Kenge Moj - Petrit Lulo & Denisa Gjezo | Kolazh - Duetet e kengeve tradicionale - Vizion Plus
08:53
225,354
Reddit
www.vizionplus.tv
facebook.com/kengemoj
instagram.com/kenge_moj
instagram.com/vizionplustv
facebook.com/VizionPlusTV
twitter.com/VizionPlusTV
@Vizion Plus TV @Vizion Plus Live
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor ben bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
#kengemoj #vizionplustv #kengatradicionale #duete
------------------------------------------------------------------
Subscribe: algone.info

Komente
 • marsida mihalcka
  marsida mihalcka

  Petriti i paarritshem! Respekte

 • Kostandin Puleri
  Kostandin Puleri

  Dy bilbila Gjirokastre🇦🇱Ju lumte goja👏🏻

 • Valentina Valentina
  Valentina Valentina

  Ju lumte goja 😍😍

 • Limpio Tray
  Limpio Tray

  Ju ndjek nga amerika komplimenta per kte spektakel me kaq nivel bravo organizim fantastik orkestra YLL

 • Kimete Haxhija
  Kimete Haxhija

  I pa arritshëm eshtë Petrit lulo, i këndonte zemra.

 • Mirela Bombaj
  Mirela Bombaj

  Petrit je birbili i kenges popullore.

 • Fatmir Hysa
  Fatmir Hysa

  Θηβών ζξζξζζι

 • Fatmir Hysa
  Fatmir Hysa

  😒😒😒😒😒😒😒👿👿👿

 • alfred coha
  alfred coha

  Oooohhhhhh ejaaaa❤🖤❤🖤❤🖤👌🖐😁😅🥇😊⭐🌠⚡☝️🌟☀️ NDERIME NGA SHPATI I SKAMPINIT (Elbasan)

 • Nico Banushi
  Nico Banushi

  O gjigand te lumte goja

 • Thelleza Devollaj
  Thelleza Devollaj

  Orkester e shkelqyer dhe kengetaret po e po 👏👏👏

 • Tofik Nazëraj
  Tofik Nazëraj

  Mos humbshi kurrë se na knaqët 😍

 • Shyqyri Hakrama
  Shyqyri Hakrama

  Ta lumsha TV vizion me kete program se na kenaq pa mase,vecanerisht kure kendon Petriti te kenaq shpirtin.

 • Gjoni Daka
  Gjoni Daka

  Bravi

 • Gobaj Dnak
  Gobaj Dnak

  Bravo yjet kengetaret orkestra super super bravo djema bravo altin llakaj bravo vizion plus na kenaqe zoti u bekoft

 • Ermir Dhimitri
  Ermir Dhimitri

  Perfekt orkestra, kengetaret ky emision eshte vertet nje perl mbi emisione. Bravo na kenaqet 👏👏

 • Zani i mirè
  Zani i mirè

  RESPEKTE nga Shqipèria e Mesme me pèrzierje nga Jugu pèrshèndes babain timè me kèto kèngè se i pèlqejnè shumè kèngèt e birbilit tè Gjirokastrès... moj SARANDA e moj DELVINA tè bukura si gjeragjina...... kushè jua a prishè bukurinè me pallate pa gjelbèrimè mbushur plot Betonizimè

 • Alma Salihasi
  Alma Salihasi

  Bilbili jugute ke qene e do mbeteshe petrite lule mamaja ime te adhuronte tani sjetone me zerine ta ka dhuruare perendija ty sta arrine dote askushe per zerine orgjinale

 • Bbb Vbb
  Bbb Vbb

  u lumte goja.jeni te paarritshem.Petrit Lulo me nje ze briland por edhe Denisa nuk ngelet pas

 • O K
  O K

  Qdo gjë ketu me ketë duet dhe orkester është perfekt.

 • Pranvera Duka
  Pranvera Duka

  Nje orkester , virtuoze Keta djem te mrekullueshem , virtuoz te talentuar Bravo ju qofte Me keto koncerte ju e mbani gjalle traditen e kulturen tone te bukur

 • Pranvera Duka
  Pranvera Duka

  Je nje uragan ne s’kene Petrit Lulo Si e perkedhel kengen ti se arrin as’nje kengetar Je i pavdekshem

 • Drita Bulla
  Drita Bulla

  Ju kendoft zemra na kenaqet me keto kenget e bukura 👏👏👏👏👏

 • Leonora Hoxha
  Leonora Hoxha

  Tingujt e jugut ne Michigan..🇦🇱🇺🇸..

