80 vjeçarja që lexon dy libra në ditë:Kam shitur gjak për të rritur fëmijët-Shqipëria Live 5Mars2021
22:47
240,884
Reddit
Çdo ditë në një transmetim live do të vinë ngjarje të aktualitet, fenomene histori njerëzore, por edhe ngjarje të bujshme, ku program do të thellohet në to për të sjellë ekskluzive protagonistët e tyre. Lidhje direkte nga e gjithë Shqipëria. Dinamika e jetës shqiptare do të jetë çdo ditë në ekranin e Top Channel.
Prezantues: Erjona Rusi & Flori Gjini

Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
Subscribe to "Top Channel" on ALgone Channel for NEWS and TV
Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
#ShqiperiaLive#TopChannel

Komente
 • Shuajb Ruhan
  Shuajb Ruhan

  Respekt per Nenen Shum trurin e kthjellet Rrofsh 100 vjet

 • Anna Duro
  Anna Duro

  E mahnitshme i😘

 • Linda Buondi
  Linda Buondi

  Urime moj nene e dashur, te lumte goja sa e zgjut te qenke..... pleqeri te mbare kalofsh sa te jesh gialle❤️❤️❤️

 • Fatush Spahija
  Fatush Spahija

  KOSOVA KA QEN EDHE ESHT SHQIPRI , SA TESHT JETA JET ! RROFT SHQIPRIJA JON E MADHE !!! NANA LULE NE TE DUAM SHUM , RROFSH SA MALET E SHQIPRIS TON TE MADHE , AMIN ALLAH

 • Regi Luli
  Regi Luli

  Po me evangjelistet ca ke o nena lule pse na ofendon

 • Regi Luli
  Regi Luli

  Po biblen e ke lexuar o nena lule🤣🥰

 • ALI HUSEJN
  ALI HUSEJN

  MARSHALLAH ZOTI E BEGATOFTE KETE NONE

 • Rame Rrahmani
  Rame Rrahmani

  Nena Lule te uroj nga zemra shummmm shendet ju uroj mirsité e ksaj bote ❤️😘😘😘😘😘😘😘

 • Flutra Tuta
  Flutra Tuta

  Të lumtë goja o zonja Lule! Më nxore mallin e kohës time.!

 • Asime Abdulaj
  Asime Abdulaj

  Mashshalla saemojr mbuet qifi ce je mislimone na nderon ne feen allahi shndet ejet🤲☝️❤🕌🕋

 • Ganimete Muaremi
  Ganimete Muaremi

  O zot si ka tejkalu gjithe keto veshtirsi,sa fuqishme je,si mund ta ket njeriu gjith ket forc,o zot une habitem,shumm shumm e du kete nene,sa e mir je,

 • Anila Gega
  Anila Gega

  algone.info/slow/video/nW7I2WaOs32gt5c

 • ToxicVaccines ToxicFluoride HIV HOAX
  ToxicVaccines ToxicFluoride HIV HOAX

  Bravo nenoja per keshillen qe u jep njerezve mbi vaksinat !! Vaksinat jane si kafshime gjarpri helmues per shkak te lendeve toksike qe vaksinat permbajne. Asnjehere mos u vaksinoni me asnje lloj vaksine!!

 • DRITAN MYRTA
  DRITAN MYRTA

  Tironse 24 karatçe 🙂

 • Albulene Jaha
  Albulene Jaha

  Rrespekt per Nenen loke e meriton me cen prisedente❤️❤️🇦🇱🇦🇱

 • viktoria muravlenko
  viktoria muravlenko

  20 her e kam par dhe do vazhdoj ta shikoj po me habit shum cfar nene e mire lum kjo per vete

 • Antonio Lekani
  Antonio Lekani

  Keni hapur thesin e rrenave. Ajo plaka ban shurren ne breke .prandaj lexon 2 llibra ne diite.

 • Adlea Jasari
  Adlea Jasari

  Rddkze2 uri esgd8djsksedisemehszzjdehssjswywwss JFK zmzm

 • Ardiana Gjoni
  Ardiana Gjoni

  Nene Lulja paq shendet sa te jesh ne kete jete. 🥰

 • Bossi Did
  Bossi Did

  Plak zonjë dhe intelegjente

 • violeta zenunaj
  violeta zenunaj

  Ju uroj shendete te plote keni nje folje te mbrekullushme kur flisni ju te qetesohet shpirti uroj te jeni mire me shendet.

