadife Lusha

  Te kendoft zemra gjithmon se na kenaqe♥️♥️

 • Miranda Rexha
  Miranda Rexha

  Remzie Osmani super si gjithmone

 • Kozeta Seiti
  Kozeta Seiti

  Bravo Juliana ..ju lumte goja na kenaqet BRAVO JULIAN

 • Atifete Islami
  Atifete Islami

  Na knaqet, te jashtëzakonshëm të gjith këngëtaret,shëndet suksese gjithmon

 • Marieta Beti
  Marieta Beti

  Ju kendoft zemra na kenaqet

 • meme TV
  meme TV

  Remzie Osmani mbreteresha e muzikes popullore ju kendoft zemra gjithmon bashk me Nexhat Osmanin

 • KALIPSO XHIXHA
  KALIPSO XHIXHA

  NJE MREKULLI JENI ME TE MIRET JA ARRITET QELLIMIT NA KENAQETE BRAVO US

 • Leo Begaj
  Leo Begaj

  Bravo te gjithve artistave te mbrekullueshm qe na dhuruat kete kenaqsi ne gjith kete perjudhe te veshtire edhe pse une edhe shume shqiptare jemi jashte atdheut tone u ndjem sikur ishim aty bashke me ju ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 • Pranvera Spaho
  Pranvera Spaho

  Emissioni me i bukur Ju lumte goja te gjitheve na kenaqet!

 • Skender Gashi
  Skender Gashi

  Shum keq jam msuar qdo te marte tju ndegjoj prap doti perseruti kto keng kaq te bukra te paharushme keng te zemres un dote ju them nja dy fjal juve stafit i uroj shendet se jeni te pa zavendushen keni qen fantastik te pa lodhshum ju uroj suksese dhe ju pershendes nga canada 🇨🇦

 • Elona Merkaj
  Elona Merkaj

  Bravo se na kenaqet, ju lumte goja 🥰🥰

 • Flora Beharaj
  Flora Beharaj

  Na kenaqet pa mase, kengetare te mrekullueshem, orkester e mrekullueshme ❤️❤️❤️❤️ Bravoooo

 • Margarita Thatcher
  Margarita Thatcher

  Ise qiriaaaaaa zonje

 • Margarita Thatcher
  Margarita Thatcher

  Ermira e Kam mbushur telefonin vetem me kenget e Tua sa here I degjoj me renqethet mishi je kengetarja me e talentuar e shqiperise aj lovvvvvvvvvv Pershendetje nga athina

 • robert tatani
  robert tatani

  bravo👌

 • Etleva Mucollari
  Etleva Mucollari

  Yll Ermira Babaliu.

 • M L
  M L

  Perzgjedhje shume e goditur e kengetarve pjesmarres, te gjithe te nivelit shume te larte megjithese nje kritike qe nuk kishit marre nje kengetar/e nga shqiperia e mesme qendron dhe duhet marre parasysh sepse kenget e shqiperise se mesme kendohen ne dialektin autokton.Kengetaret ishin perkrahes te njeri tjetrit, kjo me pelqeu me shume se gjithcka. Pergezime dhe merrini ne konsiderate dhe kritikat.

 • Mrs. MM
  Mrs. MM

  Bravo Juliana dhe Ervisi me kenget nga jugu ⭐️⭐️

 • Armand Dervishaj
  Armand Dervishaj

  Emisioni me i goditur kohet e fundit nje bravo e madhe 🙏👏👏👏

 • Mimoza Picari
  Mimoza Picari

  Ermira Babaliu unike ..magji.

 • Emiljano Dervishllari
  Emiljano Dervishllari

  Visi nuk eshte normal

 • Kliton Topalli
  Kliton Topalli

  Zemra ju kendofte se na kenaqet bravo vizjonit

 • drilon suedi
  drilon suedi

  Aurel bilbili i kenges me kulture ne te kenduar dhe mbizoteron skenen ne siguri te plote bravo gjigand nga diaspora💫💫💫💫

 • Ana Dhori
  Ana Dhori

  Mos beni ndasime ndm artisteve kot se koti nuk ishte nje gare por kenaqesi per ne.bravo i qofte cdo kengetari per zerin dhe kenaqesin qe na kane dhene.

