7 gjerat qe duhet te beni ne Ramazan!
03:33
115,878
Reddit
Follow Elvis Naçi on...
• FB: smarturl.it/FBElvis
• IG: smarturl.it/IGElvis
•YT: smarturl.it/YTElvis
• Web: elvisnaci.al/
© & ℗ Elvis Naçi & IN Media. All Rights Reserved

Komente
 • lu Beqiri
  lu Beqiri

  Allahu im te lutem runa ndimona amin

 • Margarita Biba
  Margarita Biba

  Allahu na ipranofte argjeriminin Allahu na shpërbleftë argjeriminin Allahu na ebegatiftë argjeriminin Amin Amin Amin Amin Amin ishalla o zoti i madh Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin gjeni me

 • Ida Bytyci
  Ida Bytyci

  Allahu na i pranoft agjerimin

 • AlbanienGirl Vejseli
  AlbanienGirl Vejseli

  Namazin e kry zhdo dit arabisht zdi me lezu

  • Romina
   Romina

   Mund ta lexosh Kuranin ne shqip

 • Nazmijee Jashari
  Nazmijee Jashari

  mir por une jam ne elif dhe nese emesoj do të meseoj ne kuran zoti inshalla te me pranon gjdo lutjet emija dhe falem dhe jap ati qe ska por zoti është nje ☝☝🙏🙏🙏👌

 • Margarita Biba
  Margarita Biba

  Allahu na ipranofte argjeriminin të gjithë ve që argjirojnë Amin ishalla o Zot i madh Amin Amin Amin Amin

 • XHULIO BREGU
  XHULIO BREGU

  Allahu mbizoteroft ne familjet me vllezer e motra Myslimane allahu jua pranoft argjerimin 🤲🤲🤲🤲🤲

 • Fatlinda Mahmuti
  Fatlinda Mahmuti

  Ashtu eshte brravo

 • Linda Kaci
  Linda Kaci

  ALLAHU AKBAR ALLAH ☝ .P.O. NE MORE VELLA WE NUK E KENI MESUAR TE LEXOJME KURAN.A NA LEJOHET TE DEGJOJME VIDEO NE INTERNET.

 • Kili Edi
  Kili Edi

  Te parit tan ishin kristian por turku i beri te gjith musulman me dhun !!!

  • Ard Hoti
   Ard Hoti

   @Kili Edi Po Jezusi a ishte i krishter apo ishte Musliman ?

  • Kili Edi
   Kili Edi

   @Ard Hotikrishteret quehen keshtu nga enti i Jezu Krishtit qoft Beku ne perjetsi emri i tij !!!

  • Besmir Koçia
   Besmir Koçia

   Pse nuk u bënë myslimanë atehere bullgarët,rumunët,moldavët,grekët,qipriotet,serbët. Tek këta nuk ushtoi dhune turku. sa pak po mendon !!!!! Ne ballkan vetëm boshnjakët dhe shqiptarët janë mysliman se po te vazhdonin te ishin te krishtere do asimiloheshin nga serbët.

  • Edon Bajrami
   Edon Bajrami

   @Ard Hoti Gjithsej kishte 124.000 profet dhe te gjithe profetët 124.000 ishin musliman dhe Isai Alejhi Selam (Jezusi) Paqja dhe Mëshira e Allahut qofshin mbi të kur to te zbres nga qielli per Kijamet do e thej kryqin dhe do e vras derrin edhe do të tregoj se eshte musliman dge se nuk eshte biri i Allahut dhe se Allahu i Madhërishëm as nuk është i lindur e as nuk ka lindur kë Allahu Akbar ☝☝☝🤲🤲🕋☪️🕌❤❤❤

  • Ard Hoti
   Ard Hoti

   Po Jezusi a ishte kristian apo ishte Musliman ?? HË ??

 • Ana Anasi
  Ana Anasi

  A bën ta lexojm kuranin në shqip, sepse nuk di arabisht 😕? Ose si ta mësoj ?

  • Ard Hoti
   Ard Hoti

   Po bën, madje preferohet shum ta lexojm dhe studiojm Kuranin edhe ne shqip!

