Ibsen Elezi protestë para selisë blu: Basha të largohet, PD është shtëpia e demokratëve
00:20
36,728
Reddit
#reportTV #lajmeshqip #lajme
Humbja për herë të 3-të e zgjedhjeve nga PD dhe mosmbajtja e përgjegjësisë për humbjen nga Lulzim Basha, ka risjellë reagimet e forta të demokratëve që kërkojnë largimin e tij nga drejtimi i PD. Ish kreu i PD-së në Kukës, Ibsen Elezi, siç e kishte paralajmëruar një ditë më parë është shfaqur para selisë blu duke protestuar për largimin e Lulzim Bashës.
Elezi është tensionuar dhe acaruar me faktin se ka hasur pengesa për të hyrë në selinë blu. Ai tha për mediat se PD është shtëpia e demokratëve dhe jo e personave të caktuar. Elezi ka kërkuar largimin e Bashës, sipas të cilit me papërgjegjshmërinë dhe paaftësinë e tij ka sjell humbje në mënyrë të vazhdueshme për partinë duke prerë në besë demokratët.
‘Kjo është shtëpia e demokratëve, ai tjetri ka frikë. Këtu dalin ca njerëz dhe na thonë se ne nuk ju lëmë brenda, pasi kjo është shtëpia jonë. Kjo është shtëpia e demokratëve dhe nuk është shtëpia e askujt. Ne hyjmë edhe me zor, por është turp që të prezantohem me një akt dhune dhe konflikti. Se dhe ato njerëzit aty i kanë prerë në besë", tha Elezi.
Të parët që u zhgënjyen nga fjalimi që Lulzim Basha mbajti për te justifikuar humbjen e radhës, ishte anëtari i kryesisë Fatbardh Kadilli, pasua nga ish presidenti Bujar Nishani, Edvin Kulluri dhe të tjerë demokratë që kanë kërkuar largimin e tij.

Komente
 • Idi Meci
  Idi Meci

  Fjala jote degjohej dhe nga kukesi nuk eshte e thene te ngrihemi te gjithe e te vemi ne tirane te tere jane te prekur por ne keto momente duhet te jemi te matur se e cojne ujin ne mullirin e kundershtarit

 • Shefqet Hasimaj
  Shefqet Hasimaj

  Per te Djatht e vertet dyert e PD kan qen te mbyllur, me vendim te Berishes, qe na Koha eZ Butka, z Kalakula, e shum e shum te tjer.

 • Kushulla Ferraj
  Kushulla Ferraj

  Nuk ike sepse eshte i perlyer .Futet brenda pastaj .Duhet Te ngrihemi Te gjithe qe ta largojme .

 • Kushulla Ferraj
  Kushulla Ferraj

  Zhdukeni pleren.Sa Te jete Basha Pd nuk fiton

 • Engjellushe Collaku
  Engjellushe Collaku

  Clidhje ke ti me PD mor djal!!!! Bej nje xhiro nga PS se mbase iu pershtatesh atyre.

 • Lucy Pashai
  Lucy Pashai

  Ka fitore ka dhe humbje tani pse lef si qëni komshiut futesh me forc ti pa futu po t'a mbajti