 • O. Bani
  O. Bani

  Ju kendofte zemra na kenaqet , nuk mund te vecoj asnje te gjithe ishiin SUPER ♥️

 • Hatice Selimi
  Hatice Selimi

  majaaa prefekte🤩te lumte

 • Vjola Shabani
  Vjola Shabani

  Nje nate madheshtore, nje mbremje qe nuk harrohet, bravo e madhe produksionit, orkestra e madhe te palodhurit, te talentuarit artista te vertet sidomos Ervis qe I bie me shprirt klarinetes dhe saksofonit, ju lumte na kenaqet me artistat e vertet

 • Marjeta Pelari
  Marjeta Pelari

  O Maya o vajza labe me e mira kengetare dhe veriun e qave fare si shqiponja neper male.I love you so much ❤💖👏👏👏🙏🙏🙏🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • lola rrapaj
  lola rrapaj

  Ooo Maya Alickaj ,O ylli i shqiperis o zeri me i bukur ne bote,po na cmend fare me kto kenget e veriut,mezi te presim ne New York,i love you Queen👏👏👏👏👏🧿🧿🧿🧿♥️♥️♥️♥️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Sweet Onyx
  Sweet Onyx

  Hiqjani mikrofonin kesaj Majes……per at zot

  • Aless
   Aless

   @Sweet Onyx o idjot mendo njeher pastaj shkruaj

  • Sweet Onyx
   Sweet Onyx

   @Spata 1 vec vwten fulliq ti. E Majen fute dhe ne krevat po seshe je i lire

  • Spata 1
   Spata 1

   Jo majes mikrofonin po ty se e ki gojen plot mut e vynë edhe Ma me ta mbushë ti grko mongol ship fols o mos na flliq gjuhen.

  • Albanian Stars
   Albanian Stars

   @sweet Onyx ik tani se nuk do merremi me ty, se nuk jemi ne kategorine tende ! Ik gjej "shoket"e tu nqs ke dhe keto lloj komentesh bej per ndonje tjeter!

  • Albanian Stars
   Albanian Stars

   @Sweet Onyx Per ate ke ti nevoje se ti je "manget nga trute" flet budalleqe (meqe vete e nise i meriton keto pergjigje)

 • ljani
  ljani

  Ky show duhet te vazhdon pa fund,,mban gjalle muziken tradicionale ,Shqipetare,popullore apo argetuese,shohim artista te rinj dhe artiste qe kemi nostalgji ti ndegjojme perseri ,me njii orkester ne nji skene fantastike

 • Naeldo Dokaj
  Naeldo Dokaj

  Pershendetje nga Kanadaja! Urime Kenge Moj. ERVIS BEHARI you are the best. Na kenaqe pa fund. Dueti me Julianne super fare. Ju kendofte zemra gjithe jeten tuaj. Nje nate finale shume e kendshme, Plot dashuri.

 • Aless
  Aless

  Nuk ka si Maya je e mrekullueshme 💘💘💘💘

 • Aless
  Aless

  Maya qershia mbi torte🍒🍰

 • Zulfi Saliu
  Zulfi Saliu

  Urimet me te perzemerta te gjithe juve qe "KENGE MOJ" na solli aq shum caste te bukura dhe plot emocion. Te gjitha emisionet kan qene nje ARKIV DHE TESTAMENT shum i pasur per te gjithe artin muzikor shqipetar sepse emisione te ketilla zor se do te perseriten me...RESPEKTE PER TE GJITHE NJE NGA NJE...(tetovari, Oslo; Norvegji).

 • Velidemino Velidemino
  Velidemino Velidemino

  ju lumte goja ,bravo.

 • Liam Syla
  Liam Syla

  Vizion plus,me thënë të drejtën nuk ju shohim,biles edhe per këtë spejtaklin pa dashje ju kam kap në natën e madhe të vitit të ri dhe na bëtë për vete dhe skam për ta harruar kurrë sa bukur e kishit përgatitur,keni një bravo shum të madhe,edhe mbrëmë ju ndoqëm,shpesoj të vazhdoni përsëri,me këtë program kuptuam që ekzistoni😀na kishte mar malli për një program të tillë,një bravo dhe shum duartrokitje mjeshtrat e orkestrës,duhet të largonim pak lajmet dhe historitë e trishta që japin shum kanale tv,ju mirëpresim përsëri,punë të mbarë

 • Elvisa Sula
  Elvisa Sula

  Aureli me Ermiren ishin te pa pare❤❤❤❤❤

 • edem edem
  edem edem

  Ju lumte te gjitheve be vecanti orkestra shume bukur

 • Zylyf Sula
  Zylyf Sula

  . Lllllllllllllllllllpppppppppppppp

 • Brunilda Shebip
  Brunilda Shebip

  ju lumte goja te gjithve jeni te mbrekullushem na kenaqet shpirtin yje jeni por Klela e zbukuron te gjithe skenen.