 • Hafsa Ajruli RTE
  Hafsa Ajruli RTE

  Allahu na epraboft Agjërimin InshaAllah dhe na shpërbleft me Xhehnet InshaAllah ❤☝Amin InshaAllah Elhamdulilah

  • ulber abdiu
   ulber abdiu

   Amin Amin inshallah na e lumuron Zoti qoft i kenaqur edhe me neve elhadulilah per ket muaj te shenjt te Ramazanit respekt per te xhyth nga un 🤲🤲🤲☝️☝️☝️🌷🌷❤❤❤

 • Dej Javu
  Dej Javu

  Allahu kabull agjerimin gjithve muslimanve ane mban botes🤲🤍💫

 • Lola Lola
  Lola Lola

  Agjerim te let lexim Kur ani

 • Emily Mazrreku
  Emily Mazrreku

  Allahu pranoft agjerimin tim,dhe agjerim te leht per te gjith muslimanet.

  • ulber abdiu
   ulber abdiu

   Amin Amin inshallah respekt ter te xhyth🤲🤲☝️☝️❤❤🌷🌷

 • Mery Mery
  Mery Mery

  Allahu ju a lehtesofte agjerimin dhe pse mendoj qe esht gjeja me e kendshme me e bukur qetesuese per cdo musliman qe e ndjen thelle ket muaj🥺🤲o Allah letsoja vuajtjen cdo te semuri jepi te varferve udhezoji te pafet 🤲☝️

  • XHULIO BREGU
   XHULIO BREGU

   Amin🕋🕋🤲🤲

  • Muzik live
   Muzik live

   Amin ☝️☝️🙏🙏

  • Mery Mery
   Mery Mery

   @Arnold Murati Amin🤲

  • Arnold Murati
   Arnold Murati

   Amin inshallah 🤲

 • Rita Methasa
  Rita Methasa

  Elhamdelila

 • Jasin Asllani
  Jasin Asllani

  Like kush është Musliman

  • Edon Bajrami
   Edon Bajrami

   🤲🤲🤲☝☝🕋☪️🕌

 • Anjeza Kasa
  Anjeza Kasa

  Zoti na ndihmohtë dhe ju lehtësohtë agjërimin te gjithëve.

  • ulber abdiu
   ulber abdiu

   Amin Amin moter e nderum por edhe ketij qe e spjegon kete keshill kaq te bukur Zoti i bdifmoft me krejt te mirat e botes 🤲🤲😘😘❤❤☝️☝️🌷🌷respekt per te xhyth nga un

 • Sevdail Bajra
  Sevdail Bajra

  ELHAMDULILAH ALLAHU JU SHPERBLEFT

 • Elvi DeeJay
  Elvi DeeJay

  Agjerim te lehte inshallah Allahu i pranofte lutjet dhe sakfrificen

  • ulber abdiu
   ulber abdiu

   Amin inshallah Zoti çoft i kenaqur edhe me neve per kete muaj te shenjt dhe te bekuar Amin Amin 🤲🤲🤲☝️☝️❤❤🌷🌷

 • mikel. kita
  mikel. kita

  Jam nje grua doja t'ju pyesja qe i jap vajzes gji vetem ne mbremje pas iftarit a a quhet agjerimi nese agjeroj ?

  • Ard Hoti
   Ard Hoti

   Gjidhënja nuk e prish agjërimin.

 • All colors with Maida
  All colors with Maida

  Agjerim te lehte dhe te pranuar 🤲🏻🤲🏻

 • Manjola Rrapo
  Manjola Rrapo

  ALLAHU JUA PRANOFT RAMAZAN KERIM MOTRA E VLLEZER KUDO QE NDODHEN A

 • zeqie Zendeli
  zeqie Zendeli

  Allahu na pranoft agjerimin ❤❤❤🤲🤲🤲🕋🕋🕌🕌

  • Fatlinda Mahmuti
   Fatlinda Mahmuti

   Amin

 • Alketa Bylbyli
  Alketa Bylbyli

  Argjerim te leht dhe te pranuar nga Allahu paqja dhe meshira e Allahut qoft mbi profetin Muhammed!