 • home made
  home made

  o sa e mire ke qef ta degjosh

 • Bajame Ramaj
  Bajame Ramaj

  Shendet moj non fisnike.

 • Alb Lami
  Alb Lami

  Mashallah ❤️

 • Alteo Kanani
  Alteo Kanani

  V

 • jonas15 Jonas
  jonas15 Jonas

  Po lek per dhembet ska kjo.. pse plaken kaq keq aman..soaska kuptu gjo mga librat qe ka kexu

 • Izmir Bajrami
  Izmir Bajrami

  N nbeetioooioo

 • Anna Duro
  Anna Duro

  Bravo nana Lule je nje heroine, simbol i gruas shqiptare!!!;😘❤

 • never say never
  never say never

  Zoti te ruajt nane.. njerez si ti na mbajne moralin gjalle

 • Greys Greys
  Greys Greys

  Te mesojne kta te rinjte e instagramit nga nona! Bravo dhe shendet Ishalla.

 • Tatiana Cuku
  Tatiana Cuku

  Perse mashtroni qe thoni se lexon 2 libra ne dite. Na shkrite me keto genjeshtra.

 • Xhevat Berisha
  Xhevat Berisha

  Nena lule Allahu i madheruar te dhasht shendet edhe mirsi pa fund

 • Hava Tavani
  Hava Tavani

  Grua ezgjuar me pelqeu please I te mbare

 • Fadil Qato
  Fadil Qato

  Intervista me e bukur dhe intelektuale qe kam degjuar dhe pare !

 • Nexhi Nexhi
  Nexhi Nexhi

  e bera like vetem per Nenen Lule ..🌷🌷🌷🌷🌷❤❤❤❤

 • Abi
  Abi

  Allahu esht i Gjithdishmi dhe Ai jep shperblimin absolut Ju Gjyshe jeni banuse Xheneti (Parajs) Ket Lumturi e kan vetum ata qe jetojn per Zot

 • Luna Kolonja
  Luna Kolonja

  Nena e thjeshte qytetare shenjtore ,e pabesueshme ,nje mrekulli e diteve tone

 • Ismail Veshall
  Ismail Veshall

  Mashallah elhamdulila allahu e rujt

 • Kleodora N
  Kleodora N

  Zoti te ruajte, sa e mire ❤️

 • KING DD
  KING DD

  Allahu te ruajt nona!!❤

 • Miribane Zekiri
  Miribane Zekiri

  Bravo nëna të lumt je e madhe je poashtu dhe shum elezeçme t 😘😘

 • Mariglen Kalemi
  Mariglen Kalemi

  ahhh te ishin sa gjysma e nene lules...

 • Mrike ejelli
  Mrike ejelli

  1

 • Nila Nila
  Nila Nila

  Na kenaqi ❤️

 • Vana Sulova
  Vana Sulova

  Njeri per ta pasur zili sa e mencur dhe e qet ne shpirt 🌷

 • Refike Iseni
  Refike Iseni

  Ļoöđll

 • Asime Abdulaj
  Asime Abdulaj

  Mashalla lule mashalla si zonj je🕌🕋🕌🧕❤🧕☝️☝️👌❤

 • Xhelal Koka
  Xhelal Koka

  Allahu te dhashte shendet dhe jete te gjate Nena e shqiptarise

 • Bushi Ezmeri
  Bushi Ezmeri

  E rujt zoti modh ijen

 • Hamide Krasniqi
  Hamide Krasniqi

  Sun del jasht shtetit. Te lumet gabim je se edhe kosov jan mete zi

 • A-K
  A-K

  O plake mos u merr me budalliqe. Ato libra qe lexon ti jane libra koti, mos i beso librat aq shume.

 • Arben Lalaj
  Arben Lalaj

  Allahu te dhente jete sa me te gjate.