 • Alban fier
  Alban fier

  Jet e shendet ju dhent zoti kemi nevoj per kto emisone

 • Alban fier
  Alban fier

  Eee ervis behari o sherbet orkestra me e mir ne bot 🔥🔥

 • Semii Semii
  Semii Semii

  Remzie osmani nexhat osmani matmiret jeni❤️❤️🌟🌟

 • Rudina Marku
  Rudina Marku

  Spaska nje nga shqiperia e mesme qe te kendoj kenget e tyre,por paska ngel ti kendojn korçaret,apo kto i kendojn te gjith se dhe drejtuesit jan korçar🤷‍♀️👎😤

  • M L
   M L

   Mire e the po kujt ja the 😂

 • majlinda hoxha
  majlinda hoxha

  Super si gjithmon Ervis Behari ! Shkelqen ! 👏👏👏👏

 • Golden Sonic
  Golden Sonic

  Bravo te gjith.Bravo Klea Eranda.

 • Enkelda Tahirka
  Enkelda Tahirka

  ERMIRA. AUREL. Na kenaqet jeni te mbrekullueshm.👌👌

 • FOR LIFE
  FOR LIFE

  Ju lumte te gjifheve pa perjashtim.Jeni krenarija e NANES SHQIPERI .TElumte dhe ty moj e bukra e dheut KLEA .ZOTI JU NDIHMOFTE GJIFHMONE.JU PERQAFOJ TE GJIFHEVE

 • Luci Sema
  Luci Sema

  Bravo ooo na kenaqet. Mezi pres të riktheheni. Na mbushni zbrazetit e dites

 • Moza Kita
  Moza Kita

  super spektakel ...te gjithe kengetaret super na kenaqet ...uroj qe treshja fantastike ADI PANDI BLEDI te vazhdoje me keto programe kaq te bukura qe per fat te keq jane te vetmet ne televizionet tona ...BRAAAAAAAAVOOO dhe FALEMINDERIT NGA ZEMRA TE GJITHVE ...

 • Luiza Cani
  Luiza Cani

  Ju qe na kenaqet ne Ju kenaqt i madhi Zot O mos beni naze Ju presim dhe ne tjeter sezon(version jugu😆)👋👋👋👌👌👌👌👏👏👏

 • Rudina Marku
  Rudina Marku

  Bravo tv plus jeni me te miret

 • Graciela Ponoci
  Graciela Ponoci

  🎷🎷🎺🎺🎻🎻🎻🎼🎵🎵🎼🎵🎼🎶👌👌👌👌👌👌👌👌🔥🔥🔥🔥🔥🔥🕺🕺💃💃🕺💃🕺💃💃💃

 • Liljana Cekrezi
  Liljana Cekrezi

  Me kishin munguar kenget e Ermiras, po dueti me Aurelin ishte Super intrepretim...kombinim dhe intrepretim fanstatik.O Zot sa me kini pelqyer ne kete duet ! Bravooo Aurel, bravooo Ermira....🌹🌹♥️♥️👏👏👏👏👏

 • Mimoza Sadushaj
  Mimoza Sadushaj

  Mu renqeth mishi Ermira Babalıu Aurel sa bukur sa bukur nje bravo te madhe te gjirhe Artisteve na kenaqet pa fund.

 • Zana Thanasi
  Zana Thanasi

  O Visi ti vec muzik te paste shtepija jote AQ bukur I vjen dhe AQ bukur kendon dhe e gjithe orkestra super se kur eshte orkestra e more edhe kengetari del shume more.

 • Rosa Shtini
  Rosa Shtini

  Orkestra fantastike👍 ju lumte cuna ju lumte na kenaqet 😍👏👏

 • jetan callaku
  jetan callaku

  E madhe Juliana Pasha ! As njer mos harroni vend lindjen ! Edhe pse jemi larguar 22 vite . Kimi mall për vend lindjen. Guri Bardhë!

 • Mirjeta Xhafa
  Mirjeta Xhafa

  Lezeti I mbremjes, pa dyshim e mrekullueshmja Ermira Babaliu. Super spektakel!

 • TikTok Dances
  TikTok Dances

  Juli-Ervis duet fantastik,na kënaqët, shkëlqyet 💎💎👏👏

  • Miliana Calamani
   Miliana Calamani

   🎻🙏🎂🎻🐱🥂

 • ilir luca
  ilir luca

  Per mu keni qen nje nga emisionet me te bukura keq na vjen qe u mbyll por super i knoq jam nga muzika qe kane perfomu te gjithe kengetaret nga cdo cep i Shqiperise ,Kosoves Maqedonis per mu jane super te gjithe sidomos dhe orekstra .Dhe shpresoj qe te riktheheni perseri se na e do shpyrti pak muzik shqip .URIME TE GJITHEVE

 • Alb Lami
  Alb Lami

  Vetem nji Remzie Osman ka skena, si per ze si per veshje, si burrnesh, laraskat tjeta me gjoksin perjasht me te ardh turp me i pa.

 • Shpresa Kotini
  Shpresa Kotini

  "Kenge moj ,kenge moj" ky program kurre mos mbaroj,keshtu te vazhdoj! Faleminderit me zemer te gjithve ju uroj shendet e suksese!

Faqja Tjeter