 • Gentiana Avdullahaj
  Gentiana Avdullahaj

  Super ♥️

 • Roza Roza
  Roza Roza

  3,4,2021 👏👏👏👏👏👏🙏🙏🙏

 • Bardhok Prenga
  Bardhok Prenga

  Kenga juaj prek deri alpet e veriut ,mbreti i polifonis i madhi Petrit Lulo 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  • alfred coha
   alfred coha

   @Erik Erik ❤🖤❤🖤❤🖤❤🖤⚡☝️😢

  • Bardhok Prenga
   Bardhok Prenga

   @Erik Erik respekt🌷🇦🇱🙏

  • Erik Erik
   Erik Erik

   Ke shume te drejte por dhe ju na e keni marre kalane nga brenda me kete klarinetistin artist Vis Shkodranin.Respekte Bardhok Zoti te ruajte

 • Ibrahim Nuraj
  Ibrahim Nuraj

  Ju lumtë goja more bilbila të kengës popullore Brahim nuro

 • Alberta Alameti
  Alberta Alameti

  Sh. Bukur. !!!?❤️❤️

 • Κονσταντινα Alexandra
  Κονσταντινα Alexandra

  Te kendoft zemra Petrit Lulo🌺🌺🌺

 • Dimitra Xoxha
  Dimitra Xoxha

  ⭐⭐⭐⭐⭐⭐🧿🧿🌺🌺

 • Emilia Emi
  Emilia Emi

  Nje orkester dhe nje klarinist te bukur dhe te shkëlqyer

 • Gigi Gigi
  Gigi Gigi

  I madhi.. Petrit lulo

 • Ladi Dosku
  Ladi Dosku

  Ju kendofte ♥️♥️🔊🔊🇦🇱🇦🇱

 • Rafaela Hajdinaj
  Rafaela Hajdinaj

  🌟🌟🇦🇱💙💜👏👏👏

 • alem veshaj
  alem veshaj

  🔥🔥🔥🔥🔥Thjesht dhe thjeshtë super 😍🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥

 • Besa Serjani
  Besa Serjani

  O Zot super orkester qe kalon cdo pritshmeri.Kengetaret profesioniste super.Muzika super,gjithshka te le pa fjale.Keto vertet jane perlat e popullit tone,kemi nje folklor te jashtezakonshem dhe ta ruajme fort kete vlere kombetare qe kemi.Altin Llakaj bravo te qofte per kete orkester te jashtezakonshme qe ke.Nuk.ngopemi duke i.degjuar.Duartrokitje pa fund per juve.👏👏.

  • Florjan Hamzaraj
   Florjan Hamzaraj

   Vertet se klarineta te nen te qash se dhe un klarinetist jam

  • Blerta Muco
   Blerta Muco

   Nje bravo te madhe!

  • Blerta Muco
   Blerta Muco

   Super super .Na kenaqet shpirtin e zemren. Me thoni a ka ilac me te mire per shpirtin e zemren ne kete kohe kolere. ZOTI JU GEZOFTE.!

  • Elton Hoxha
   Elton Hoxha

   Nn inb o.tuu8y nķii8o⁷77⁸99y.cgfv6ygghp Z8Lmd8yyy

 • Male Gjozi
  Male Gjozi

  Bravo shume bukur na kenaqet shpirtin ju kendofte zemra gjithe jeten bravo vizjon plus

 • Darvin Ballo
  Darvin Ballo

  Shoqja e femijerise Denisa edhe Birbili Gjirokastrite,nderkoh patrioti Petriti,kan bere nje perl te vertet.. jam krenar per ju

 • Besnik Topi
  Besnik Topi

  Ju kendofte zemra 👍👏👏👏

 • ALBANIA EAGLE
  ALBANIA EAGLE

  Brravo Denisa

 • Sokol Pali
  Sokol Pali

  Ju lumte goja te dyve Gjirokastriteve se na kenaqet se na cmendi korono Brenda mbyllur Zoti ju bekofte ⭐⭐👄👄🙏🙏

 • Denald Gjoni
  Denald Gjoni

  Si goja zemra

 • Arber Balla
  Arber Balla

  kenaqesi dhe ndjesi thelle ne zemer kur degjon folkun popullore te paster nga te gjithe trevat tona SHQIPTARE Bravoooooo.Popullore Shqip taze pa Baterdime hajde Shqipaeria Etnikeeeeee!!!!!