 • Lucy Pashai
  Lucy Pashai

  Pse të iki luli ik ti pisanjos bashkohu me edvinin

 • Xhesika Peto
  Xhesika Peto

  Ke te drejt e hiqni si kryetar esht I deshtuar ky kem ters lulo zhduku na partia

 • Lucy Pashai
  Lucy Pashai

  Ik ore legenë

 • Murat Shehu
  Murat Shehu

  NJE ANALIZE DHE NJE KESHILLE PER PD_ne (shkruar vite me pare) Ne vitin 90 PPSH_ja u nda ne disa pjese, por dy mbeten kryesore, PD dhe PS. Anti komunistet u rreshtuan ne PD. Perveç Pandeli Majkos dhe Ilir Metes, qe bene te kunderten duke treguar karakterin e tyre vetem karierist. Ndersa komunistet nderruan emrin e partise, ne PS dhe filluan reformimin e saj, perveç disave qe u shkeputen nga partia meme dhe krijuan parti te reja me ata vete ne krye. Por nuk e shpallen veten te djathte, siç beri Sali Berisha, duke qene dhe sekretar partie i PPSH_se. Ndryshe nga te gjithe komunistet e tjere Saliu morri rolin e spiunit ne te djathten shqipetare duke e shpallur veten anti komunist, do me thene kunder vetes se vet. PD_ja sot eshte ne te njejtat pozita siç ishte PPSH_ja ne vitin 90. Ajo duhet te ndahet ne dy pjese. Pjesa e ardhur nga PPSH_ja duhet te kthehet ne PS me ne krye Saliun, krenare per kryerjen e misionit te tyre per te mos e lene levizjen anti komuniste te vitit 90 ne duart e kundershtareve te vertete te PPSH_se. Ndersa pjesa tjeter, jo e ardhur nga PPSH_ja duhet ta marre ne dore partine, pa Saliun, ta zjeje ne nje kazan te madh e ti pije lengun, duke u pastruar nga sundimi 30 vjeçar i nje nga sekretareve me te devotshem te PPSH_se(duhet ta dijne te rinjte se PPSH_ja udhehiqte nepermjet sekretareve te partise ne çdo ndermarrje e ne çdo institucion.) Me vjen keq, por kjo pune qe te behet siç duhet do nje fare kohe, le te themi disa vjet, per mendimin tim 3 deri ne 5 vjet. Une ju keshlloj te mos beni asgje tjeter, ta lini qeverine te beje ç'ti doje qejfi deri ne mandatin e ardhshem. Merruni vetem me pastrim nga anti komunistet komunist qe ju sunduan deri tani. Me nje fjale u nevoitet nje lloj katarsi nga e kaluara, ose me mire nje lloj psikoterapie ku te kuptoni e te beheni te vetedijshem çfare ka ndodhur me ju keto 30 vjet qysh me krijimin e PD_se me uzurpimin e udheheqjes se saj nga komunisti me i devotshem e me sherbetor i zellshem i PPSH_se, nga delja i diktatures(sigurisht dele per eproret e tij, jo me ata qe do ti duhej te denonte duke zbatuar porosite e partise dhe te shokut Enver) i cili shume shpejt u be ujku i demokracise, duke i shkaktuar nje dem te madh jo vetem PD_se, por demokracise ne pergjithesi dhe zhvillimit europian te vendit. Ok?

 • Ardjan Krekza
  Ardjan Krekza

  Basha ik

 • Alfonc Sejdini
  Alfonc Sejdini

  Report tv eka bolino hajduti I tenderave ky she te tjere e kan futur ate te gjatin ne borxh shaiperine

 • Darius Yanis
  Darius Yanis

  Ikë puno lërë PD LSI PS

 • luiza cani
  luiza cani

  Aty do rrij basha ska pse te largohet aty te rrij

 • Pranvera Cerriku
  Pranvera Cerriku

  Aty të lumt ajo goj or djal po kujdes Vendosni atë vlonjatin sheji

 • Qazime Ago
  Qazime Ago

  Duhet te kete pire hashash

 • Bosi Bosi
  Bosi Bosi

  Bravo te lumt largojeni se e coj PD ne grop

 • Albanian 12
  Albanian 12

  Majlinda Bregu kryetare PD !!

 • sadik bajraktari
  sadik bajraktari

  Z,Ibsen je demokrat i vërtet.Njerez si ti mund ta çojnë PD në fitore.

 • Sherbet Biba
  Sherbet Biba

  Bravo futu nxjerre lulin jashte edhe saliun tegjith ato plehrat e vjeter

 • Eli Al
  Eli Al

  Vetem Demokrat nuk jane keta qe nuk pranojne fitore..Bravo vazhdoni keshtu

 • Pal Marinaj
  Pal Marinaj

  Po te keshe ti Nuk jep Para PS per me vale vota Po mir Zoteni por duhet liq kus Zihet Duke blé vota te skulifikohet Pra te digjet sa nuk Ka zjellje Por kontrabante zjellorre

 • Nazmi Beno
  Nazmi Beno

  Bravo. Braaaavo. Po ku iken Basha more djale, shtepia jone thone ata......dmth e pakices jo.e shumices. Largojeni se ndryshe deri.ne 2100 ne opozite eshte PD

 • Elvis Shahu
  Elvis Shahu

  Hiq salen qe te heqesh lulin. Sepse po u hoq luli sala ven ne burg.😉

 • Fatos Mulla
  Fatos Mulla

  Une nuk e di si kryesia e PD nuk e kupton akoma se aleanca me metà kryemadhi eshte shkaku kryesor i humbjes shumica e demokratve ishin te zhgenjyer ose nuk votuan ose e hodhen te bardhe

 • Lido Tilo
  Lido Tilo

  O vellezer cohuni por ne rrall te pare largoni sali berishen sepse akoma ai e komandon lulin po nun u hoq saliu ky vend nuk ka qetesi

 • Agron Sheshi
  Agron Sheshi

  Po cteduhet ty me lale rrirehat spo nxehet basha

 • Viktor Zenelaj
  Viktor Zenelaj

  BRAVO O ZOTRI BRAVO.

  • Alfonc Sejdini
   Alfonc Sejdini

   Me I lule nuk vjen behari

 • Luli Shkullaku
  Luli Shkullaku

  Basha akoma vazhdon te gaboje ....nuk mban uje pilafi duhet te largohet e p. D. Te reformohet pa brryla e trashegimni por me figura te pastra me integritet e zotesi

 • Sokol
  Sokol

  E kthyen PD e ngritur nga gjaku dhe djersa e qindra mijarave njerez te ndershem ne prone private, demokratet e ndershem duhet ta kuptojne se kjo nuk eshte PD e vertete ,jane bere pale me hajdutet e LSI per interesa private.