  • Drita
   Drita

   amin ishallaah🤲🤲🕋🕋

  • Edon Bajrami
   Edon Bajrami

   Amin 🤲🤲🤲

  • Abdullah Berisha
   Abdullah Berisha

   Amin 🤲🤲🤲

 • Tetovari
  Tetovari

  O Allah o Zot i plotfuqishem naj prano keto dit te Agjerimit dhe ditet ne vijim🤲🤲🤲.

 • Arlinda Rexhepi
  Arlinda Rexhepi

  ☝💖

 • zyej veselai
  zyej veselai

  Amin insalha Allha ❤️❤️❤️🕋🕋🕋🕌🕌🕌🕌🥰🥰🥰🥰🌜🌟🌠✨🌜🌟✨🌜🌟🌜✨🌠

 • Deshira Seiti
  Deshira Seiti

  Agjerim te lehte dhe shendet te plot me zotin para i qofshim fale,,,

  • ulber abdiu
   ulber abdiu

   Amin Zoti u ndifmoft te xhythve inshallah🤲🤲☝️☝️❤❤

 • Silvana Ajredini
  Silvana Ajredini

  🤲🤲🤲🤲☝️☝️☝️🙏🙏🙏✍☝️🤲🤲

 • Islam-Peace
  Islam-Peace

  * Ebu Hurejra r.a. tregon se i Dërguari i Allahut a.s. ka thënë: “Agjërimi është mburojë nga zjarri i Xhehenemit. Kështu që agjëruesi duhet të shmangë takimin (e ngushtë) me bashkëshorten dhe nuk duhet të sillet pa mend dhe me paturpësi; edhe nëse dikush tjetër e lufton a sillet keq me të apo e shan atë, atëherë ai duhet t’i thotë atij dy herë: ‘Jam agjërueshëm,!,, Pejgamberi a.s. shtoi: “Për Atë, në Duart e të Cilit është shpirti im! Era që vjen nga goja e agjëruesit është më e mirë dhe më e dashur tek Allahu i Lartë sesa era e miskut. (Allahu thotë për agjëruesin): ‘Ai e ka lënë mënjanë ushqimin, pijen dhe dëshirat e tij për Hatrin Tim. Agjërimi është për Mua, kështu që Unë do ta shpërblej (agjëruesin) për të dhe shpërblimi i veprave të mira shumëfishohet dhjetë here .” ** Sehl r.a. tregon se Pejgamberi a.s. ka thënë: “Është një portë në Xhenet që quhet Rejjan, nga e cila do të hyjnë agjëruesit Ditën e Ringjalljes dhe askush tjetër nuk do të hyjë andej, përveç atyre. Do të thirret: ‘Ku janë agjëruesit?’ Ata do të ngrihen dhe askush tjetër nuk do të hyjë nga ajo portë përveç tyre. Kur ata të kenë hyrë të gjithë, ajo do të mbyllet dhe askush nuk do të hyjë më që andej.” *** Ibn Umeri r.a. tregon se e ka dëgjuar të Dërguarin e Allahut a.s. të thotë: “Kur të shihni hënën e re (të muajit të Ramazanit), filloni agjërimin dhe kur të shihni hënën e re (të muajit të Shevalit), ndalojeni atë. Ndërsa, po të jetë qielli i vrenjtur (dhe nuk e shihni dot hënën e re), atëherë llogariteni hënën (muajin) e Ramazanit (30 ditë).” **** Ebu Hurejra r.a. tregon: “I Dërguari i Allahut a.s. ka thënë: “Kushdo që nuk e lë të gënjyerit dhe të vepruarit sipas saj, Allahu nuk ka nevojë që ai të lërë të ngrënët e të pirët (Allahu nuk e pranon një agjërim të tillë).”

 • islami familja jan jeta ime Allahu esht nje
  islami familja jan jeta ime Allahu esht nje

  Allahu na e pranoft argjerim inshallah 🤲🤲

 • Vasiliki Plaka
  Vasiliki Plaka

  Amin 🙏🙏🙏 Zoti na Ruajt Argjerim te Leht...