 • Hisni Rustemi
  Hisni Rustemi

  Nena lule me kenaqe shpirtin ne kete nate te madhe te uroj naten e miraxhit nena lule te pershendes nga shkupi

 • Ergina Kalemi
  Ergina Kalemi

  Sa e embel nena Lule,goje mjalt dhe kaq e zgjuar,Zoti te dhente jete te gjate dhe kalofsh pleqeri te mbare👑❤️🥰

 • Shoxhaj Shoxhaj
  Shoxhaj Shoxhaj

  Pse nuk e marin edhe kete nene te kanidoj ne parlament

 • Shoxhaj Shoxhaj
  Shoxhaj Shoxhaj

  Kjo nene qenka nje Nene Terez e vertet

 • Dori Osmanaj
  Dori Osmanaj

  Na qave trapin pordhica plak..ma shum flet turqisht sa shqip..plak leshi

 • Diana F
  Diana F

  I urojme nene Lules,jete te gjate shendet dhe miresi te kete ne jeten qe i ka dhene Zoti.

 • Sadik Mucamm
  Sadik Mucamm

  Kjo nena eshte per deputete Kjo na jep shembull te mire per te ardhmen e ketij vendi

 • Nurie Thomo
  Nurie Thomo

  Sa e embel qe eshte

 • Rajner Feimi
  Rajner Feimi

  ca nene eshte kjo te ishin te gjitha keshtu do ishte mrekulli ta fal zoti nenen

 • Guest17 Guest17
  Guest17 Guest17

  Po si te mos behet e famsheme Nana Lule e si lule e kemi dhurat nga i madhi i plotfuqishmi Allah. Po ti nxjerim keshtu njerzit qe ja vlen ti shohim sa jan vlera te mdha ta knaqin zemren Kshilla te rendesishme. O Nane e dashtur o si Engjull dukesh at zemer bujare e ditur Ma knaqe shpirin e tu knaqt ajo ❤️ Te dua shummm Allahu i Gjithdishm qoft i knaqur me ty 🤲🤲

 • chin lee
  chin lee

  Nen lule, je kaq e zgjuar dhe inteligjente. Me habite që të mungojn venalit, po pse të ardhmit nuk të pelqekan ! Nje nen e mir i don të gjith...

  • al it
   al it

   Nuk eshte ashtu po ajo ka.nostalgji per femijerine e rinine. Nuk e gjen veten me askund ne Tiranen e saj por njerezit ajo i do shume se dallohet. Plus qe ndihmon te ardhurit. Studentet vajza psh

 • Elia Boriçi
  Elia Boriçi

  Sa Nene e mire

 • Antigona G
  Antigona G

  Nder dhe perulje per kete nene heroine dhe fisnike 👏👏👏

 • Elona Rushiti
  Elona Rushiti

  yll plak paq shndett none

 • Ilda Baba
  Ilda Baba

  Zonja Lule me ke lene pa fjale ...Edhe pse jame e mehalles tate ...🌹🌹🌹🌹

 • Bahrije Shijaku
  Bahrije Shijaku

  Bravo zonj edhe une jam nga kosova te lumt ma vera qefin

 • Kimete 62
  Kimete 62

  Nen Lule je shembulli i shqipris

 • Bahrije Shijaku
  Bahrije Shijaku

  Paq jet te gjat zonje po e embel koke

 • Diana Meleq
  Diana Meleq

  Bravo moj nena lule

 • John Inesi
  John Inesi

  Kjo është një engjull...që rrezaton vetëm dritë.

 • Emanuela_ Helsinki
  Emanuela_ Helsinki

  SA NËNË E MREKULLUESHME

 • Erjon Elezi
  Erjon Elezi

  Respekte per kte nenen sa e zgjuar dhe e mir 🥰

 • Rukije Idrizi
  Rukije Idrizi

  Respekt per ket nen...🙏🙏 zoti e rujt.

 • Sindi Kodra
  Sindi Kodra

  Shendet shentet dhe mbaresi te dhente zoti🥰. Nena Lule te kam shum xhan. Me ka mar malli❤

 • Zam Az
  Zam Az

  Nene Lule sic ke emrin qeke vete💐 Goje embel plot miresi ti rrezaton vetem dashuri si Tironsit ska njeri . Na kenoqe me te folmen dhe diturin . Te uroj jete te gjate dhe plot Shendet 🙏🤗

 • Ganimete Memishi
  Ganimete Memishi

  Te lumt goj moj nene sa kisha qef te te kisha gjishe ty

 • Elvane Gexha
  Elvane Gexha

  Emknaqe moj non te lumt goja te bekovt zoti amin

 • Healthy kitchen
  Healthy kitchen

  Po keto jane njerez me vlera dhe emisioni merr vlera 😎 nane lule Zoti te shperblefte inshalla dhe bravo 👏 shqiperia live

 • User User
  User User

  NJÈ SHEMBULL I GJALLÈ I ZGJUARSISÈ SÈ FEMRÈS SHQIPTARE E SIDOMOS E BREZIT TÈ ARTÈ TÈ NÈNAVA TONA . QOFSH JETÈ GJATÈ O FISNIKE

 • User User
  User User

  BRAVO NANÈ LULE

 • perla Gold
  perla Gold

  Plake dreq qenke.