 • Esati Zufer
  Esati Zufer

  Po ky var karsi pse nuk protestoj para zgjedhjeve me largu Bashën po tash ngre aludime shqipria ska me u bo kur e 100 vjet

 • Fisnik Fis
  Fisnik Fis

  Kjo qe po ju them te dashur demokratia me ka ndodhur edhe mua Jam i djatht me shpirt e me zemer Jam larguar nga shqiperia familjarisht drejt finlandes, ku jetoj prej 8 vitesh, kam per jetuar poshteresira ne kuris te demokrateve i kthyer nga greqia ne vitin 94 dhe deri 2013 ten, kam qen pjes e ve dim marjes, por brylat dhe prapaskenat dhe mosperfillja ndaj elektoratit te djatht me Beri te luftoja shum por e kuptova se po rezikoja kaq shum, vec nje zot e Di sa shum Jam zhgenjyer, por Kur nuk mund te hedh balt mbi PD ne, per disa eksponent qe ne syt e ne pranin time jo nje her, e shfrytezuan postin per tu pasuruar, duhet te shpresojm por duke ber nje pastrim te thell, ju them me bindje jo se Jam shpres humbur por kush e do familjen dhe veten te largohej nje or e me par, nuk ka kush i del per zot vendi, u instalua perandoria osmane, do te bindeni ne vitin tjeter,

  • Alfonc Sejdini
   Alfonc Sejdini

   Ky vend esht per oligarket

 • Youtube User
  Youtube User

  Bravo mos u ndal.zhdukeni plehren nga pd

 • Zana Sula
  Zana Sula

  O media e blere Boll se nuk eshte vetem ky demokrat qe e nxirrni ketu tuuuuuurp per ju si media

 • İl Grande Arthas
  İl Grande Arthas

  Pastroheni PDn per nje opozite me cilesi! Çporrini keta kermat!

 • Tzimis Tzimaras
  Tzimis Tzimaras

  Bravo Ibsen je njeri I lire ,vendos kanfidaturen

 • Gjergj Lleshi
  Gjergj Lleshi

  Me vjen keq per ate qe preu mandatin socialist

 • Alex Xhaj
  Alex Xhaj

  Kush ja bani shtepine e tyre, kelysheve te komunistave qe drejtohen nga mashtruesi Basha. PD eshte shtepia e demokrateve te vertete, e atyre demokrateve qe e themeluan e qe u perleshen me bishen komuniste ne 90 teen. Ku ishte klyshi Basha ne vitet 90!!!!

  • Majlinda Gegaj
   Majlinda Gegaj

   Te lumt

 • Arben Pengili
  Arben Pengili

  Ndryshimi ne PD eshte : Majlinda Bregu do e votonin edhe elektorati socialist.

  • Eli Al
   Eli Al

   Nuk e besoj se do e votonim..boll te keni ju 1te sakte...se berisha .basha mona dhe meta bashke me mediun kane bere cdo gje ..cdo rremuje qe vendi te duket si vend terrorist vetem e vetem qe te jemi jashte BE..qe tr vjedhin kollaj dhe mos t'iu dalin te palarat...megjithetr populli voton kush punon dhe jo kush e harxhon kohen kot neper mikrofone..Nqs basha di ishte Lider nuk do i braktiste kurre mbeshtetesit e vet por do e gjente nje zgjidhe pa varare e dhunuar

 • gazi mondi
  gazi mondi

  Nuk fiton PD me ca siriane qe ka aty Brenda duhet te pastrohet nga llumi

  • T. S.
   T. S.

   Sirian??

  • Super Juve
   Super Juve

   Po e vertet te ghith e duan ndryshimin po nuk duan bashen

 • Tony Vlore
  Tony Vlore

  Bravo shume e drejte E kan bere prone private

  • Youtube User
   Youtube User

   Ate e dim te gjith.por dhe tek enveri sduhet te kthehemi besoj.pa buk u rritem vet pse dhe fmit tan pas 30 vitesh po prap pa buk si ne kohet enverit.vetem pes veta te han te tjeret te vdesin.

  • Tony Vlore
   Tony Vlore

   @ALgone User Po u ngrit dhe njeher populli e morri lumi vendin

  • Youtube User
   Youtube User

   Nuk jemi ne popull se nuk ka gje me te fuqishme se zemerata e popullit

  • Alfonc Sejdini
   Alfonc Sejdini

   Makineria e blerjes se votes esht me e madhe sa zemerimi I popullit

  • Franci 02
   Franci 02

   Bravo

 • Emri Ukperaj
  Emri Ukperaj

  Ke te drejt qohi te gjith dhe largojni a ka qen duftur largu par se te hynte ne zgjedhje

 • Denis Ndou
  Denis Ndou

  Bravo bravo jam larg se pas me ke mi hek qave keta njerez te djegur qe doin me mbajt peng Demokracin

Faqja Tjeter