  • Abdullah Berisha
   Abdullah Berisha

   Amin 🤲🤲🤲 Zoti te ruajt 🤲🤲🤲 Zoti te shpërbleftë 🤲🤲🤲 ☪️🤲✔ ☦✝️🙏❌

 • globi.islam✅
  globi.islam✅

  Allahu na e pranoft agjërimin, lutjet dhe të gjitha veprat e mira 😊 Amin

  • ulber abdiu
   ulber abdiu

   o Zot i madherueshem falna gabimet tona ne ket muaj te shenjt te Ramazanit na jep miresi dhe begati e na ben te devotqem dhe te durueshem me njeri tjetrin dhe na e prano Ramazanin dhe na ruaj nga çdo e keqe te xhythve muslimaneve an e mban botes por edhe neve por edhe ty qe e spjegon kete kèshill kaq te bukur Zoti ta beft sevap dhe kabull dhe Allahu te boft banor te xhenetit Amin elhamdulilah Allahu ekber respekt nga un Zoti te rujt familjen 🤲🤲🤲☝️☝️☝️🌷🌷🌷❤❤❤💖💖💖

  • Abdullah Berisha
   Abdullah Berisha

   Amin inshallah 🤲🤲🤲

 • Kozeta Benga
  Kozeta Benga

  ALLAHU NA MBROFTE E NA NDIHMOFTE AGJERIM TE LEHTE E TE PRANUAR TE GJITHE MYSLIMANEVE QE E MBAJNE RAMAZANIN ☝💚

  • ulber abdiu
   ulber abdiu

   Amin inshallah me lehtesi muajin e shenjt te Ramazanit

  • Muzik live
   Muzik live

   Amin

 • Rolanda Lleshi
  Rolanda Lleshi

  Elhamdulilahi Rabil Alemin 🌙⭐

 • Fikret Bujzi
  Fikret Bujzi

  Agjerim te mbare e allahu ju a lehtesofte te gjith besimtarve musliman. Allahu esht nje ☝️🤲

  • Edon Bajrami
   Edon Bajrami

   Amin edhe ty vlla 🤲🤲🤲☝☝☪️🕋🕌

 • Ilir Kasmi
  Ilir Kasmi

  Allahu na pranoft agjerimin e ibadetet e veprat e mira te gjithe motrave vellezereve musliman na dhuroft miresit e begatit e muajit te shejt ramazanit na dhuroft xhenetin Firdeus amin

  • ulber abdiu
   ulber abdiu

   Amin inshallah 🤲🤲☝️☝️❤❤

 • ItsAnaHere
  ItsAnaHere

  Allahu ia pranofte agjerimin te gjith myslimanve!🧕💜

 • edison kola
  edison kola

  Allahu na ndihmofte 🤲🤲

  • Idriz Xhaferi
   Idriz Xhaferi

   Allha na e prano agjerimin dhe namazin qofshim gjithmon nen mbrojtjen tende

 • Namik Bellaqa
  Namik Bellaqa

  Allahu I ndimoftë te gjith muslimanve dhe agjerim sa Ma të leht

 • Kasandra Pako
  Kasandra Pako

  Agjerim te lehte dhe te pranuar nga allahu per te gjithe motrat dhe vellezerit musliman 🙏🏻

  • Damari Hendrix
   Damari Hendrix

   @Ayaan Kason Definitely, been watching on flixzone for months myself :D

  • Ayaan Kason
   Ayaan Kason

   Pro tip: watch movies at Flixzone. Been using it for watching loads of movies during the lockdown.

  • Ida Bytyci
   Ida Bytyci

   Amin❤❤💗💎

  • Marko R
   Marko R

   Amin 🤲🏻

  • Rafet Kurtishi
   Rafet Kurtishi

   @XHULIO BREGU atmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrinsekijtiatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshk

 • Arjeta Ademi
  Arjeta Ademi

  Zoti ju ruajt te gjithve..

  • ulber abdiu
   ulber abdiu

   Amin inshallah🤲🤲☝️☝️❤❤💖💖

 • Alesia Neziri
  Alesia Neziri

  🤲🤲🤲

  • XHULIO BREGU
   XHULIO BREGU

   🕋🕋🤲🤲

Faqja Tjeter