 • xdrugmood
  xdrugmood

  Nena lule allahu tbeft banore t'xhenetit

  • Regi Luli
   Regi Luli

   @xdrugmood edhe po ta thote 1 ish-myslyman kte,lexoje njere biblen kur u shkruajt bibla edhe pastaj flasim

  • Regi Luli
   Regi Luli

   @xdrugmood pse me di ndonje kalama mua mendon se nuk edi Kuranin,lavdi Zotit qe Shqipria po behet si gjithe bota Kristiane,islami lindi 600 vjet mbas Krishterimit kur 1 engjell drite Jibrail jo Gabrieli i bibles po Satani ju shfaq Muhamedit dhe i dha pushtet,Muhamedi fillovi luftera dhe vravi qindra njerez,perdhunovi vajza te vogla 9 vjece Aishen,po gjeja me e keqe qe beri eshte qe kopjovi Biblen dhe Shkrimet e Shenjta,Muhamedi tha une nuk e di te verteten kur vdiq,une bera gjithca mu tha nga engjelli kurse Jezusi tha une jam rruga e verteta dhe jeta askush nuk vjen tek ati vec se nepermjet meje,Zoti Jezus vdiq ne kryq per mekatet tona ne vitit 33 kurse mbas 600 vjetesh vjen 1 pedofil nga Arabia edhe thote nuk vdiq,nejse nuk dua ti futem teologjise se do zgjatesha shume po me vjen keq per nena lulen edhe gjithe injorancen e madhe qe turqia ka lene ne Shqiperi,

  • xdrugmood
   xdrugmood

   @Regi Luli kush tka rrejt mer cun

  • Regi Luli
   Regi Luli

   @xdrugmood sme intereson te mar pergjigje nga ty jo po me vjen keq per nena lulen qe do shkoje ne 1 vend qe nuk ka per te dale dot me

  • Regi Luli
   Regi Luli

   @xdrugmood Falenderoj Zotin qe me shpetovi nga islami,se do kisha perfunduar ne ferr,ahahahah kush profet do me gjykoj ai qe perdhunonte vajza te vogla,ai qe masakrovi mijera njerez,a do te ti dergoj vargjet

 • Sindi Hasa
  Sindi Hasa

  Kjo quhet feministe jo ju qe beni reklama puderi a ku di un😏😆✌

 • Dasho Dervishi
  Dasho Dervishi

  Plak e zgjuar respekt

 • Kroni9
  Kroni9

  Te thonte se lexon dy libra ne jave, por...? Nuk lexohet nje liber ne dite, as ne tri dite...Leximi merr kohe, por mbase kjo lexon ndonje tregim, ose ndonje titull te ndonje libri!? Nuk i zihet per te madhe Nenlokes cfare thote, por eshte keqe ju te shisni brockulla!

 • Sabina Isufi
  Sabina Isufi

  E cjam knaq,,,zemra mal kur shikon njerez si kjo zonje,,,es na mbyti pordhet e trongerlliqet e budallaqeve te televizjonit tone..❤❤❤.te rrosh o zot sa malet

 • esma power
  esma power

  Allahu e rruajt jarabi 🤲❤💫

 • Sofika Koka Memushaj
  Sofika Koka Memushaj

  Merr SHEMBULL o Eriona nga Nona

 • Mario Albania
  Mario Albania

  O zot me kenaqi Allahu ta shtoft jeten o NËN je e mrekullueshme ☝️☝️☝️

 • Eduart Muhameti
  Eduart Muhameti

  Te dua shume nena lule se dhe gjyshja ime e quanin lule zoti te dhente shnet e jet te puth.

 • hellbenianz london
  hellbenianz london

  Zoti të dhasht shëndet ri non

 • Shqiponja Bejaj
  Shqiponja Bejaj

  Plaka te rralla

 • Gentjana Hoxha
  Gentjana Hoxha

  MashAllah sa e mire ,kjo nëna ,rrezaton mirësi dhe mençuri.Myslimane e mrekullueshme .Zoti inshAllah të bëftê banore të Xhenetit Firdeus.