 • Alex Gjyshi
  Alex Gjyshi

  Je artist me plot gojen

 • VANGJEL FETA
  VANGJEL FETA

  Bravo bijte e gjirokastres ju mbajne iso dhe kalldremet me malet qe te rethojne

 • Sali Rerza
  Sali Rerza

  Mos paste vdekje per. Ju dy yje te muzikes popullore. Petrit si ke emrin ashtu je bilbil i keges popullore

 • mary linda
  mary linda

  🙏👏👏👏👏🙏👏👏🙏🙏🙏

 • mirela banovici
  mirela banovici

  Bravo Petrit lulo ju lum goja bashk me Denisen jan kenget e bukura të vendit ton ju pershendes jeni anti stres për në emigrantët

 • Shkelqim Delilaj
  Shkelqim Delilaj

  Bravo klarinetisti i pa pare bravo

 • user N
  user N

  Jo.1.por.ipa.zvendesushem.petriti

  • Suzana Demiri
   Suzana Demiri

   Te lumt goja denisa gjezo

 • Xrstina azemi
  Xrstina azemi

  Te tilla mbrekulli sevin kur

 • slightly. 00
  slightly. 00

  Ju lumt goja bravo

 • Artan Resuli
  Artan Resuli

  Bravo te dy kengetaret nje 10 per klarineten e embel

  • Erik Erik
   Erik Erik

   Pa harruar faktin qe Visi (klarinetisti) nuk eshte nga Jugu por nga Shkodra

 • Alibuyshopp
  Alibuyshopp

  ❤️

 • Moza Hila
  Moza Hila

  Bravo te dyve

 • Teuta Gjeka
  Teuta Gjeka

  Respekte per te gjithe per ate qe marin pjese ne Kenge Moj 💃💃💃

 • Brunilda Vojka
  Brunilda Vojka

  Ah na kenaqet shpirtin dy bilbilat e jugut. Ju kendofte zemra 💖💖🌷🌷🌹🌹.

 • Fier Fier
  Fier Fier

  U lumte goja Petrit lulo Denisa gjezo 🌺🌺🌺🌹🌹🌹🌻🌻🌻💃💃💃⚘⚘⚘🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Eleni Koxhioni
  Eleni Koxhioni

  Bravo dy bilbila Gjirokastrite

 • Erlind Sinani
  Erlind Sinani

  ⭐⭐⭐

 • enkelejda nanaj
  enkelejda nanaj

  Shum bukure❤❤

 • xhek kanani
  xhek kanani

  Bilbili gjirokasteres 🙏🙏🙏

 • Klara Sevo
  Klara Sevo

  I pazvendesushem Petrit

  • Shega Gjata
   Shega Gjata

   @Rudina Bani ka qen dhe do te ngelet bilbili i kenges popullore pa i paragjykuar te tjeret petriti eshte shum shum lart nga te gjth per zerin e tij👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

  • Rudina Bani
   Rudina Bani

   Pa dyshim eshte i paarritshem

 • Salli-01
  Salli-01

  Rrnofshi 100 vjet Z Petrit Lulo dhe Zonja Deniza na knaqet zemren me ket muzike perfekte .Prsh nga Kosova

 • ReA mene
  ReA mene

  Dy yje dy gjirokastrit bravo 👏

 • Bruno Purbollari
  Bruno Purbollari

  😲❤❤❤❤👏👏👏

 • MIRANDA LULAJ
  MIRANDA LULAJ

  💥💥💥👏👏👏👏

 • Mirela Hasanbelliu
  Mirela Hasanbelliu

  O zot..na hoqe stresin..e ke zerin birbil na ke munguar......o. petrit..lulo..je vertete nje njeri i pazevendesushem ne kolazhet e kenges popullore...bravo..ka nevoj shqipria ..nje birbil si ju

  • Shkenca Cemani
   Shkenca Cemani

   Mirela Pershendetje ke shume te drejte 👌👏👏 na qetesuan shpirtin na hoqen stresin e ketij virusi qe po perhapet pa meshire, por dhe kishim kohe qe nuk degjonim Bilbilin e Gjirokastres bashke me kete bukuroshe Zoti i dhente shendet e ju kendofte zemra perher 😊🙋‍♀️

  • Bardhok Prenga
   Bardhok Prenga

   Shum e vertet Mirela

 • Diana Telegrafi
  Diana Telegrafi

  🇦🇱🙏❤️Ylli i muzikes 💥Petrit Lulo &Denisa Gjezo 🌸E shkelqyerrr 🌸Ju lumteee Shumeee bukuroo 🍁👍❤️

  • barjam sako
   barjam sako

   Bilbilat do kendojn gjithmon

 • Flora Kovaci
  Flora Kovaci

  Denisa shum e mir

 • jani banani
  jani banani

  Ec aty hoooopaaa

 • Laura Jaupi
  Laura Jaupi

  👏👏👏👏

 • Super Juve
  Super Juve

  💥💥💫💫👏👏👏👏

 • Altion Qamo
  Altion Qamo

  Yllllllllllllll

 • Mirela Çelaj
  Mirela Çelaj

  😀😀😀🙎‍♂️🙎‍♀️😀😀😀💃🕺💃🕺ju.lum goja Urime dhe sukse bravo 😀

 • mimi sinani
  mimi sinani

  ⭐⭐👏👏

Faqja Tjeter