 • Djana Shima
  Djana Shima

  O sa mire na kenaqi , Rrofsh e gezofsh

 • Liliana Mastoropoulou
  Liliana Mastoropoulou

  Sa nene e mir shendet😍😍😘😘moj nene e pleqri te mbare

 • Landa Memia
  Landa Memia

  O zote jepi jete dhe shendet kesaj zonje Tregoju te rinjeve se mysliman te devollshem nuk te ben mbulesa por puna rrespekti dhe zemergjersia 🙏

 • Elif Lleshi
  Elif Lleshi

  🙏🙏🙏Nena Lule 💖😇🌞🙏🙏🙏

 • Polazganejete
  Polazganejete

  Une te ndixhova ju moje. Nana ime e dashure LULE,ju faleminderite per kete bisede qe e shprehte ne kete emisino te shqipris Mua me pelqe kjo fjale qe 10 vite e ke shiture xhakun per te jetuare ,ket pune e bajne Nana trimresha,e te kofet halla o Nana Lule se qenke malesorke e verte .💐🌺💐🌺💐🌺🌺💐🌺💐💐🌺💐🌺💐🌺💐🌺💐🌺💐🌺💐💐🌺💐🌺💐🌺💐🌺💐🌺 Mua me gezuate kure ndixhova,qe kemi keso Nanashte qe te thete te vertene troq,une e geoje shume ke bije shqiptre 80 vjeqare aqe e zxhuere mu ba zemra male kure e ndixhova fjalete e saja. Por me gezoje pa mase qe the pere ferate lakuriqe si po xhfeshe e si po deshen pa kure vaer kuluture. Pore kjo Nane shum e sinqerte e tha edhe per mashkuj jane ma intelexhte me karakete te menqurise se femrate,edhe une jame me ju oje Nana ime, Pore treguete edhe per jetene e juaje si keni jetue e vepruaer xhate trdhetarite Hoxhese edhe xhate fese di jeni sjelure ne meshefetsi edhe pere keto Zoti ju Bekifet tere jetene tane Nana Lule se mete vrete aji qe ka vure emrine e paska kuptuaere se kuje duhet ky emere. Pore pme vjene mire qe e paske kutuare per kete viruse se nga ka aerdhure ashtu ashte edhe te uroje kete menquri tanede. Po Lume pere Zitine qe kemi ksoshe Nan te afeta edhe te menqure, qe lexone edhe e kuptone leximin nga librate . Pore ju thate nan e dashure se une shkoje ne Kosove te lumte goja se qashtu ashte se ne kosove kemi qene te lidhure sikuere mishe e thuere,pom vjene mire qe e ke kuptuare, pore moste te ishi ju nanate tona si ne kohen e turkute ete shkaute per me nide femije deje e vajza ky kombe kishte humbure moti ,pore fale zoti si nana tande qe tregove per femije edhe nanate tjera ,qe na psuruen me djeme e vajza edhe nuk e humbire kombin. Ne Funde te uroje she det e lumturi e jete te xhate e te uroje qe te shkoshe ne Haxhe se po e meritojeshe per te shkuer atje teke ve di i Muhamedite Alijselam edhe te urjo udhe te mbaer juve nana e dashure e pa haruaer Lule . Shkuresi i ketije aertikulli une jame nji nga Llapi e ne prishtine jame riture jme ne moshen 71 vjeqaer. Emri i imi Jusuf Visika Fetahu jeto jashte ne mergime. Ne tirane e kame pasure nji xhake timin nga kosova nga feshati Prugofece aji ka ndrue jete pore Emri i tije i njajti si i imi ,vete femite jaen ne tirane medoke djali i tije Visar visoka 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🤲🤲🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🤲🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🤲🇽🇰🇽🇰🇽🇰🤲🤲🇽🇰🇽🇰🇽🇰🤲💐🤲💐🤲💐🤲💐🤲💐🤲💐🤲🌺🤲🤲🌺🤲🌺🤲🌺🤲🌺🤲🌺🤲💐❤💐❤💐❤💐❤💐❤💐❤❤🌺❤🌺❤🌺❤🌺❤🌺❤🌺❤

Faqja Tjeter